Öğrenciler Annelerine Not Verecek

Öğrenciler Annelerine Not Verecek

Velinin karnesi nasıl?

TOSFED bünyesinde kurulan Otomobil Sporlarında Kadın Kurulu, şampiyon ralli pilotlarının ilköğretim okullarında öğrencilere trafik güvenliği ile ilgili temel bilgiler verecekleri seminerlere başlıyor. “Velinin Karnesi Nasıl?” projesinin de tanıtılacağı seminerler, ralli pilotu Orhan Avcıoğlu ile dizi oyuncusu ve co-pilot Ecem Çalık’ın katılımı ile 8 Aralık Perşembe günü Bursa’da başlayacak.

TOSK, Türkiye’de otomobil sporlarının her alanında kadınların katılımını arttırmak, daha etkin rol oynamalarını sağlamak, kadın sporcuların ve görevlilerin sorunlarını dile getirecekleri ve çözüm için projeler üretecekleri bir platform oluşturmak amacı ile TOSFED bünyesinde kurulan Otomobil Sporlarında Kadın Kurulu çalışmalarına devam ediyor. Her biri uzun yıllar otomobil sporlarında sporcu olarak yer alan ve halen aktif olarak spora hizmet eden Beyza Avcıoğlu, Yeşim Bostancı, Ayşin Uysal, Didem Kargın, Çiçek Güney, Sedef Dündar ve Emire Cantürk Eren’den oluşan komisyon yeni bir sosyal sorumluluk projesine start vermeye hazırlanıyor.

İlköğretim öğrencilerini hedef alan “Velinin Karnesi Nasıl” projesi, farklı illerde belirlenen okullarda verilecek seminerlerden oluşuyor. Seminerler, Castrol Ford Team Türkiye takımından Orhan Avcıoğlu ile dizi oyuncusu ve co-pilot Ecem Çalık’ın katılımı ile 8 Aralık Perşembe günü Bursa’da başlayacak. Saat 10:30-12:30 arası TED Bursa Koleji’nin ardından 14:30-16:30 saatleri arasında Bahçehir Sinpaş Kampüsü’nde devam edecek seminerlerde öğrencilere trafik güvenliği ile ilgili temel bilgiler verilirken, aynı zamanda otomobil sporları ile de tanışmaları sağlanacak.

Proje kapsamında annesi otomobil kullanan öğrencilere katılım formları dağıtılacak ve öğrencilerden annelerinin otomobil kullanırken kurallara uyup uymadığını değerlendirmeleri istenecek. Farklı illerde de devam edecek seminerlerin sona ermesinin ardından, en başarılı 20 veliye TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde, uzman eğitmenler tarafından ücretsiz ileri sürüş teknikleri eğitimi verilecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ