Ortadoğu Rallisi’nde ilk podyum yapan TÜRKLER

Ortadoğu Rallisi’nde ilk podyum yapan TÜRKLER

YİĞİT TİMUR’DAN RALLİ TARİHİNE GEÇEN BAŞARI

TOKSPORT WRT’nin başarılı pilotları Yiğit TİMUR ve Ufuk ULUOCAK ikilisi, Uluslararası Kuveyt Rallisi’ni Genel Klasman Üçüncüsü-Grup N İkincisi tamamladı ve Ortadoğu Ralli Şampiyonası’nda podyuma çıkan “İlk Türk Pilotlar” olarak tarihi bir başarı elde etti.
Ortadoğu Ralli Şampiyonası’nın ikinci ayağı olan Kuveyt Rallisi, Grup N sınıfında ikisi Türk toplam 17 ekibin kıyasıya mücadelesine sahne oldu. Şampiyonluğun en büyük adayı olarak gösterilen Yiğit TİMUR, yarışın ilk ayağını Mitsubishi Lancer Evo X otomobiliyle genel klasman ikincisi ve grup lideri olarak bitirirken yanlış bir dönüş sonrası komiserler kurulundan aldığı ceza nedeniyle klasmanda bir sıra geriledi. Timur-Uluocak ekibi, ilk kez yarıştıkları oldukça hızlı ve kum zeminli etaplarda bir virajı kaçırarak yol kaybetmelerinin yanı sıra, artan hızlarına bağlı olarak patlayan lastikle de zaman kaybı yaşadı. Ekip buna rağmen Kuveyt Rallisi’nde Genel Klasman Üçüncüsü ve Grup N İkincisi olarak podyuma çıktı. TOKSPORT WRT nin bir diğer Türk Ekibi Vedat Diker-Erdal Oral ise yarışı genel klasman 14. sü olarak tamamladı. Artan bir tempoyla şampiyonada zirveye doğru ilerleyen takım için geriye kalan beş yarış büyük önem taşıyor.
Grup N sınıfında Ortadoğu Şampiyonluğu’nu hedefleyen Yiğit TİMUR, şampiyonayı takip eden tüm pilotların önünde finiş görerek zirve mücadelesinde önemli puanlar elde etti. Ortadoğu Ralli Şampiyonası’nın üçüncü ve sıradaki ayağı Ürdün Rallisi, 5 Mayıs’ta start alacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ