www.autowritetr.com

LAMBORGHINI BİR YILI DAHA REKORLA TAMAMLADI.

LAMBORGHINI BİR YILI DAHA REKORLA TAMAMLADI.

2016’DA 3.457 ADET OTOMOBİL TESLİM EDİLDİ

2016 yılında, Automobili Lamborghini tarihi bir satış rekoru daha kırdı. Dünya genelindeki müşterilerine 3.457 otomobil teslim eden İtalyan süper spor otomobilleri üreticisi ilk defa 3.400 adet çizgisini aşmış oldu.

Bu sadece satışlarda değil aynı zamanda marka ve ürün açısından da yeni bir kilometre taşı oluşturuyor.
Dünya genelinde 50 ülkede hizmet veren 135 bayinin müşteriler teslimleri 2015’teki 3.245 adetten 2016’da 3.457 adede yükseldi. Böylece önceki yıla göre satışlarda yüzde 7 artış gerçekleşti. Son altı yılda sürekli artış kaydeden şirketin bu rakamları, 2010 satışlarının 2,6 katının üstüne çıkmış oldu.
Global bir marka olan Lamborghini’nin satışları dünyanın üç bölgesi arasında çok dengeli bir dağılıma sahip ve her bölge global satışların yaklaşık üçte birini oluşturuyor. EMEA (Avrupa, Ortadoğu, Afrika), Amerika ve Asya Pasifik’ten oluşan büyük bölgelerin tümü yeni rekorlar kırarak satış artışına katkıda bulundular.

ABD 1.041 adetle en büyük pazar olmayı sürdürürken, onu Japonya, İngiltere, Almanya, Kanada, Ortadoğu ve Çin izliyor.

Huracan modeli sayesinde 2016, Lamborghini’nin tarihinde V10 satışları açısından şimdiye kadarki en başarılı yıl oldu.
Huracan Coupe ve Spyder modellerinden toplam 2.353 adedi müşterilere teslim edildi (2015’te 2.242 adet teslim edilmişti).

12 silindirli model olan Aventador’un satışları 2005’teki 1.003 adetten 2016’da 1.104’e yükseldi ve Aralık 2016’da üretilen 6 bininci otomobille başarısını taçlandırdı.

YENİ MODELLER 2016
Lamborghini, 2016 Cenevre Otomobil Fuarı’nda Lamborghini Centenario Coupe’nin tanıtılmasının ardından, Ağustos 2016’daki Monterey Otomobil Haftası’nda bu özel üretim serinin üstü açık modeli Centenario Roadster’i sundu. 2017’den itibaren teslim edilmek üzere coupe ve roadster modellerinin her birinden yalnızca 20’şer adet üretildi. Lamborghini, kurucusu Ferruccio Lamborghini’nin doğumunun yüzüncü yılını bu otomobille kutluyor.

Özel seri olarak üretilen Huracan Avio, 2016’nın başında sahneye çıkan bir başka modeldi ve 250 araçlık sınırlı üretimle yaz 2016’dan itibaren teslim edilmeye başlandı.

Haziran 2016’da Lamborghini, Aventador Miura Homage’ı sundu. 50 adet üretilen bu Aventador Coupe özel serisi, tüm Lamborghini V12 süper spor otomobillerin atası olan Miura’nın 50. yıldönümü onuruna yaratıldı.

Kasım 2016’daki Los Angeles Otomobil Fuarı’nda, Arkadan İtişli Lamborghini Huracan Spyder piyasaya sunuldu.

Aralık 2016’da yeni Lamborghini Aventador S duyuruldu. Bu model, yeni aerodinamik tasarımı, yeni dört tekerlekten yönlendirme sistemi dahil olmak üzere yeniden geliştirilmiş süspansiyonu, artan gücü (artık 740 HP) ve yeni sürüş dinamikleriyle karakterize ediliyor. Önceki güçlendirilmiş Lamborghini modellerinde olduğu gibi Lamborghini Aventador’un ismine eklenen “S” eki V12 Lamborghini için yeni çıtayı belirliyor.

LAMBORGHİNİ MOTOR SPORLARI 2016
Motor sporları departmanı Lamborghini Squadra Corse de katılımcılar ve yarışlardaki başarı açısından yeni yükselişler kaydetti.

Üç kıtadaki (Avrupa, Asya ve Amerika) Lamborghini Super Trofeo tek model yarış serisine, ortalama olarak 80’den fazla Huracan Super Trofeo ve dünyanın dört bir yanından 2015’e kıyasla 150 daha fazla sürücü katıldı. 2017’nin başında Abu Dabi ve Dubai’de yeni bir Ortadoğu yarış serisi düzenlenmesi planlanıyor.

Lamborghini GT3 serisine, dünya çapında yarışan müşteri takımlarından 40’tan fazla otomobil katıldı. Lamborghini takımları 22 pol pozisyonuyla ve toplam 52 podyum çıkışıyla, 18 genel yarış kazandı. Lamborghini takımları, GT Asya ve Uluslararası GT Açık 2016 Serilerinin her ikisinde de şampiyonluğu kazandı.

2018’TE ÜÇÜNCÜ MODEL – LAMBORGHİNİ YENİ BİR ÇAĞA HAZIRLANIYOR
Lamborghini SUV Urus, 2018’den itibaren Lamborghini’nin ürün yelpazesindeki üçüncü model olarak yerini alacak. Tüm markaya daha fazla büyüme getiren ve önemli fırsatlar sunan bu model ayrıca fabrikanın üretim kapasitesinde de önemli bir artış sağlayacak. Sant’Agata Bolognese’deki yeni tesisler 2017 içinde tamamlanacak.

LAMBORGHİNİ MİURA 50. YILDÖNÜMÜ
2016 yılında Miura’nın 50. yıldönümü kutlamalarına yer verildi. Şirket, geleneksel ürünlerle ilgili departmanı olan Lamborghini PoloStorico ile çeşitli klasik Lamborghini modellerinin restorasyonundaki ve sertifikasyonundaki uzmanlığını sergiledi. Yıl boyunca düzenlenen etkinlikler arasında üst düzey uluslararası Concours d’Elegance’lar (Goodwood Hız Festivali, Salon Prive, Villad’Este, Pebble Plajı, Amlia Adası ve İsviçre Concourse d’Elegance’ları gibi) ve dünyanın dört bir yanından gelen 20 Miura’nın katıldığı Haziran ayındaki İtalya turu yer aldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org