Land RoverSıfır Emisyon Hedefine Giden Yolda Hidrojen Yakıt Hücreli Defender’ın Testlerine Başlıyor

Land RoverSıfır Emisyon Hedefine Giden Yolda Hidrojen Yakıt Hücreli Defender’ın Testlerine Başlıyor

Borusan Otomotiv’in Türkiye temsilcisi olduğu Land Rover,sürdürülebilirlik ve elektrikli mobiliteyi odak noktası belirlediği “Reimagine” stratejisi kapsamında sıfır karbon ayak izi hedefine doğru hızla ilerlemeye devam ediyor.Bu strateji doğrultusunda Defender modelinin hidrojen yakıt hücreli versiyonunu geliştiren Land Rover, 2021 yılı sonunda İngiltere’demodelin testlerini gerçekleştirecek.

Land Rover’ın tasarımıyla olduğu kadar üstün arazi kabiliyetine de sahip modeli Defender’ınhidrojen yakıt hücreli elektrikli (FCEV) prototipini geliştiren Land Rover, emisyonsuz sürüş keyfinde yeni bir dönemin kapılarını aralıyor. Geçtiğimiz aylarda duyurduğu “Reimagine” stratejisi ile sürdürülebilirlik ve elektrikli mobilete hedeflerine doğru emin adımlarla ilerleyen Land Rover, en yeni ve çevreci teknolojilerini hayata geçiriyor.Bu strateji çerçevesinde 2036 yılında çevreye zarar vermeyen sıfıremisyon gazı salımlı ürün gamına sahip bir marka haline gelecek Land Rover, 2039 yılına kadar da tedarik zinciri ve diğer birçok operasyonunda net sıfır karbon salınımına ulaşmayı hedefliyor.

Land Rover’ın bu mühendislik harikası,hidrojen yakıt hücreli Defenderprototipi aynı zamanda “Zeus Projesi” olarak da biliniyor. Zeus Projesi, sürücüler tarafından arzu edilen performans ve kabiliyetinhidrojen temelli güç ünitesiyle nasıl sağlanabildiğinin de bir göstergesi olacak.

Elektrikli motora güç sağlanması için kullanılan hidrojeninhidroliz yöntemiyle işlenerek elektrik üretilebilmesine olanak sağlayan FCEV teknolojisi, pek çok avantajı bünyesinde barındırıyor.2018 yılından bugüne tüm dünyada FCEV teknolojisine sahip araç sayısı iki katına çıkarken, hidrojen yakıt istasyonları ise yüzde 20 seviyesinde bir artış gösterdi. Tamamen elektrikli modellere göredaha hızlı yakıt ikmali, yüksek menzilve değişken iklim koşullarına daha dayanıklı menzil performansı sunan FCEV teknolojisi, yaygınlaşmayı sürdürerek sıfır karbon ayak izine giden yolda yeni bir döneme sahne olacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org