www.autowritetr.com

MERCEDES BATARYA ÜRETMEYE BAŞLADI

MERCEDES BATARYA ÜRETMEYE BAŞLADI

Mercedes-Benz’in ana şirketi Daimler, 2011 yılında kurulup merkezi Kaliforniya Alameda da bulunan, ana üretimi elektrikli araçlarda daha hızlı şarj ile daha uzun menzil sağlamak için yeni nesil Lityum İyon batarya üretimi olan girişim grubu Sila Nanotechnologies Inc.’e yeni bir yatırım yaptığını açıkladı. yeni yatırımın miktarı 150.000.000 dolar

Amerika merkezli Sila Nano, pil hücreleri için silikon bazlı yeni bir madde yapısı geliştiriyor ve bunun “bugünkü pillerden daha yüksek performans, daha hızlı şarj ve daha uzun menzil” ile sonuçlanacağını iddia ediyor.

Sila Nano’nun kurucu ortağı ve CEO’su Gene Berdichevsky, mevcut hücrelerin yüzde 20 iyileşme gösterdiğini iddia ediyor.

CEO’su Gene Berdichevsky “Bu çığır açan madde yapısı, geleneksel Li-ion teknolojisinde daha fazla iyileştirme sağlama potansiyeli ile bugün yüzde 20’ye varan bir gelişme gösteriyor. Elektrikli araçlar için daha iyi enerji harcayan batarya üretme ve elektrikli araçların geleceği ile ilgili ortak vizyonumuzu, daha fazla insan için hayata geçirmek amacıyla Daimler ile birlikte çalışmaktan heyecan duyuyoruz ”dedi.

Daimler, Mercedes-Benz’ de yeni elektrikli araçlarında akü hücrelerini kullanmak istiyor.

Daimler AG’de, Özerk, Paylaşılan ve Elektrikli araçlar Genel Müdür Yardımcısı olan Sajjad Khan, “yatırımlarının yeni pil teknolojisinin ticarileşmesini hızlandıracağını” söylerken,“Karbon içermeyen bir gelecek mobilitesi için yoldayız. Tamamen yeni EQC modelimiz bu yıl piyasalara girerken, gelecek nesil güçlü akülü elektrikli araçların yolunu hazırlıyoruz. Lityum-iyon teknolojisi şu anda mevcut olan en verimli pil teknolojisidir ve hala gelecek için bol miktarda potansiyel göstermektedir. Sila Nano’nun batarya performansındaki gelişmeler oldukça umut verici. Verimli bir işbirliğini, daha fazla gelişme ve hızlı ticarileşme konusundaki bilgilerimizi bir araya getirmeyi umuyoruz. ”

Yeni pillerin üretime girmesi için net bir zaman çizelgesi yok fakat iki şirket bunu hızlandırmak için mesai harcıyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org