LAMBORGHINI 2016’NIN İLK ALTI AYINDA SATIŞ REKORU KIRDI…

LAMBORGHINI 2016’NIN İLK ALTI AYINDA SATIŞ REKORU KIRDI…
  • Güncel
  • 18 Temmuz 2016 11:48
  • 1.756

Lamborghini 2016 mali yılının ilk yarısında, kendi tarihi içinde yeni bir satış rekoru kırdı.

Şirket, müşterilere teslim edilen 2013 otomobil sayısıyla, yarım yıllık bir dönemde ilk defa 2.000 adet çizgisini aşmış oldu. Ayrıca Haziran 2016’da, dünya genelinde müşterilere teslim edilen 416 adetle, şirket tarihindeki aylık en yüksek satış adedi rekoru kırıldı.

Lamborghini S.p.A. CEO’su Stefano Domenicali, “Huracan ailesinin, Spyder ve arkadan itişli versiyonunun bu yılın ilkbahar aylarında dünya genelinde satışa sunularak genişletilmesi sayesinde 2016’nın ilk altı ayında olağanüstü bir satış performansı göstermemiz mümkün oldu,” dedi. “Sadece Huracan için değil aynı zamanda Aventador’un V12 modeli için de güçlü bir sipariş birikimi olması nedeniyle geçen yılın satış rekorunu yeniden geçmeyi hedefliyoruz.”

Global bir marka olan Lamborghini’nin satış dağıtımı üç bölge arasında iyi bir dengeye sahip: EMEA (Avrupa, Ortadoğu, Afrika), Amerika ve Asya Pasifik bölgelerinin her biri dünya satışlarının yaklaşık üçte birini oluşturuyor.
50 ülkeye hizmet veren 135 bayiden müşterilere yapılan teslimatlar dünya çapında 2015’in ilk yarısındaki 1.882 adetten, 2016’nın ilk yarısında 2.013 adede yükseldi ve yüzde 7 artış kaydetmiş oldu. En büyük pazarlar ise ABD, Japonya, İngiltere, Büyük Çin ve Almanya.
V10 Huracan modelinden 1.370 adet teslim edilmiş olması sayesinde, 2016’nın ilk yarısı Lamborghini tarihinde V10 satışları açısından en başarılı yarım yıllık dönem oldu. Huracan’ın pazara girmesinden sonraki ilk 24 aylık dönemdeki satış rakamları, selefi Gallardo’nun pazara girmesinden sonraki aynı dönemde gerçekleşen satışlarına göre yüzde 87 artış gösterdi.
12 silindirli Aventador’un müşterilere teslim adedi toplam 643 oldu. Aventador’un başarı hikayesi, lansmandan sonraki ilk 58 aylık döneme de yansıdı ve satışlar selefi Murcielago’nun pazara girişinden sonraki aynı dönemdeki satışlarına göre yüzde 127 arttı.

2016’DA YENİ MODELLER
2016’nın ilk yarısı çeşitli modellerin satışa sunulduğu bir dönem oldu. Ocak 2016’da Huracan Spyder’nin global dinamik lansmanı Miami’de yapıldı. Mart ayında ise şirket kurucusu Ferrucio Lamborghini’nin 100. doğum gününe atfen, Cenevre Otomotiv Fuarı’nda tek örneği üretilen Lamborghini Centenario’nun sunumu yapıldı. Centenario’nun 20 adet coupe, 20 adet de roadster versiyonu üretilecek ve bu otomobillerin tamamı şimdiden satılmış durumda.
Centenario’nun yanı sıra Lamborghini Huracan Avio da lansmanını Cenevre Otomotiv Fuarında yaptı. Sadece 250 adet üretilen bu özel sürümün isim, renk ve malzemeleri, dünya havacılık ve uzay çalışmalarına bir saygı gösterisi niteliği taşıyor.

Haziran ayında yapılan Goodwood Festivalinde, Aventador Miura Homage dünya prömiyerini yaptı. Miura’nın 50. yıl kutlaması olarak bu modelden sadece 50 adet üretildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ