KARTING YARIŞLARI KÖRFEZİ İNLETTİ

KARTING YARIŞLARI KÖRFEZİ İNLETTİ

Türkiye Karting Şampiyonası´nda beşinci ayak yarışları, İstanbul Karting ve Otomobil Kulübü (İKOK) tarafından Körfez Karting Pisti´nde düzenlendi

İstanbul Karting ve Otomobil Kulübü tarafından düzenlenen Türkiye Karting Şampiyonası (TKŞ) 5. ayak ve İstanbul Karting Dayanıklılık Birinciliği (Prokart) 1. ayak yarışları 31 Ağustos-1 Eylül tarihlerinde Körfez Karting Pisti’nde yapıldı. İki organizasyonda toplam 46 pilot ile start sezonun start rekoru kırıldı.

TKŞ Formula Senior kategorisinde Orçun Aydemir 3 yarışı da kazanarak günü birinci tamamladı. İkinciliği Gülhüseyin Abdullayev, üçüncülüğü Berk Durak aldı.

Formula Junior kategorisinde ise 3 yarışı da kazanan Berkay Besler birinci olurken, Gülhüseyin Abdullayev ikinci, Bora Özcan üçüncü oldular.

Mini kategoride 2 yarışta birincilik alan İzel Karasu birincilik kürsüsüne çıkmayı başardı. İlk yarışı kazanan Sarp Atasever ikinci olurken, üçüncülüğü Ömer Asaf Kolot elde etti.

Formula Masters kategorisinde 3’de 2 yapan Mehmet Çınar birinciliğe ulaşan isim oldu. Kerem Zengin ilk ayağı kazanmasına rağmen ikinci olurken, bu kategoride üçüncülüğü Osman Aydemir kazandı.

Bu sonuçlardan sonra Senior’da Orçun Aydemir, Junior’da Berkay Besler, Masters’da Kerem Zengin, Mini’de Sarp Atasever şampiyonada kategori liderliklerini sürdürdüler.

Yeni formatı ve yeni Rotax Max motoruyla ilk defa düzenlenen İstanbul Karting Dayanıklılık Birinciliği’nin (Prokart) 1. ayak yarışında ise, bonus puanların da toplamıyla, Kuzey Yıldızı 58 puanla zirvede yer alan takım oldu. Chronos Racing 54 puanla ikinciliği, Team46 da 45 puanla üçüncülüğü aldı.

Türkiye Karting Şampiyonası’nda 6. ayak yarışları, Prokart ikinci ayak ile birlikte 14-15 Eylül tarihlerinde Körfez Pisti’nde yapılacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ