www.autowritetr.com

MOSKVICH 3

MOSKVICH 3

Yirmi yıllık bir aradan sonra Rusya, Çarşamba günü Moskvich otomobil markasının Moskova yakınlarındaki bir fabrikada Fransız otomobil üreticisi Renault tarafından vazgeçilen , Sovyet dönemi klasiğine neredeyse hiç benzemeyen yeni, modern bir Çin tasarımıyla üretimine başladı.

Son Moskvich (“Muscovite”) basit bir üç kutu sedan veya yaya hatchback iken, Moskvich 3 alaşım jantlar, LED yarık farlar ve büyük bir merkezi dokunmatik ekran ile kaslı görünümlü benzinle çalışan bir crossover hatchback olarak üretiliyor.

Aslında, otomobilin resimleri , JAC JS4 olarak da bilinen Çinli JAC tarafından yapılan Sehol X4 kompakt crossover ile aynı göründüğünü gösteriyor. Kaynaklar Reuters’e JAC’ın tasarım, mühendislik ve platformunun markayı üretmek için kullanıldığını ve parçaların Çin’den teslim edildiğini söyledi.

Renault, otomobil üreticisi Avtovaz’daki çoğunluk hissesini Mayıs ayında Rus devletine sadece bir rubleye sattı, ancak altı yıllık bir geri satın alma opsiyonu ile. 

Bu yıl üretim için planlanan sadece 600 araçla, Rusya’nın modern tarihinde ilk kez yıllık satışları 1 milyonun altında bitirebilecek olan daha geniş endüstri için kasvetli görünümü değiştirmesi pek olası değil.

Hükümetin, bazıları elektrikli olacak olan yılda 100.000 Moskvich aracı üretme nihai hedefi, 200.000-300.000 otomobil fabrikası için sektör ortalamasının çok altında. Tesla , Şangay fabrikasında haftada 22.000 araba üretiyor.

Fabrikanın teknolojik ortağı kamyon üreticisi Kamaz yaptığı açıklamada, “İlk Moskvich otomobilleri Aralık 2022’de üretim hattından çıkacak.” dedi.

Moskova’nın Ukrayna’daki askeri harekatına ilişkin Batı yaptırımları, yabancı yapım parçalara erişimi şiddetle engelledi ve birçok yabancı otomobil üreticisi ülkeyi terk etti. Kamaz ve hükümet yeni tedarik zincirleri kurdu, ancak ayrıntıları açıklamadı.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Denis Manturov yaptığı açıklamada, “Yakın gelecek için görev, yerel tedarikçilerin katılımıyla 2023’ün sonuna kadar küçük düğümlü montaj süreçleri oluşturmaktır.” dedi.

Bakanlık, tam ölçekli üretimin başlatılmasının yaklaşık 40.000 kişiye daha iş sağlayacağını söyledi. Araba önümüzdeki ay Rusya’da satışa çıkacak, diye ekledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org