www.autowritetr.com

Nurkan YURDAKUL: “Mazda 2 gelecek ama…”

Nurkan YURDAKUL: “Mazda 2 gelecek ama…”

Mazda Türkiye’deki son günlerde olan değişikliği MAZDA Genel Müdürü Nurkan YURDAKUL ile kısa bir sohbetle konuştuk.

Son günlerde sosyal medyada dolaşan bilgi kirliliğine son vermek adına, sabah saatlerinde aradığım Nurkan YURDAKUL’la bir telefon sohbeti gerçekleştirdim. YURDAKUL, telefonda yeni Mazda’larda yaşanan ecall sorunu yüzünden Barcelona’ya kadar gelen araçların; yerli sim kart kullanılmasındaki diretme yüzünden, Avrupa’daki çeşitli ülkelere kaydırıldığını söyledi. Türkiye’nin de içinde bulunduğu Avrupa pazarı için üretilen Mazda’ların diğer operatörlerin kullandığı sim kartlarında sorun olmadığı yalnız, Türkiye’ye girişde kullanılması şart olan yerli sim kart dayatması yüzünden, homologasyon alınmadığından gelmediğini izah etti.

Bu arada bu sene MAZDA 2 modelinin Türkiye pazarı için homologasyon (uyumluluk) beklediğini ve çok yakında da geleceğini işaret etti.

Şirket yapılanmasında küçülmeye gidip maliyetleri azaltma yolunun sistemli bir biçimde gerçekleştirildiğinin de altını çizen Nurkan YURDAKUL, haklarını alarak işten çıkan arkadaşlarından sonra, şirket merkezini daha küçük ve işlevsel bir yapıya çekeceğini de ekledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ