www.autowritetr.com

MG ZR 160

MG ZR 160
  • Güncel
  • 29 Kasım 2016 06:52
  • 9.420

SARI BİR BAŞKA

Markaya ve Aracına aşık biri :LEVENT ÜNAL

15 yıldır MG ve ROVER otomobillere binen Levent Ünal, tam bir markanın aşığı.
Bu aşk nerden geliyor diye sorduğumuzda, “baba dan” cevabı geliyor.

img_7685
Marka ile tanışmasını ve bu tutkusunu babasına borçlu olduğunu ifade eden LEVENT ÜNAL, “Babamın 98 model ROVER 200’ ü sayesinde başladı her şey. Daha önce farklı marka ataşehir eskor bayan otomobillere binmiş olmama rağmen, babamın kullandığı ROVER 200 ile başladı diyor maceram” diyor.
img_7696
“Babamızın korkusundan alıp da binemezdik sadece, içinde oturur dışarıdan hayranlıkla izlerdim.Bu duygunun bende tarifi yok hani nasıl aşkın tarifi yok ise.”
15 yıllık Süreç içerisinde birçok ROVER ve Mg markalı otomobile sahip olduğunu söyleyen LEVENT ÜNAL,bu tutkuyu çevresine de aşıladığını ve birçok insana da bu markadan otomobillere sahip olmasına sebep olduğunu ifade ediyor.Hatta bunun boyutunun yurt dışına kadar uzandığını özellikle de İngiltere de MG ROVER aracı almak isteyenlerin kendisine danıştığını ifade ediyor.
img_7692
Yurt dışında İngiltere’deki MG ROVER ile ilgili facebook guruplarına üye olan LEVENT ÜNAL, bunun hazzını anlatmanın mümkün olmadığını, markanın üreticisi ülkeden insanların kendisine danışmasını ayrı bir gurur verdiğini söylemeden etmedi.
img_7688
Evli ve 1 çocuk babası LEVENT ÜNAL 38 yaşında. Evlenmeden önce hız tutkunu olduğunu ancak evlendikten sonra bu tutkusundan artık vazgeçtiğini ifade eden LEVENT ÜNAL Ankara’da Gsm sektöründe faaliyet gösteren firmanın sahibi.İş ve Ailesinden arta kalan zamanlarda otomobili ile uğraşıyor.
Türkiye’de renk ve doluluk itibarı ile tek olan MG ZR 160 a sahip. İngiliz üretici 2000 Aralık ayından 2005 Şubat ayına kadar üretmiş MG ZR ‘leri, 16 farklı motor ve şanzıman seçeneği 32 monogram ve 20 standart renk ile hayli geniş bir yelpaze sahip.
img_7683
LEVENT ÜNAL’ın sahip olduğu MG ZR 160 modeli 10981 adet üretilmiş. “Yellow Trophy” olarak adlandırılan renkten sadece 1620 adet üretilmiş. Türkiye de tek olan bu aracın dışında tahminen 10’a yakın MG ZR nin aktif olarak kullanıldığını ZR 160 modelinden ise 6 tane aktif kullanıldığının altını çizdi.
Otomobilini 2012 yılında internet üzerinden aldığını ama, otomobilin daha öncesinde Samsun’da bir lastik bayisinin içerisinde gördüğünü, bu aracı almak için MG ZR 120 aracını satarak aldığını söyledi. LEVENT ÜNAL, otomobili ile aldığından beri 48 bin km yapmış.
img_7693
Aracını fabrikadan çıktığı gibi kullanan LEVENT ÜNAL motorunda herhangi bir modifikasyon işlemine gitmediğini, 160 hp motorun yeterince tatmin edici olduğunu söylüyor. Sadece, aracın ön görünümünü MK 2 ye çevirdiğini istediği takdirde MK1 e çevirebileceğini arabasında bu ufak tefek oynamalarla bir çocuğun çok sevdiği bir oyuncakla oynaması gibi zevk aldığını belirtiyor.
“İlerde başka bir aracım da olsa bu aracın benim gönlümde ki yeri bambaşka.Trafikte kimi zaman aracını durdurup bu ne marka diye soran bir çok sürücüye rastladığını söylüyor.Marka kullanıcısı diğer arkadaşlarının tabiri ile Sarı bir başka.
img_7699

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org