KOŞUYOLU’nda Vale TERÖRÜ

KOŞUYOLU’nda Vale TERÖRÜ
  • Güncel
  • 30 Aralık 2014 20:04
  • 3.283

“20 lira vereceksin”

İstanbul’un Anadolu Yakası’nın en nezih semtlerinden biri olan KOŞUYOLU’nda, artık maalesef “nezih” likten pek eser yok.
Eskinin iki katlı, bahçe içindeki evleri yerlerini tek tek üç-dört katlı apartmancıklara bırakırken, maalesef otopark sorunu çığ gibi büyüdü. Zira, hemen hemen bütün sokaklar, hatta ACIBADEM’e ve İBRAHİMAĞA’ya kadar her yer park yeri oldu.
Genel yapılaşmanın ana sorunlarından biri olan “otoparksızlık”, maalesef bu sadece eski sıfatı olan “nezih”likten eser bırakmadı. Fakat, bu da yeni bir sektör ve kötüye kullanıma yol açtı.
Artık KOŞUYOLU ve ACIBADEM çevresinde neredeyse tüm araç park edilebilecek yerler, kültürsüz, cüretkar ve kaba VALE’lerin elinde.
Özellikle Kalfa Çeşmesi Sokak, Faik Bey Sokak, Validebağ Sitesi Girişi, Mehmet Akman Sokak ve Muhittin Üstündağ Sokak’larının kesiştiği nokta; (Koşuyolu Parkı’nın köşesi) hele haftasonu ve akşamüstü ise, geçit vermemeye başladı.
Çok uzun zamandan beri mutfağını ve sundukları tatları çok yakından bildiğim CEVİZ AĞACI PASTANESİ ve tam karşısına açılan, hiç gitmediğim ve gitmeyi düşünmediğim ÖZSÜT’ün mafyoz tipli valeleri tüm saygısız ve çirkin davranışları ile bezdirdiler.
Önceleri daha kibar bir biçimde park yeri gösteren bu değişik yaradılışlı tipler, şimdilerde aracınızı kendiniz park etseniz bile başınıza gelip 20 lira istiyor. Vermezseniz de, sizi oradan çıkmanız için uyarıyorlar. Tabi bu uyarı can sıkıcı olabiliyor. Hel bu iki dükkandan birine gitmediyseniz hiç şansınız yok. Muhakkak 20 lirayı vermek zorundasınız. Ha o dükkanların valelerine verseniz de fiyat değişmiyor. Tek fiyat 20 lira.
Fiş isteyin yok, araç anahtarını sizden aldıklarında gözden kayboluyorlar ve kural tanımadan girilmez sokağa, otobüs durağına, engelli inişlerine veya kaldırımlara da park edebiliyorlar. Bu arada bu sokaklardan umarsızca geçen TRAFİK EKİP’leri ise, sadece bakmakla yetiniyorlar.
Anlayamadığım konu şu, sade vatandaş, otomobili ile KOŞUYOLU’nda bu bahsettiğim bölgeye geldiğinde ne yapmalı. Ya gelmeyecek, ya araçsız gelecek yada ister istemez 20 lira kaptıracak.
KOŞUYOLU yerel yönetimi, KADIKÖY ve ÜSKÜDAR BELEDİYE’leri bu konuda bir yaptırım düşünüyorlar mı? Yoksa bu düzen böyle gider mi diyorlar.
Ama emin olun bu bölgede bulunan diğer dükkanlar da müşteri kaybediyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org