JD POWER araştırmasında LEXUS zirvede

JD POWER araştırmasında LEXUS zirvede

Land Rover sahipleri, diğer markalara göre araç başına daha fazla sorun bildiriyor

JD Power’ın araştırması “En Güvenilir Marka” zirvesinde LEXUS var.

JD Power’ın en son Araç Güvenilirlik Çalışması yayınlandı. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde Lexus , son 10 yılda dokuzuncu kez zirvede yer alıyor. Lexus’un hemen arkasında Porsche ve onu araştırmada en yüksek sıradaki kitle pazar markası olan Kia izliyor . Geçen yılın en üst sıradaki markası (ilk yılında sonuçlara dahil edildi), G80 sedan orta büyüklükte lüks segmentinde bir ödül kazanmasına rağmen birinci yıldan sekizinciye düştü . Porsche 911 son üç yıl içinde ikinci kez, JD Power tarafından En Güvenilir Modeli olarak adlandırıldı.

İNCELEMEYE TEK İZİN VERMEYEN TESLA

Tesla , 176 PP100 puanı resmi olmasa da, ilk görünümünü Güvenilirlik Çalışmasında yapıyor. Tesla, ABD’de 50 eyaletin tamamında sahiplerine anket yapmak için JD Power’a izni vermeyen tek marka.

Araç Güvenilirlik Çalışması, JD Power tarafından aşağıdaki şekilde gruplandırılan sekiz ana araç kategorisini içeriyor: ses / iletişim / eğlence / navigasyon (ACEN); motor / şanzıman; dış; iç; özellikler / kontroller / ekranlar (FCD); sürüş tecrübesi; ısıtma, havalandırma, ve klima; ve koltuklar.

Sahipler tarafından bildirilen tüm sorunlar eşit olarak izleniyor; bu, sorunlu bir telefon eşleştirme prosedürünün, bir otomobil üreticisinin derecelendirmesini, şişmiş bir motor veya şanzımanla aynı şekilde değiştirdiği anlamına geliyor. Aslında, ACEN kategorisinde diğerlerinden daha fazla sorun bildirildi, bu da bildirilen sorunların çoğunun, çözülüp çözülmediğini denetliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ