www.autowritetr.com

ELEKTRİKLİ MANUEL ŞANZIMANLI, Lexus Electrified Sport Konsept

ELEKTRİKLİ MANUEL ŞANZIMANLI, Lexus Electrified Sport Konsept

Lexus, elektrikli manuel şanzıman geliştirildiğini doğruladı

Lexus Electrified’ın baş mühendisi Takashi Watanabe, bunu “manuel şanzıman hissini yeniden oluşturmak için pedal ve vites konumlarıyla simüle edilmiş bir sürüş gücü haritası” olarak tanımladı. Yine de o kadar gerçekçi ki, sürücü arabayı stop etme veya yokuşta geri geri kayma olasılığıyla bile karşı karşıya kalıyor. Ve sistem birler ve sıfırlarla yönetildiğinden, her sürücü değişen oranlardaki çarkları değiştirmek zorunda kalmadan tercih ettiği “vitesleri” seçebilir. 

Watanabe, “Bu yeni proje, bazı Lexus mühendislerinin geleneksel [içten yanmalı] araçlarda neyi sevdiklerini ve elektrikli arabalarda neyi kaçırmaları gerektiğini düşünmeleriyle başladı” dedi. “[Manuel şanzıman] özellikle keyif aldıkları şeylerden biriydi.”

Watanabe, Lexus LFA’nın elektrikli bir halefi olduğu söylenen bir otomobil olan Lexus Electrified Sport konseptinin önünde dururken bu teknolojiyi kışkırtıcı bir şekilde ortaya koydu . Uygulamada, şanzıman test için bir Lexus UX 300e ‘ye kuruldu. 

Watanabe, prototipin “o kadar eğlenceli olduğunu, projenin şu anda ciddi bir geliştirme aşamasında olduğunu ve aslında gelecekteki BEV’lerde olabileceğini” söyledi. Gerçekten de, sürücü vites değiştirdiğinde, elde tutulan kamera biraz sarsılıyor ve bu da onun vites değiştirmeli bir ICE arabası gibi davrandığını doğruluyor.

CVT donanımlı bir UX’ten kesinlikle biraz daha canlı görünüyor. Watanabe, 0-100 km/s hıza yaklaşık 2 saniyede çıktığı iddia edilen şık konsept hakkında bazı olumlu haberler aldı. “Electrified Sport tabanlı bir üretim aracını ne zaman piyasaya süreceğimizi size söyleyemem. Ancak üzerinde çalıştığımızı doğrulayabilirim.” Ayrıca, dört tekerlekten çekiş, telle yönlendirme ve telle fren ile birlikte manuel şanzımanın da üretim versiyonu için geliştirilmekte olduğunu doğruladı. ” Bu sadece bir tasarım konsepti değil. Gerçeğe dönüşmesi amaçlanıyor.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org