www.autowritetr.com

LAMBORGHINI SUV 3 YIL İÇİNDE YOLLARDA OLACAK

LAMBORGHINI SUV 3 YIL İÇİNDE YOLLARDA OLACAK
  • Güncel
  • 28 Mayıs 2015 16:43
  • 1.389

LAMBORGHINI; SUV MODELİNİ YÜZLERCE MİLYON EUROLUK YATIRIMLA ÜRETECEĞİNİ AÇIKLADI…

Automobili Lamborghini, ürün gamına ekleyeceği üçüncü modelin lüks bir SUV olacağını açıkladı. Bu serinin pazara 2018 yılında sunulması planlanıyor. Bu modelin konsepti ilk kez 2012 yılında Lamborghini Urus adı altında Pekin Otomobil Fuarı’nda tanıtılmıştı.

Yeni otomobilin üretimi Sant’AgataBolognese’de yapılacak ve ürün gamının genişletilmesiyle birlikte marka için de yeni büyüme alanları ve önemli fırsatları da beraberinde getirecek. Ayrıca üretim tesisinin kapasitesinde de önemli bir artışa yol açacak. Yeni otomobilin yaşam döngüsü boyunca şirket, yüzlerce milyon Euro yatırım yapmaya hazırlanıyor.

Bu proje, Lamborghini’nin ortağı AUDI AG ile Volkswagen Grup, İtalya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı, Invitalia (İtalyan ulusal yatırım ve ekonomik kalkınma ajansı), EmiliaRomagna Bölgesi, sendika temsilcileri ve Automobili Lamborghini ekibinin tamamının işbirliğiyle gerçekleştiriliyor.

Automobili Lamborghini Başkanı ve CEO’su Stephan Winkelmann, “Bu, Lamborghini ailesinin her bir üyesi için gurur verici bir an. Üçüncü model serisinin tanıtılması, şirketin istikrarlı ve sürdürülebilir büyüme sürecinin altını çizerken, bizim için de yeni bir dönem başlatıyor” dedi ve şunları ekledi:
“Yeni SUV, Sant’AgataBolognese’de üretilecek ve bu da tüm dünyada ‘Made in Italy’ değerlerini koruma yönündeki kararlılığımızın bir göstergesi olacak.”

Yeni Lamborghini SUV’ninSant’AgataBolognese’deki üretimi için bu tesisin de önemli ölçüde büyütülmesi ve 80.000 metrekareden yaklaşık 150.000 metrekareye genişletilmesi planlanıyor. Bu proje kapsamında yeni bir üretim hattı, depolama alanı ve Ar-Ge bölümünün genişletilmesi gibi bir dizi ek yapı da kurulacak. Üçüncü model serisinin eklenmesi hem İtalya’daki hem de yurtdışındaki tedarikçi ağı için önemli fırsatları beraberinde getirecek ve insan kaynakları açısından da önemli bir etki yaratacak. Zira, Lamborghini bu proje için 500 yeni istihdam yaratmayı hedefliyor.

Audi AG Yönetim Kurulu Başkanı RupertStadler, “Lamborghini, ItaldesignGiugiaro ve Ducati, Audi bünyesinde çok başarılı bir gelişim gösterdi ve İtalyan kimliklerini korumayı başardılar. Lamborghini SUV’ninSant’AgataBolognese’de üretilmesi kararıyla birlikte İtalya’nın önemli bir otomotiv ülkesi olduğu yönündeki taahhüdümüzü de bir kez daha ortaya koyuyoruz” diye konuştu.
Audi AG Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Luca de Meo da, “Bugün Lamborghini dünyanın en özel markaları arasında yer alıyor. Audi olarak biz, İtalyan iştiraklerimizin hepsiyle gurur duyuyoruz. Böyle bir sonucun ortaya çıkmasından dolayı hem Lamborghini hem de İtalya adına büyük bir mutluluk duyuyor ve İtalyan hükümetine bunu mümkün kılmak için gösterdikleri işbirliğinden dolayı teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Lüks SUV ile birlikte Lamborghini de fazla dokunulmamış, hızlı büyüyen ve etkileyici bir segmente giriş yapıyor ve müşteri tabanını da önemli ölçüde genişletmeye hazırlanıyor. Bunlar arasında bugüne kadar farklı markaların SUV model otomobillerini kullanan Lamborghini süper spor otomobil müşterilerinin yanı sıra aileler ve Lamborghini markasıyla yeni tanışacak tüketiciler yer alıyor. Dağıtım, üç ana satış bölgesi EMEA, Amerika ve Asya-Pasifik’e dengeli bir şekilde yapılacak. Hedef pazarlar esas olarak ABD, Çin, Ortadoğu, İngiltere, Almanya ve Rusya olarak belirlendi. Yıllık satış miktarının yaklaşık 3.000 adet olması ve şirketin mevcut satış performansını da ikiye katlaması bekleniyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org