www.autowritetr.com

Nobu Matsuhisa BODRUM’da

Nobu Matsuhisa BODRUM’da

Robert de Niro’nun ortağı Nobu Matsuhisa, Bodrum’da.

Dünyaca ünlü Şef Nobu Matsuhisa; ortağı ünlü aktör Robert de Niro ile kurmuş olduğu Nobu restoranlarının; New York, Londra, Milano, Monte Carlo, Moskova, Tokyo, Miami, Malibu, Las Vegas, Cape Town, Dubai gibi dünya merkezleri ardından, Türkiye’de Palmali Grup işbirliği ile Palmarina Bodrum’da kurdukları Nobu Bodrum’u ziyaret için Palmarina Bodrum’a geldi.

Japon mutfağının duayeni dünyaca ünlü şef Nobu Matsuhisa, Palmarina Bodrum Yacht Club’da basına yaptığı açıklamada, Palmarina Bodrum’da açılan Nobu Bodrum ve Palmali Grup ile işbirlikleri hakkında şunları söyledi: ‘Palmali Grup ile işbirliğinde Palmarina Bodrum Türkiye’de Nobu’yu açmış olmaktan ve işbirliğimizden dolayı son derece memnunuz. Palmarina Bodrum’un ve Türkiye’nin doğru bir lokasyon seçimi olduğu düşünüyoruz.’

Dünya üzerinde yaklaşık 30 lokasyonda şubesi bulunan Nobu, tüm dünyada Japon mutfağının devi olarak kabul ediliyor. Şef Nobu Matsuhisa’nın mutfağında ve sunumlarında kurduğu yüksek standartlar ve titizliği dünyaca biliniyor. Nobu Bodrum’un açılışıyla birlikte Türkiye de bu standartlarla tanışmış oldu. Ünlü Şef Nobu Matsuhisa Palmarina Bodrum’da yaptığı açıklamada, kısa zaman içerisinde Türkiye’deki misafirlerinin kendilerine olumlu geri dönüşlerinden çok memnun kaldıklarını söyledi. Aynı zamanda dünyanın önde gelen şehirlerinde yaşayan ve o şehirlerde geçmişte Nobu’da ağırladıkları misafirleri ile burada karşılaşmaktan dolayı da büyük memnuniyet duyduklarını ekledi. Palmali Grup’a Palmarina dolayısı ile oluşturdukları çok kültü ve uluslararsı ortamdan dolayı da teşekkür etti.
Nobu Bodrum Ekibi
Palmali Tourism Grubu; dünyaca ünlü Şef Nobu Matsuhisa ve ünlü aktör Robert de Niro ile antlaşma sağlayarak, sahibi oldukları ikonik restaurant Nobu’yu Türkiye’ye getirmeye ikna etmişti. New York, Londra, Milano, Monte Carlo, Moskova, Tokyo, Hong Kong, Beijing, Melbourne, Perth, Miami, Malibu, San Diego, Las Vegas, Mexico City, Bahamas, Cape Town, Dubai gibi dünya merkezlerinin ardından Nobu; Türkiye’deki ilk şubesini Palmarina Bodrum’da açarak Türkiye’deki yeme içme sektörünün zenginleşmesine katkı sağlıyor. Aynı zamanda dünyanın çeşitli bölgelerinden deniz, hava ve kara yoluyla Palmarina Bodrum’a gelen yoğun yerli ve yabancı turist trafinin artışıyla da bölgedeki Türk turizm sektörünün hareketlenmesine büyük destek veriyor.

Nobu Matsuhisa Hakkında
Nobu Matsuhisa liseyi bitirdikten sonra Tokyo’da bir restaurant’da yedi sene görev aldığı sürede yolu Peru’lu sadık bir müşterisi ile keşişir. Kendisinin daveti üzerine okulunu bitirir bitirmez yirmili yaşlarındayken Peru’ya gider ve çalışma hayatına orada devam ederek çok yoğun bir çalışma sürecine girer. Uzmanlığı olan Japon mutfağı üzerinde çalışırken Peru’da bazı özel Japon malzemelerinin tedariğinde zorlanınca arayışa girerek Japon mutfağına yakışacağını düşündüğü bazı Peru baharatları ve sosları ile denemelere başlar. Bu arayış; kendisini bugünlere getirecek ve farklılaştıracak özel lezzetleri keşfetmesinin, Peru baharatlarından da faydalanılarak hazırlalanan bu özel Japon mutfağının dünya ile tanışması sürecinin de başlangıcı olur. Önce Matsuhisa zincirini ardından da müdavimlerinden Robert De Niro’nun önerisi ve işbirliği ile NOBU zincirini kurar.
Günümüzde NOBU restaurantları dünyanın en büyük ve gözde kentleri başta olmak üzere yaklaşık 30 lokasyonda Japon mutfağınının en özel tatlarını ve ünlü Şef Nobu Matsuhisa’nın ikonik hale gelen özel yemeklerini, sevenleri ile buluşturmaya devam ediyor. Nobu Matsuhisa’nın mutfak ve tedarik süreçlerindeki dünyaca nam salan titiz çalışmaları ve güçlü ekipleri sayesinde bu ikonik lezzetler dünyanın her yerinde aynı lezzette ulaşıyor. Black Cod Miso adlı ünlü yemek Nobu Matsuhisa tarafından dünyada üne kavuşturulmuştur.
Dünyanın en önemli kentlerinin ardından Bodrum’un lokasyon olarak seçilmesi, Türk turizminin dünyaya açılması açısından da önemli bir gelişme olarak kaydediliyor. Palmali Tourism Grubu; dünyaca ünlü Şef Nobu Matsuhisa ve ünlü aktör Robert de Niro ile antlaşma sağlayarak, sahibi oldukları ikonik restaurant Nobu’yu Türkiye’ye getirmeye ikna etmişlerdi. Bodrum’un dünyanın önemli merkezlerinin ardından lokasyon olarak seçilmesi, Nobu Bodrum adıyla Palmarina Bodrum’da Tükiye’deki ilk restaurant’ın açılması ülkemizdeki hem Türk yeme içme kültürünün zenginleşmesine hem de Türk turizminin gelişerek dünyanın sayılı turizm destinasyonları arasında aday gösterilmesine katkı sağlayan önemli bir girişim olarak gösteriliyor.

Yaz döneminde şefin tavsiyeleri
Yaz döneminde, kurucu Executive Şef Nobu Matsuhisa’nın üne kavuşturduğu Black Cod Miso (Morina Balığı, Yuzu Miso Sos ile), New Style Salmon (Somon balığı, New Style Sashimi), Rock Shrimp (Mini Kardes Tempura, Mayones Sos veya Tereyağlı Ponzu Sos ile), White Fish Tiradito (Deniz Levreği, Tiradito), Yellowtail Jalapeno (Akya Balığı Sashimi Jalapeno Biberli) ve Sashimi Salad (Karışık Sashimi Salatası, Matsuhisa Soslu) Nobu Bodrum’da şefin tavsiyeleri arasında yer alıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org