İTALYAN ENSTRÜMANLARIYLA SAZIN BULUŞMASI

İTALYAN ENSTRÜMANLARIYLA SAZIN BULUŞMASI

VESPA KOLTUĞUNDA KONSER, VESPA KOŞUYOLU’NDA GERÇEKLEŞTİ.

Popülaritesi sınır ve zaman tanımayan Vespa, Türk ve İtalyan ezgilerini biraraya getirerek sanatın sınır tanımayan ruhunu destekliyor. Polonya asıllı Alman sanatçı Petra Nachtmanova ve kendisine eşlik edecek olan İtalyan ve Türk sanatçılarlaözel birmüzik dinletisi sundu.Barış ve esenlik içinde yaşamanın önemini yakından hissettiğimizbu dönemde Doğan Trend’in Koşuyolu yerleşkesinde düzenlenen etkinlikdaha da anlam kazandı.Anadolu’nun bağdaştırıcı, dostane ve duygu yüklü kadim kültürünü en iyi yansıtan enstrüman olan saz ile İtalya’nın muhabbetli, eğlenceli yanını yaşatan enstrümanlarınilk kez buluştuğu bu gecede sanat hayatını saza adamış Petra Nachtmanova küratörlüğünde, İtalyan tamburello ustası Mauro Durante, Organetto ustası Alessandro D’Alessandro ve değerlibağlama ustası Erdem Şimsek, Türk ve İtalyan ezgilerinin harmonisiyle Vespaseverlere keyifli bir gece yaşattı.Vespa sahipleri konser alanına Vespa’ları ile geldi.

7’den 70’e tüm dünyada kullanıcılarına keyifli anlar yaşatan, sahip olanın da olmayanın da sevdiği Vespa, “Hayat Vespa ile Güzel!” aktivite serisine bir yenisini ekledi. Vespa Koşuyolu’ndagerçekleşen özel geceye davetliler Vespa’ları ile beraber geldi. Hayata keyif katan ve her dönem özgürlüğün sembolü olanVespa, sadece bu etkinlik için dünyanın farklı ülkelerinden davet edilen sanatçıları ağırladı ve etkinliğe katılanlara keyifli anlar yaşattı.Sanatın özgürleştirenve sınır tanımayan yönleriyle Vespa’nın marka sözünün birebir uyum sağladığını ifade eden Vespa Türkiye Pazarlama Müdürü Ezel Tunyuzoğlu“Türk ve İtalyan enstrümanlarının birlikte ilk kez buluştuğu bu aktiviteyi küçük bir başlangıçolarak görüyoruz. İlerleyen dönemde, yeni sezonda daha farklı ve geniş çaplı planlarımız var” şeklinde değerlendirdi.

Petra Nachtmanova Hakkında

Petra Nachtmanova, Polonyalı bir anne ve Çek bir babanın çocuğu olarak Viyana’da doğdu. Erken çocukluktan beri farklı kültürler ve müzik tarzlarına maruz kalmış ve her zaman aralarındaki bağlantı unsurlarını araştırmıştır. Halk müziği ve şiir araştırmacısı olan Petra, Doğu Avrupa, Orta Asya ve Orta Doğu’ya odaklanıyor. 2010 yılından itibaren Türk Müziği ve Bağlama üzerine çalışmalarını gelişmektedir. Araştırmacı olan yönetmen Stephan Talneau ile Bağlama ve ilgili enstrümanları konu alan SAZFilm belgesel film projesi üzerinde çalışmaktadır.

Alessandro D’Alessandro hakkında

Alessandro D’Alessandro, akordeon ustası (italyanorganetto), yapımcı, besteci ve çok sayıda sanatçıyla hem stüdyoda hem de canlı olarak işbirliği yapmıştır. Çoğunlukla akordeonlardan oluşan ve AntonellaCostanzo’nun ritmi ve sesiyle birleşen ve aralarında TargaTenco 2014’e aday gösterilen ‘OrchestraBottoni Live’ da dahil olmak üzere birçok plak yayınlayan Bottoni Orkestrası’nın solist ve koordinatörüdür. İtalya ve diğer ülkelerdeki en önemli festivallerde yer almıştır. 2021’de İtalyan Dünya Müziği’nde en iyi albüm olarak ödüllendirilen ‘Canzoni – forready akordeon & elektronik’ (Squilibri) adlı ilk solo albümünü yayınlamıştır.

Erdem Şimşek Hakkında

Erdem Şimşek Ankara’da doğdu. Altı yaşında dedesi Aşık Süleyman Koçak’ın etkisiyle bağlama çalmaya başladı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nden 2007 yılında mezun oldu. Etnomüzikoloji yüksek lisansını İstanbul Teknik Üniversitesi Müzik İleri Araştırmalar Merkezi’nde (MIAM), doktorasını İTÜ Müzikoloji ve Müzik Teorisi programında tamamladı. İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı Enstrümanları Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. Bengi Bağlama Trio ve Lal Bağlama Trio ile verdiği konserlerin arkasında Dresden Sinfoniker, Katar Filarmoni Orkestrası, Trickster Orkestrası, Hezarfen Ensemble gibi birçok uluslararası müzik projesinde yer almaktadır. Ayrıca Musa Eroğlu, Zülfü Livaneli gibi önemli müzisyenlerle birçok konser vermiştir.

Mauro Durante hakkında

MauroDurante, on dört yaşında Canzoniere Grecanico Salentino ile çerçeve davul ve keman çalmaya başladı. 2010’da Mauro’nun yapımcılığını üstlendiği ilk Canzoniere albümü Focud’amore geldi, ardından Pizzica Indiavolata (2012), Quaranta (2015) ve Canzoniere (2017), Meridiana (2021). 2012 yılında NdT Goran Bregoviç’in yeni Maestro Concertatore’sinin müzik asistanlığını yaptı. Önemli erken dönem müzik grubu Accordone’un bir parçası olmuş ve Piers Faccini, Ibrahim Maalouf, Ballake Sissoko, Justin Adams gibi mükemmel müzisyenler ve sanatçılarla işbirliği yapmaktadır. Onun yönetimi altında CGS, tüm büyük dünya müzik festivallerinde çalarak ve 2018’de genel kategoride En İyi Grup olarak prestijli Songlines Müzik Ödüllerini kazanarak uluslararası başarıya ve olumlu eleştirilere ulaşmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org