KARSAN, Sivas’ın Ulaşımında

KARSAN, Sivas’ın Ulaşımında
  • Güncel
  • 6 Mayıs 2015 05:04
  • 1.828

SİVAS’IN BATIYA AÇILAN KAPISI YILDIZELİ İLÇESİ ULAŞIMINI KARSAN ATAK OTOBÜSLERİ İLE SAĞLAYACAK

Yıldızeli Belediyesi, tercihini Karsan markalı tam alçak tabanlı orta boy otobüslerden yana kullandı ve altı adet Karsan ATAK teslim aldı.

Karsan’ın 8 metrelik modern toplu taşıma aracı ATAK, Sivas’ta da hizmet vermeye başladı. Karsan Adana Yetkili Satıcısı Star Otomotiv, Sivas Yıldızeli Belediyesi’nin Yılbelsan şirketinde kullanılmak üzere altı adet ATAK satışı gerçekleştirdi. En son Manisa Büyükşehir Belediyesi ile 53 adet ATAK aracı için anlaşma sağlayan Karsan, belediyelerin tercihi olmaya devam ediyor. Bundan böyle Karsan ATAK otobüsleri, Yıldızeli ilçesi ile Sivas merkezi arasında toplu taşıma hizmeti sunacak.

Sivas Belediye Başkanı Yılmaz Navruz ile Karsan Kamu Satışları Müdürü Adem Ali Metin’in katılımıyla Nisan ayı içerisinde gerçekleştirilen törende ATAK otobüsleri Yıldızeli Belediyesi’ne teslim edildi. Törende konuşan Belediye Başkanı Yılmaz Navruz, halkın talebi üzerine Karsan marka ATAK otobüsleri şehre getirdiklerini söyledi ve verdikleri sözü tutmuş olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Navruz, amacının halka iş, aş ve ekmek sunmak ve konforlu bir ulaşım sağlamak olduğunu sözlerine ekledi.

Karsan’ın 8 metrelik otobüsü ATAK; biniş ve inişleri tek bir adımla gerçekleştirebilme kolaylığı sağlayan “alçak taban” ve aracı yana yatırabilen ECAS sistemiyle dikkat çekiyor. Katlanır engelsiz erişim rampası ile tekerlekli sandalye kullanan yolcular için hayatı kolaylaştıran Karsan ATAK’ın panaromik görüş açısı sunan geniş camları ferahlık sağlarken, farklı koltuk dizilişleri ve geniş iç yapısı sayesinde yolcu kapasitesi sürücüsü dahil 60 kişiye kadar çıkıyor. Sürücü için manuel vitesin yanı sıra robotize vites seçeneği ile maksimum sürüş konforu sağlayan ATAK, Euro V-EEV emisyon normlarına uygun motoruyla mükemmel yakıt ekonomisi sunuyor. ATAK ayrıca düşük manevra kabiliyetiyle şehiriçi taşımacılığında ideal olup, opsiyonel izole sürücü kabini, bağımsız ön süspansiyon gibi özellikleriyle hem konforlu hem de güvenli bir seyir imkanı sunarken, arkadan enine yerleşimli motoru sayesinde de bakım kolaylığı sağlıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ