www.autowritetr.com

KIŞ LASTİĞİ ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

KIŞ LASTİĞİ ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Bu 4 maddeye dikkat

Kış lastiği veya halk arasındaki adı ile kar lastiği, üzerinde M+S işareti bulunan ve 7 ºC’nin altındaki sıcaklıklarda yol tutuşunu artırmak amacıyla bileşimi özel olarak belirlenmiş ve sırt yüzeyinde özel olarak tasarlanmış desenleri bulunan lastik türüne deniyor.
Sadece buzlu zeminlerde kullanılabilen çivili lastikler de kış lastiği sayılıyor.
Peki Kış Lastiği Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler neler?

“KIŞ LASTİĞİNİZİ ARACINIZA ÖZEL SEÇMELİSİNİZ”
Kış lastiklerinin, bölgesine göre soğukların başladığı Ekim – Kasım ayları ile sona erdiği Mart -Nisan ayları arasında kullanılması, bu dönemde araçtaki tüm lastiklerin kış lastikleriyle değiştirilmesi gerekiyor.
Kış lastikleri, yakıt tüketimini ve kabin içi sesi artırır. Bu nedenle satın almadan önce fiyatına, yakıt tüketimine ve kabin içi sese etkisine de dikkat etmelisiniz.

“ARACIN TEKNİK ÖZELLİĞİ NE İSE O EBATTA LASTİK ALMALISINIZ”
Alacağınız kış lastiği ebatlarının, aracın standart lastiklerinin ebadından daha geniş tabanlı olmaması gerekir. Bu durumda lastiklerin yol tutuşu azaldığından, kızaklanmaya sebep olabilir.

“GEÇEN YILDAN KALAN KIŞ LASTİĞİNİ KONTROL EDİNİZ”
Kış lastikleri diş derinliğinin 3 milimetrenin altında olmaması gerekli. Diş derinliği 3 milimetrenin altına inmiş olan kış lastikleri, hem karlı, buzlu ve ıslak zeminlerde aracın çekiş performansının düşmesine yol açar, hem de güvenli sürüşe engel olur.

“AYNI YIL ÜRETİLMİŞ KIŞ LASTİĞİ ALMALISINIZ”
Piyasada satılan kış lastiği çok. Her ebat ve cinste lastik bulmak mümkün. Ancak alacağınız kış lastiği bu yıl yani 2017 yılında üretilmiş lastik olmalı.

“FAYDASI NE”
Eski yıl üretimi lastik alırsanız, bekleme süresi fazla olduğu için lastik fabrika üretimi özelliklerini kaybediyor, sertleşiyor, sorun çıkarıyor.
Ayrıca geçmiş yıllara ait üretim olan bir lastik fiyatı bu yıla göre çok düşük. Örneğin; bu yıl üretimi bir lastik 500 TL iken, geçmiş yıllara ait bir lastik 250 TL olabiliyor.
Sonuçta hangi lastiği seçerseniz seçin, bu yıl üretimi olan lastiği almanız sizin faydanıza.
Unutmayınız ki göstereceğiniz her dikkat ve her özenle seçim size güvenlik olarak geri dönecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
© 2004 KURULUŞ // AutoWriteTR / Mail: [email protected] / Tel : 0212 654 45 81 / Adres: 100. YIL Mah. 2254 Sokak No: 11 H Blok Kat: 2 D:221 OTO CENTER Bağcılar-İstanbul

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org