Mazda, Milano Tasarım Haftasına damgasını vurmaya hazırlanıyor

Mazda, Milano Tasarım Haftasına damgasını vurmaya hazırlanıyor

Mazda, Milano’nun Brera bölgesinde Nisan ayında gerçekleştirilecek olan tasarım haftasının sponsoru

• Modern KODO tasarımı, Milano’daki yeni merkezde mobilya ve moda ile buluşuyor

İstanbul, 2 Mart 2015. Yeni ufuklar açan girişimleriyle bilinen Mazda, 14-19 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek Milano Tasarım Haftasında “Brera Design District Fuorisalone 2015” in ana sponsorluğunu üstlenecek. Japon otomobil üreticisi, 27 Şubat’ta Milano’nun sanatla yoğrulan bölgesi Brera’da açılan yeni etkinlik mekanı; Mazda Design Space’te gerçekleştireceği sergiyle aktif yer alacak.
Mazda Avrupa İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Wojciech Halarewicz, geçtiğimiz Perşembe günü “Brera Design District Fuorisalone 2015” için gerçekleştirilen basın toplantısında şunları söyledi, “Yaratıcılık ve tasarım kalitesine büyük önem veren bir firma olarak alışılagelmişin dışında düşünmeyi seviyoruz. Milano’da gerçekleştirilecek bu etkinlikler, farklı tasarım alanlarından birçok şey öğrenmek için mükemmel bir fırsat. Mobilyadan modaya birçok tasarım alanında Milano bir dünya başkenti. Burası, yaratıcılık hakkında daha fazla bilgi edinebileceğimiz ve KODO tasarım temasını diğer disiplinlere uygulayabileceğimiz en iyi yer.”
Bir ticari model üzerinde ilk olarak 2012’de Mazda CX-5’te kullanılan KODO – Hareketin Ruhu, Mazda’nın ödüllü araç tasarımlarının temelini oluşturuyor. Mazda’nın otomobil tasarımı alanı dışındaki ilk KODO işbirliği 2013 yılında Milano Tasarım Haftasında gerçekleştirildi: Mazda otomobilleri gibi eşsiz KODO sandalyesi de hassasiyet ve hareketi aynı anda ifade ediyor. Mazda Design Space’te KODO’dan ilham alınarak tasarlanan diğer parçalarla birlikte bu sandalye de Milano’da tekrar sergilenecek.
Mazda Design Space, inovasyon ve güzellik adına tasarım geleneğine meydan okuyanların kutlandığı bir alan olarak tasarlandı. Mekanın açılış etkinliği Milano Moda Haftası kapsamında Cuma günü gerçekleştirildi. Ev sahipliğini Vogue İtalya’nın üstlendiği “Moda ve Tasarım: Yetenekli tasarımcıların desteklenmesinde İtalyan/Japon işbirliği” adlı etkinlikte Vogue Talents tarafından seçilen ve büyüyen iki moda markası olan “COMEFORBREAKFAST” ve Yasutoshi Ezumi genç tasarımcılar yer aldı. Tasarımcılar, otomotiv alanında bugüne kadar gerçekleştirilen belki de en cesur KODO adaptasyonu olan yeni Mazda MX-5’in yanında sergilenen ikişer adet yenilikçi kıyafet tasarlayarak KODO’yu yorumladı. Etkinliğe Vogue İtalya Genel Yayın Müdürü Franca Sozzani, Kübalı manken ve oyuncu Mariela Garriga ve Çinli oyuncu Yi Zhou gibi moda dünyasının seçkin isimleri katıldı. Mazda Design Space, Milano Tasarım Haftasına kadar birçok tasarım temalı etkinliğe ev sahipliği yapacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ