İstanbul Autoshow’da Ford rüzgarı esecek

İstanbul Autoshow’da Ford rüzgarı esecek
  • Güncel
  • 15 Mayıs 2015 15:36
  • 1.563

FORD’un En Yenileri

2015 yılını “Otomobil Yılı” ilan eden Ford, İstanbul Autoshow’da performanstan lüks segmente uzanan ürün gamındaki dikkat çeken yenilikleri ile müşterilerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.
Ford, 2015 “Otomobil Yılı” yeniliklerini 22-31 Mayıs 2015 tarihleri arasında Beylikdüzü’ndeki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek İstanbul Autoshow 2015’te sergileyecek.
50 yıllık Amerikan spor otomobil efsanesi Mustang, Avrupa yollarına çıkmaya hazırlanırken, Autoshow’da Türkiye prömiyeri gerçekleşecek. Yeni binek araçlarıyla beğeni kazanan Ford, pazara sunacağı yeni C-MAX ve Grand C-MAX modellerini de ilk defa Autoshow kapsamında sergileyecek. Focus ST ve Fiesta ST performans araçlarının da rüzgarının eseceği Ford standında, EcoSport ve Edge, SUV segmentinde tanıtımı gerçekleşecek yeni modeller olacak.
Ford standında ayrıca Ford’un lüks araç segmentine kattığı yeni konsepti olan Mondeo Vignale ve S-MAX Vignale Concept de Autoshow ile Türkiye’de ilk kez görücüye çıkacak.
Ford Otosan basın toplantısı 21 Mayıs saat 10.30’da Ford standında gerçekleştirilecek.

50 yıllık efsane Ford Mustang yeni nesli ile Türkiye prömiyerini yapacak
• Yeni Mustang’in Türkiye prömiyeri İstanbul Autoshow’da yapılacak.
• 50 yılda tüm dünyadaki toplam Mustang satışları 9 milyonu aştı. Avrupa’da ise Ocak 2015’ten bu yana 2.600’ü aşkın sipariş alarak kendi alanında bir rekor kırdı.
• Yeni Mustang, Fastback ve Convertible gövde seçeneklerinde, 2.3 litrelik EcoBoost 317 PS ve 5.0 lt V8 421 PS ile sunulacak.

• Amerika’da üretilen Yeni Mustang Türkiye’de yılın üçüncü çeyreğinde satışa sunulacak.

50 yılda tüm dünyadaki toplam Mustang satışları 9 milyonu aştı. Avrupa’da satışa sunulacağı haberinin ardından Avrupa’da 2.600’ü aşkın sipariş alarak kendi alanında bir rekor kıran yeni Mustang, Türkiye’de yılın üçüncü çeyreğinde satışa sunulacak.

Mustang, Ford’un ileri teknoloji unsurlarının yanısıra birinci sınıf performans özelliklerini de barındırıyor. Fastback ve Convertible gövde seçeneklerinde 2.3-litre EcoBoost 317 PS ve 5.0-litre Ti-VCT V8 421 PS’lik motorlarla sunulan Mustang, yılın 3. çeyreğinde Türkiye yollarında esmeye hazırlanıyor.

Yeni Mustang, Fastback ve Convertible gövde seçeneklerinde, 2.3 litrelik EcoBoost 317 PS ve 5.0 lt V8 421 PS ile sunulacak. Mustang, Normal, Sport+, Pist ve Kar/Islak olarak 4 ayrı moda sahip Seçilebilir Sürüş Modları (Selectable Drive Mode) sayesinde virajlı toprak yollardan pist şartlarına kadar her türlü koşula mükemmel uyum sağlıyor.

Yeni C-MAX ve Grand C-MAX: Aile otomobilleri ileri teknolojilerle donatıldı
• Ford’un cesur tasarım dili ile tamamen yenilenen Yeni C-MAX ve Grand C-MAX’in Türkiye prömiyeri
• Ailelerin daha konforlu yolculuklar gerçekleştirmesi için akıllı çözümler sunan C-MAX modelleri, akıllı bagaj kapağı ile donatılarak sınıfında bir ilki gerçekleştiriyor.
• Yeni 5 kişilik C-MAX ve 7 kişilik Grand C-MAX’te Gelişmiş Otomatik Park Sistemi ve 50 km/s’ye kadar hızda çalışan geliştirilmiş Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi sunuluyor.

Yeni C-MAX ve Grand C-MAX, Ford’un yeni cesur tasarım diline uygun trapezoid ızgarası ve LED’li gündüz farlarını da kapsayan aydınlatma grubu ile dikkat çeken yeni yüzüyle Türkiye pazarında satışa sunuluyor. Ailelerin daha konforlu yolculuklar gerçekleştirmesi için akıllı çözümler sunan C-MAX modelleri, akıllı bagaj kapağı ile donatılarak sınıfında bir ilki gerçekleştiriyor. Yeni 5 kişilik C-MAX ve 7 kişilik Grand C-MAX’te ayrıca paralel park yanında dikey olarak park etmeye de imkan tanıyan Gelişmiş Otomatik Park Sistemi ve 50 km/s’ye kadar hızda çalışan geliştirilmiş Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi sunuluyor. C-MAX ve Grand C-MAX modelleri, versiyona göre, 1.6 litre benzinli (125 PS), 1.5 litre EcoBoost (182 PS), 1.6 TDCI (115 PS) seçenekleri ile sunulacak.
FordGeneva2015_EcoSport_01
EcoSport: SUV segmentine giriş yapmak isteyenlere!
• Ford’un SUV segmentindeki giriş modeli EcoSport’un Türkiye prömiyeri
• Ecosoport, Avrupalı müşterilerin beklentilerine göre yenilendi.
• 2016 yılında Türkiye’de pazara sunulacak.

Avrupalı müşterilerin beklentilerine göre yenilenen EcoSport’ta optimize edilmiş direksiyon ayarları, 10 mm alçaltılan şasi ve ESC sisteminde revizyonlar gerçekleştirildi. Benzinli ve dizel motorlara sahip olan EcoSport, her geçen gün daha da büyüyen B segmenti SUV pazarında rekabet edecek. Ford’un SUV segmentindeki giriş modeli olarak konumlandırılan EcoSport, 2016 yılından itibaren Türkiye’de satışa sunulacak.

Edge: Ford’un Avrupa’daki SUV ailesinin yeni Amiral Gemisi
• Ford’un Avrupa’daki SUV ailesinin yeni Amiral Gemisi Edge’in Türkiye prömiyeri
• Sofistike tasarımı, güçlü görünümü, ileri teknolojileri ve dinamik sürüş karakteri
• 2.0-litrelik çift turbo beslemeli dizel motor ve 6 ileri PowerShift otomatik şanzıman ile 2016 yılında Türkiye’de satışa sunulacak.

Sofistike tasarımı, güçlü görünümü, ileri teknolojileri ve dinamik sürüş karakteri sayesinde sınıfında benzersiz bir deneyimi sürücülere yaşatmaya hazırlanan yeni Edge, Ford’un Avrupa’daki SUV ailesinin yeni Amiral Gemisi konumuna gelecek. Adaptif Direksiyon Sistemi ve Aktif Ses Kontrolü gibi yenilikçi teknolojilerin kullanıldığı yeni Edge, 2.0-litrelik çift turbo beslemeli dizel motor ve 6 ileri PowerShift otomatik şanzıman ile 2016 yılında Türkiye’de satışa sunulacak.

Fiesta ST ve Focus ST: Ateşli hatchback geleneğinin en son temsilcileri
• Fiesta ST ve Focus ST’nin Türkiye prömiyeri
• Fiesta ST’de 182 PS’lik 1.6 litre EcoBoost motor ile bugüne kadarki en güçlü seri üretim Fiesta unvanına sahip
• 5 kapılı hatchback Focus ST’de ise 2.0-litre EcoBoost versiyonu 250 PS güç üretiyor.
• Fiesta ST ve Focus ST’nin siparişleri İstanbul Autoshow’da alınmaya başlanacak.

Ford tarihindeki önemli mihenk taşları arasındaki yüksek performanslı hatchback’lerin son temsilcileri Fiesta ST ve Focus ST’nin Türkiye prömiyeri de İstanbul Autoshow’da gerçekleştiriliyor. Kazandığı 20’den fazla ödülle küçük performanslı hatchback modelleri arasında yer alan, Avrupa’da büyük bir satış başarısına imza atan Fiesta ST’de 182 PS’lik 1.6 litre EcoBoost motor kullanılıyor. Bu özellikleri ile Fiesta ST, bugüne kadarki en güçlü seri üretim Fiesta unvanına kavuşuyor. 5 kapılı hatchback olarak Türkiye’de satışına başlanacak olan Focus ST’de ise 2.0-litre EcoBoost benzinli versiyonu 250 PS güç üretiyor. Her ikisi de önden çekişli olan Fiesta ST ve Focus ST’nin siparişleri İstanbul Autoshow’da alınmaya başlanacak. Ford standında ayrıca Türkiye Ralli Şampiyonu Ford Castrol Rally Team’in yarıştığı Fiesta S2000 aracı da sergileniyor.
FordGeneva2015_EdgeS_01
Vignale: Ford’un yeni Premium deneyimi
• Mondeo Vignale ve S-MAX Vignale Concept Türkiye Prömiyeri

Mondeo Vignale: Premium araç pazarında yeni bir yaşam tarzı
• Ford’un CD-segmentindeki en yeni modeli Mondeo üzerinden geliştirilen Mondeo Vignale modeli, Premium araç pazarına adım atıyor.
• Üst seviye konfor ve seçkin tasarım
• Isıtmalı, soğutmalı ve aktif masaj fonksiyonlu koltukları sınıfında ilki gerçekleştirecek
Ford-Mondeo_Vignale_2016_2
S-MAX Vignale Concept: Dinamizm ve üst düzey konfor bir arada
• S-MAX Vignale Concept Türkiye prömiyeri
• Tamamen yeni bir platformda üretilerek pazara sunulacak Yeni nesil S-MAX modeli, fuarda S-MAX Vignale Concept versiyonu ile sergilenecek.
• S-MAX Vignale Concept özel tasarımlı çok katmanlı aktif masaj fonksiyonlu deri koltuklarında ısıtma ve soğutma özelliği ile sınıfında bir ilk

Yeni Focus, 1.5 dizel TDCI PowerShift ile rekabette dengeleri değiştirecek.
• Sınıfının en fazla talep gören “üçlüsü” Yeni Focus’ta.
• 6 ileri PowerShift Otomatik şanzıman ile satışa sunulan yeni Focus’ta, Euro 6 normlarını karşılayan 1.5 dizel TDCI motor 120 PS’lik güç ve 300 Nm sunuyor.
• Focus 1.5 dizel TDCI PowerShift Otomatik’te rakiplere göre yüzde 15’e varan yakıt tüketimi avantajı sunuluyor.

Kasım 2014’te Türkiye’de satışa sunulan yeni Focus’ta için yeni bir versiyon pazara sunuluyor: Sınıfının en fazla talep gören “üçlüsü” bir arada! 6 ileri PowerShift Otomatik şanzıman ile satışa sunulan yeni Focus’ta, Euro 6 normlarını karşılayan 1.5 dizel TDCI motor 120 PS’lik güç ve 300 Nm sunuyor.
Ortalama yakıt tüketimi 4.2 litre/100 km olan Focus 1.5 dizel TDCI PowerShift Otomatik, şehir dışında 3.9 lt/100 km ve şehir içinde de 4.7 lt/100 km’lik yakıt tüketim değerleri ile rakiplerine göre yüzde 15’e varan avantaj sağlıyor. Ford, merakla beklenen dizel-otomatik kombinasyonuna sahip yeni Focus’u, dikey park özelliği başta olmak üzere ileri teknoloji ve teknik altyapı ile sedan, 5 kapılı hatchback ve station gövde seçenekleri ile sunulacak.

Ford standında sergilenecek diğer modeller:
Fiesta Red, Fiesta Black, B-MAX, Focus SW, Mondeo, Kuga, Tourneo Courier Journey, Tourneo Connect, Tourneo Custom ve Fiesta S2000 (Yarış Aracı).

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ