www.autowritetr.com

Kış Lastiği Yönetmeliği Pazarı Büyütüyor

Kış Lastiği Yönetmeliği Pazarı Büyütüyor
  • Güncel
  • 02 Aralık 2014
  • 1.295 KEZ OKUNDU

Türk Pirelli Ticaret Direktörü Aşkın Bedük, 2012 yılında yürürlüğe giren kış lastiği kullanma zorunluluğu uygulamasının, kış mevsiminde yanlış lastik kullanımından kaynaklanan kazaların önüne geçmesinin yanısıra, sektöre de önemli bir katkı sağlayacağını belirtti.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın 2012 yılında uygulamaya başladığı kış lastiği denetimleriyle, yanlış lastik kullanımından kaynaklanan kaza oranlarında azalma sağlanması hedeflenirken, bir yandan da kış lastiği pazarının da büyümesi bekleniyor. Yaklaşık toplam 18 milyon kayıtlı aracın bulunduğu Türkiye’de yönetmeliğin 4 milyon aracı ilgilendirdiğine dikkat çeken Türk Pirelli Ticaret Direktörü Aşkın Bedük, bu araçların her yıl gerçekleştirdiği 70 bin adet trafik kazasının azalmasının önemli olduğunu söyledi.
2014 yılında 4,3 milyon adetlik pazar olur
01 Aralık – 01 Nisan tarihleri arasında yolcu ve yük taşıyan araçlarda kış lastiği kullanımını zorunlu kılan uygulama kapsamında artan bilinçle birlikte pazar büyümesini sürdürüyor. 2014 yılında 4,5 milyon adetlik bir otomobil, SUV ve hafif ticari araç kış lastiği pazarı beklediklerini söyleyen Aşkın Bedük, “yönetmelik yük ve yolcu taşıyan ticari araçları kapsasa da artan bilinçle kış lastikleri pazarı %30 seviyelerine ulaştı” dedi.
Kullanıcı taleplerini biliyor, ona göre hazırlanıyoruz
Kış lastiği üretimlerini bu yıl geçen yıla oranla yüzde 10 artıracaklarını belirten Aşkın Bedük, “Türk kullanıcısının alışkanlıklarını çok iyi biliyor ve Türkiye yollarına özel kış lastiklerini üretiyoruz. Geçtiğimiz yıllarda da Türk üretici olmanın avantajlarından yararlanarak hızlı bir şekilde pazarın ihtiyaçlarını karşılayıp araç kullanıcılarının sorunsuz bir kış geçirmelerini sağladık. Bu sene de talepleri en iyi şekilde karşılamayı planlıyoruz. Pirelli ise Yetkili satıcılarımız vasıtasıyla depolama hizmeti sunuyor, yola devam ve tyrelife lastik sigortası programlarıyla da müşterilerimize kış lastikleri konusunda destek olmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org