www.autowritetr.com

Murat 124’ü ‘Majeste’ye dönüştürdü

Murat 124’ü ‘Majeste’ye dönüştürdü

Niğde’de İngilizce öğretmeni Eren Erdoğan, sağlık teknikeri kardeşiyle 3 bin 650 liraya aldığı “Murat 124” marka hurda otomobili 20 bin lira harcayarak modifiye etti ve “Majeste” adını verdi.

AA NİĞDE-Betül Abbak

Niğde’de İngilizce öğretmeni Eren Erdoğan, sağlık teknikeri kardeşi Ahmet Erdoğan ile hurdalıktan aldıkları parçalarla 20 bin lira harcayarak modifiye ettikleri “Murat 124” marka otomobile “Majeste” adını verdi.

Halk arasında “Hacı Murat” olarak bilinen 1976 model otomobili 3 bin 650 liraya satın alan Erdoğan kardeşler, evlerinin garajında 4 ayda hurda parçalarla aracı yenileyerek trafiğe çıkarttı.

Tavanı beyaz, kasasını fuşya renge boyadıkları otomobillerine “Majeste” ismini koyan kardeşler, babaları Ahmet Erdoğan’ın (72), Almanya’ya çalışmaya giderken kullandığı 50 yıllık valizi pembeye, otomobil lastiğini ise sarıya boyayıp, aracın bagajına dekor olarak yerleştirdi.

İç dizaynındaki parçaları orijinal olan otomobilin camlarında da sinema sanatçısı Cüneyt Arkın ile ABD’li aktrist Marilyn Monroe’nin siyah beyaz fotoğrafları yer alıyor.

Eren Erdoğan, 3 bin 650 lira olan hurda kasaya 20 bin lira harcadıklarını belirterek, “23 bin 560 liraya mal oldu, şuan paha biçilemez. Araç hurdalığa ayrılmış, trafikten düşürülmüş çekme belgeliydi. Kardeşimle aracı hurdalıktan getirdik, garaja koyduk ve operasyon başladı. Geceli gündüzlü 4 ay sürdü. Ustalığını kardeşimle yaptık. İç aksamından dış aksamına kadar sökmediğimiz cıvatası kalmadı, hepsini değiştirdik.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ