Octet, Otomotiv Sektöründe Yüzde 380 Büyüdü

Octet, Otomotiv Sektöründe Yüzde 380 Büyüdü

Otomotiv sektöründe, 2021 yılı Ocak-Temmuz döneminde otomobil üretimi bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 2 oranında artarak 449 bin 550 adet olarak gerçekleşti.  Tahsilat ve ödeme çözümleri sunan Octet’in çalıştığı otomotiv sektörü firmalarının Octet Portal üzerinden yaptıkları tahsilatlar ise, 2021 yılının ilk 8 ayında 2020 yılının ilk 8 ayına oranla %380 büyüdü.

Otomotiv Sanayii Derneği verilerine göre, 2021 yılı Ocak-Temmuz döneminde otomobil üretimi bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 2 oranında artarak 449 bin 550 adet olarak gerçekleşti. Üretimdeki artışlar ticari araç grubunda yüzde 30, ağır ticari araç grubunda yüzde 56, hafif ticari araç grubunda ise yüzde 28 seviyelerinde yaşandı. Sunduğu tahsilat ve ödeme çözümleri ile nakit döngüsünün alıcılar için uzun, satıcılar için kısa olmasını sağlayan Octet ile çalışan otomotiv sektörü firmalarının Octet Portal üzerinden yaptıkları tahsilatlar 2021 yılının ilk 8 ayında 2020 yılının ilk 8 ayına oranla %380 büyüdü.

Octet Satış ve Pazarlama Direktörü Umut Şilte, otomobil pazarının her geçen gün daha fazla hareketlenmeye başladığını ve ödemelerde ise fintechlerin seçilmeye devam edildiğini belirtti. Şilte; “Otomotiv sektöründeki büyümede; online 0 km ve 2. El araç satış kapora bedellerinin tahsil edilmesinin otomotiv şirketlerinde yaygınlaşması, yedek parça, servis hizmet alımlarındaki kampanyaların etkili olduğunu görüyoruz. Octet olarak sanal pos ile birlikte, 7-24 nakit tahsilat ürünümüzle de otomotiv sektörü müşterilerimizin tahsilatlarını kolay, hızlı ve ERP sistemlerine entegre şekilde yapabiliyoruz. Octet sunduğu hizmetlerle otomotiv sektörü şirketlerinin ihtiyaçlarını karşılıyor ve yeni taleplerine de hızlıca destek oluyor.” şeklinde görüşlerini dile getirdi.

Pandeminin başlangıcından bu yana fintech ürünleri ve servisleri kullanımındaki yükseliş kayda değer bir ivme kazandı. Fintech sektörü, dijitalleşmeye, bankaların işletmelere daha etkili, verimli bir şekilde ulaşmalarına yardımcı oluyor ve yeni araçlarla gelişmekte olan ülkelerde finansal kapsayıcılığı artırmada da önemli rol oynuyor. 2021’in sonuna kadar ödemelerinde fintechleri tercih eden ve öne çıkan sektörlerden biri de otomotiv sektörü olacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org