www.autowritetr.com

OMEGA SEAMASTER 300 – LAPIS LAZULI

OMEGA SEAMASTER 300 – LAPIS LAZULI

OMEGA’nın Seamaster 300 modeli, 1957 yılına dek uzanan bir geçmişe sahip olan ve daima beğenilen bir saat. Bu klasik tasarım, bu yılki platin-altın kaplamalı yeni model için mükemmel bir başlangıç noktası oluşturdu. Değerli taşları sevenler için bu model, güzellikler saçan lapis lazuli kadranı ile fark yaratıyor.

Lapis Lazuli

Lapis lazuli, masmavi renkte yarı değerli bir taş. Bu taş, muhteşem “deniz mavisi” tonuna sahip lazuritten oluşur ve bir zamanlar Marco Polo tarafından “dünyanın en iyi gökmavisi tonu” olarak tanımlanmıştır. Bu özel taş, antik Mısır başta olmak üzere antik çağlardan bu yana birçok hanedan tarafından heykellerde oyularak ve cilalanarak kullanılmış.

Platin-Altın

Lapis lazuli kadranıyla muhteşem bir balansa sahip olan OMEGA, saatin 41 mm’lik kasasını platin-altın kullanarak üretti. Yontma saat ibreleri 18 ayar beyaz altından ve bezel halkası platin Liquidmetal™ dalış skalasının da yer aldığı cilalı mavi seramikten yapılmış.

Kayış ve Mekanizma Saat, mavi deri kayış ile satışa sunulurken; OMEGA Co-Axial Master Chronometer Kalibre 8913 ile çalışıyor. Mekanizma ve saatin tamamı, İsviçre Federal Metroloji Enstitüsü (METAS) tarafından resmi onaylı sertifikaya sahip.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ