www.autowritetr.com

MERCEDES Vision EQXX

MERCEDES Vision EQXX

Tasarımında öncesinde Ford Otosan’da çalışmış ve 5.5 yıldır Mercedes’in California’daki AR-Ge merkezinde Baş Dış Tasarımcı olarak çalışan Cemal Kuruş’un da bulunduğu araç Las Vegas Fuarı’nda ortaya çıktı.

Mercedes , Las Vegas’taki 2022 Tüketici Elektroniği Fuarı’nda tam şarjla 1.000 km’den (621 mil) fazla mesafe sunan Vision EQXX’i tanıtarak elektrikli otomobil teknolojisinin geleceğini vurguladı .

Alman markası, Vision EQXX’in yelpazesinin – tipik olarak mevcut premium EV’lerin çoğunun iki katı – daha büyük bir pilden gelmediğini söylüyor. Bunun yerine, dört koltuklu aile otomobili, hafif malzemeler ve nispeten geleneksel boyutta bir pil kullanarak “temelleri sıfırdan yeniden düşünerek” menzili ve verimliliği yepyeni bir düzeye taşıyor ve Vision EQXX’in “daha azıyla daha ileri gitmesine” olanak tanıyor.

Araç, Mercedes’in resmi teknik özelliklerine göre detaylandırıldığı üzere, yeni tasarlanmış “neredeyse 100 kWh kapasiteli” bir pille çalışıyor. Batarya yüzde 50 daha az hacim kaplıyor ve firmanın EQS elektrikli limuzinindeki paketten yüzde 30 daha hafif, yaklaşık 495 kg ağırlığında ve Mercedes-AMG F1 ekibi ile birlikte geliştirildi. Vision EQXX ile Mercedes, kWh başına altı milden fazla verimliliği hedefliyor. 

EQXX, 900v’den fazla elektrik mimarisi kullanır ve yaklaşık 1.750 kg ağırlığındadır; marka henüz araba için kesin rakamlar vermedi, çoğu durumda sadece tahminler yayınladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org