www.autowritetr.com

OMEGA / YENİ CONSTELLATION ERKEK KOLEKSİYONU

OMEGA / YENİ CONSTELLATION ERKEK KOLEKSİYONU

İsviçreli saat üreticisi OMEGA için mükemmellik arayışı yaşam boyu süren bir iş. Marka, çok yönlülük ve hassasiyet seviyelerini daha ileriye taşımak amacıyla, ikonik koleksiyonlarının tamamında sürekli olarak tasarımlarını yeniliyor. Bu durum özellikle de, bugün heyecan verici 5. jenerasyon modellerine kucak açan ünlü Constellation Gents’ (Erkek) koleksiyonu için geçerli.

Tamamı 39 mm çapa sahip olan ve büyük bir çeşitlilik arz eden seride 26 yeni model var. 18 ayar sarı altın, 18 ayar SednaTM altın ve paslanmaz çelik gibi en seçkin malzemelerle çalışılan modellerin tamamı, rafine bir lüks ve zarafet hissi yaratıyor. 

Markanın 2018 yılında Constellation Ladies’ (Kadın) modellerinde yaptığı benzer yeniliklerin ardından, tüm erkek modellerinde de önemli değişiklikler yapıldı. Bu değişiklikler arasında şunlar bulunuyor: 

– Yenilenmiş bir rafinelik hissi katan, kasa, pençeler ve bilezik üzerindeki cilalı ve pahlı kenarlar, 

– Tasarımı yenilenen Roma rakamlarının yer aldığı daha ince bezeller, 

– Kasa etrafına zarif bir şekilde oturan daha ince pençeler, 

– Daha fazla zarafet için konik bir tepe, 

– New York’taki Özgürlük Kulesi’nin üçgen fasetlerinden esinlenilerek tasarımı yenilenen ibreler ve indeksler, 

– Yeni orta-çubuk halkalara ve rahat açılma fonksiyonuna sahip metal bilezikler veya çeşitli renklerde deri kayışlar. 

Son olarak, Constellation Gents’ koleksiyonundaki 39 mm’lik modellerin tamamı, Master Chronometer statüsüne yükseltildi ve dolayısıyla da, bu saatlerin İsviçre saat endüstrisinin hassasiyet, performans ve manyetik direnç açısından en yüksek standartlarını karşıladığı belgelendi. 

OMEGA’nın Başkanı ve CEO’su Raynald Aeschlimann, piyasaya yeni sürülen koleksiyondan bahsederken şunları söyledi: “OMEGA saat takan erkeklerin beklentisi, çok yönlülük ve mükemmelliktir. Bu yeni Constellation modelleri de tam olarak bu özellikleri ve çok daha fazlasını taşıyor. Bu saatler, tarihçemiz ve inovasyon ruhumuzun yanı sıra hiç durmaksızın devam ettirdiğimiz rafinelik arayışımızın kanıtı.” 

OMEGA Constellation serisi ilk olarak 1952 yılında piyasaya sürülmesine rağmen, bugün aşina olduğumuz tasarım ilk olarak 1982 yılında piyasaya sürülen modellerde karşımıza çıkmıştı. 1982’ye ait modellerin en önemli tasarım unsurları da, kasanın kenarlarındaki dört “pençe”, alt ve üst kısmında yarım ay fasetleri bulunan fıçı biçimli kasa, tek-bağlantılı bilezik ve ayrıca mükemmel bir daire biçimindeki kadran ile bezel üzerindeki endekslerdir. 

Bu detaylar, 1995 yılına ait daha yumuşak ve daha yuvarlak hatlara sahip olan 2. jenerasyon, 2003’teki sağlam “Double Eagle” modelleri ve 2009’a ait zarif Constellation ’09 modelleri de dahil olmak üzere, yıllar içerisinde Constellation koleksiyonunun ayrılmaz bir parçası olmaya devam etti. 

Bugün bu meşhur koleksiyonun 5. jenerasyonuyla tanışıyoruz. Saat tutkunlarını, bu yeni modellerin gerçekten de öne çıkmasını ve göze çarpmasını sağlayan farklı renk ve efekt kombinasyonlarını keşfetmeye davet ederiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ