KOSİFLER OTO, Umutlu

  • 19 Ağustos 2014
  • 1.669 kez görüntülendi.
KOSİFLER OTO, Umutlu

Otomotivcilerin istikrar bayramı!

Kosifler Oto Satış Müdürü Barkın Pınar : Otomotiv sektöründe, cumhurbaşkanlığı seçimi sonucunda istikrarın devam etmesiyle satışların artacağını düşünüyoruz. Sektör, döviz kuru ve faizlerin düşmesiyle satışlarını katlamayı hedefliyor.

Otomotiv sektörü verileri 2014 yılının ilk 7 ayında geçen yıl yapılan öngörülerin çok altında gelişti. 2013 yılı rakamlarının beklenilenin üzerine çıkması 2014 yılı için otomotivcileri ümitlendirmişti ki işler beklendiği gibi ilerlemedi. Bu yılın ilk yarısında yüzde 22 daralan binek otomobil pazarı ve yüzde 30 daralan hafif ticari araç pazarı için rakamlar sektörde hayal kırıklığı yarattı.
BMW3
Seçim sonrası piyasayı daha iyi günlerin beklediğini öngören Barkın Pınar “ 2014 yılının ilk 6 ayında büyüme oranının beklentilerin üzerinde gelmesine rağmen 2014 yerel seçimleri, kur ve faiz oranlarının yükselişi, ÖTV oranlarındaki artış, BDDK’nın kredi işlemlerine yönelik getirdiği sınırlamalar otomotiv sektörü toplam pazarının yüzde 24 oranında azalmasına sebep oldu. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından TCMB’nin para politikası olumlu anlamda gelişecek ve piyasaları rahatlatacaktır. ABD ve Avrupa merkez bankaları para politikalarının ve jeopolitik gelişmelerin etkisinde bir seyir olacağına inanmaktayım. Olumlu gelişmelerin etkisi ile toplam otomotiv pazarı satış rakamları yıl sonunda 700 bin seviyelerine ulaşarak yılın ikinci yarısında yukarı yönlü ivme kazanan bir grafik çizeceğini ve yılın son 4 ayında ilk 8 ayından fazla satış olacağını düşünüyorum. Kosifler Oto olarak yılın ilk 6 ayında 1342 adet BMW 140 adet Land Rover 100 adet ise MINI satışı gerçekleştirdik. Yıl sonunda bu rakamları ciddi oranda artış göstererek BMW’de 3 bin 700 Land Rover’da 350 ve MINI’de 400 olmasını hedefliyoruz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Hyundai Motor Grubu İnsansı Robot DAL-e’yi Tanıttı. Otomotiv devi Hyundai, son günlerdeki robot teknolojilerine olan...
Yeni Bir Yıl ve Yeni Bir Gelecek: Yeni Lotus Spor Otomobil Serisi Onaylandı Elise, Exige...
Nissan JUKE’un satış fiyatları 229 bin ile 349 bin lira arasında
5 ay sonra Türkiye’de, 5 milyon TL civarında fiyatla satılacak. 1913’TEN BU YANA “GÜZELLİK”İN PEŞİNDE...
YENİ PEUGEOT 208: YENİLİKÇİ VE GENÇ Peugeot 208’in direksiyonuna ilk defa oturduğum zaman dikkatimi ilk...
TOYOTAGAZOO Racing 2021 WRC Sezonunu Monte Carlo Zaferiyle Açtı   TOYOTA GAZOO Racing, hafta sonu...
Sanal pistlerde elde ettiği şampiyonluklarıyla adından söz ettiren ve simülasyondaki gücünü gerçek pistlere de taşıyarak...
Emre GÜLER yazdı… Konuya girmeden önce, masaya kartlarımı koymak istiyorum. Elektrikli araçlarla ilgili çok şey...
Alpine Cars, Renault Sport Cars (RSC) ve Renault Sport Racing (RSR), Alpine amiral gemisi altında...
İki üretici Instagram’da atıştı. Hidrojen yakıt hücrelerine “aptal hücre” diyen Elon MUSK’a meydan okudu. Jim...