www.autowritetr.com

JEEP’in Rekorları

JEEP’in Rekorları

Jeep® 2014’ü dünyada ve Türkiye’de rekorlarla kapattı!

Efsanevi Jeep® markası 2014 yılında dünya genelinde toplam satışlarını ilk kez 1 milyonun üzerine çıkarırken, Türkiye’de de satışlarını da %100’ün üzerinde artırmayı başardı.

Otomotiv endüstrisinde SUV segmentiyle özdeşleşen efsanevi Jeep® markası, dünya genelinde 2014 yılını satış rekorlarıyla tamamlarken, pazara sunduğu yeni modelleriyle de tüm dikkatleri üzerine çekti. Jeep® 2014 yılında dünya genelinde, marka tarihinde bir kilometre taşı kabul edilen 1 milyonluk satış eşiğini aşarak, toplam 1.017.019 adet araç satışı gerçekleştirirken, satışlarını bir önceki yıla göre %39 oranında artırdı. Şirket bu performansıyla hem dünyada hem de anavatanı ABD pazarında satışlarını üst üste 5’inci yıl artırma başarısını gösterdi.

2014 yılında dünya çapında ciddi bir büyüme kaydeden Jeep® aynı zamanda, en önemli pazarlarından ABD’deki satışlarını %41 ve dünyanın en büyük pazarı haline gelen Çin’deki satışlarını da %49 oranında artırmayı başardı. Jeep® satışları Avrupa’da %40 ve Asya-Pasifik Bölgesi’nde de %42 artış gösterdi. Jeep®’in 2014 yılında en çok satan modeli 279.567 adetle Grand Cherokee oldu.

Jeep® markası dünya çapında satış rekoru kırdığı 2014 yılında, Türkiye pazarında da benzer şekilde çok başarılı bir performansa imza attı. Ülkemizde Tofaş çatısı altında temsil edilen Jeep®, 2014 yılında pazara sunduğu Yeni Cherokeeve markanın küçük SUV segmentindeki ilk modeli Renegade’in yarattığı sinerjiyle, toplamda 1.960 adet satış gerçekleştirerek, bir önceki yıla göre %101’lik bir büyümeye imza attı.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org