LEXUS’tan “otomobil alt yapısı” : LF-Z

LEXUS’tan “otomobil alt yapısı” : LF-Z

2021-25 yılları arasından 10’dan fazla elektrikli ve hibrit otomobil piyasaya çıkartacak.

Lexus, ABD’de henüz tamamen elektrikli bir otomobil veya hatta plug-in hibrit piyasaya çıkartmamışken,  elektrik planlarını hızlandırmakta kararlı. 

Bunu yapmanın bir yolu konsept otomobiller ve en sonuncusu, Lexus LF-Z Electrified. Bu, belirli bir modelin belirli bir önizlemesi değil, ancak önümüzdeki birkaç yıl içinde çıkacak bir dizi, iyi, elektrikli Lexus modelinin bir ipucu olarak ortaya çıktılar.

LF-Z, 2019 Tokyo Motor Show’daki LF-30 Electrified konseptinin açık bir evrimi. Bu konsept gibi, arabanın önü de mevcut Lexus ızgara tasarımını etkili bir şekilde tersine çeviriyor, ortadaki “mil” bölümü sağlam ve her iki taraftaki alan da açık alanları çağrıştıran koyu renkli yarı saydam panellerle kaplı. Tüm vücut LF-30’dan daha net ve buruşmuş. Gerçekte biraz daha sağlam görünüyor. Gerçek kapı kolları olan dört geleneksel kapıya sahip, orantılar bir sedan veya fastback’e daha yakın ve görünüşte geleneksel bir arka lamba çubuğu. Aracın ön tarafındaki kübik şekiller, ön çamurluğun kıvrımlı kenarları ve aydınlatmadaki dar kırılmalar gibi birçok karmaşık ayrıntıyı ortaya çıkartıyor.

İç mekan, sürücünün etrafına yerleştirilmiş tüm ekran sistemleri ve kapıları ve arka koltukları saran basit bir çizgi ile ultra minimalist. Koltukların kendileri de dış tasarıma benzer şekilde geometrik bir tasarıma sahip ve sürücü koltuğunu zıt bir döşemeyle vurgulama seçeneği ise, ilginç.

Muhtemelen LF-Z gelecek belirli bir modeli izleyecek. Lexus konsepti elektriğin ötesinde neyin güçlendirdiği hakkında neredeyse hiçbir ayrıntı sunmadı. Zemine monte edilmiş pillere sahip ve özellikle dikkat çekici olmayan biri ön tekerlekler ve diğeri arka tekerlekler için olmak üzere çift motora sahip. Menzil ve güç istatistik verilmedi. Direksiyon, modern  artırılmış gerçeklik ekranları, akıllı telefon anahtar sistemi, elektrokromik gibi halihazırda mevcut olan veya üretim araçlarına yakında gelecek olan diğer teknoloji parçalarına sahiptir. tavan camı ve arkaya yaslanan koltuklar.

Yine de, benzer şekilde farklı bazı üretim arabaları üretebilecek ayırt edici bir konsept otomobil olduğunu düşünüyoruz. Lexus, bugün ile 2025 arasında, geleneksel hibritler , takılabilir hibritler veya tamamen elektrikli arabalar olarak 10’dan fazla yeni elektrikli model piyasaya süreceğini duyurdu . Bu modellerden ikisi bu yıl piyasaya sürülecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ