MEKANİK TUTKU

MEKANİK TUTKU

ZENITH’TEN ZAMANLA YARIŞMAK İSTEYENLERE, YENİ BİR EFSANE…

Zamanın ustası Zenith, yeni tasarımıyla efsaneler arasına bir kez daha adını yazdırdı. Dünyaca ünlü marka, klasik otomobil dünyasının en prestijli organizasyonlarından biri olan Tour Auto Optic 2000 için çok özel bir koleksiyon yarattı: El Primero Chronomaster 1969 Tour Auto Edition…

Efsanevi mekanizma El Primero…

Zarif tasarımı, güçlü motoru ve üç ikonik rengiyle sahneye çıkan Zenith El Primero Chronomaster 1969 Tour Auto Edition, gerek yollarda gerekse yarış pistlerinde tüm ihtişamını ortaya koyuyor. İsviçreli saat üreticisi Zenith’in de ana sponsorlardan biri olduğu, klasik otomobil dünyasının en prestijli yarışlarından Tour Auto Optic 2000’in şerefine tasarlanan yeni model, saatte 36,000 frekansa sahip efsanevi El Primero kalibresiyle finiş çizgisini en önde geçiyor. Zenith’in yeni El Primero Chronomaster 1969 Tour Auto Edition tasarımı Tour Auto Optic 2000 organizasyonuna özel olarak sadece 500 adet üretilmiş bulunuyor. Zenith Başkanı ve CEO’su Aldo Magada “Bildiğiniz gibi, Avrupa’nın dört bir yanındaki Tour Auto ve Peter Auto yarışlarının resmi zaman ölçerliğini yapıyoruz. Bu iş birliğinin arkasında; tarihe, nitelikli mekanik eserlere ve zamana karşı koyan estetik değerlere duyduğumuz tutku var. Tabii aynı tutku, yarışma ve seyahat konusunda da geçerli… Bu sayede Zenith burada yalnızca bir sponsor olmakla kalmıyor ve gerçekten organizasyonun bir parçası oluyor.” diyor.
Hız, performans ve dayanıklılık…
Otomobillerin sanat eseri niteliğindeki motorlarını hatırlatırcasına, markanın saat 11 pozisyonuna konumlandırdığı ünlü penceresi, otomatik kronograf El Primero 4061’i gözler önüne seriyor. Tıpkı yarış dünyasında olduğu gibi; hız, performans ve dayanıklılık saatle ilgili en önemli satır başları olurken, COSC sertifikalı mekanizmanın saatte 36,000 vuruşluk frekans değeri, saniyenin 1/10’una kadar ölçüm şansı tanıyor. İlk olarak 1969 yılında üretilen, dünyanın en hassas seri üretim kronografı olarak bilinen ve o gün bu gündür özel pozisyonunu koruyan El Primero, 282 parçadan oluşan ve silisyum eşapmana sahip yeni versiyonuyla 50 saate kadar güç rezervi sağlıyor.
Büyüleyici sportif tasarım…
El Primero Chronomaster 1969 Tour Auto Edition, yüksek performansını son derece şık bir tasarımla tamamlıyor. Mekanizmaya 42 mm çapındaki çelik kasa ev sahipliği yaparken, iki yuvarlak düğme ve yivli tepe ilk bakışta dikkat çekiyor. Bombeli safir camın altındaki barut rengi kadran ve Fransa rallisine gönderme yapan mavi-beyaz-kırmızı şeritler de oldukça etkileyici. Ayrıca aynı renk üçlemesi, kronograf düğmeleri ve küçük saniye göstergesinde de göze çarpıyor. İbre ve indekslere parlak madde uygulanması ve merkezi saniye ibresinde kırmızı kullanılması ise gerek gündüz gerekse karanlıkta okunabilirliği maksimize ediyor. 100 metreye kadar su basıncına dayanıklı olan kasanın arkasında safir cam kullanılıyor ve yarış logosuyla birlikte Côtes de Genève motifli rotor görücüye çıkıyor. Tüm detaylarıyla gerçek bir spor saati olan yeni El Primero Chronomaster 1969 Tour Auto Edition’ı aynı renklerin damga vurduğu katlanır tokalı dokuma kayış tamamlıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ