OTOMOBİL FUARI’nın Son Günü

OTOMOBİL FUARI’nın Son Günü
  • Güncel
  • 31 Mayıs 2015 06:51
  • 2.423

İstanbul Autoshow 2015’in son gününde, ulaşım nasıl olur bilinmez ama; en yenileri hep birlikte görmek için son gün.

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 22-31 Mayıs’ta düzenlenen İstanbul Autoshow 2015’te, otomobil tutkunları “dünyanın yeni harikaları” ile buluştu.
ODD(Otomotiv Distribütörleri Derneği) ve TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. işbirliği ile 22-31 Mayıs 2015 tarihleri arasında, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Beylikdüzü’nde düzenlenen İstanbul Autoshow 2015’te, 60’ın üzerinde yeni model Türkiye’de ilk kez otomobil meraklılarıyla buluştu. Yeni modellerin ikisi ise dünyada ilk kez İstanbul Autoshow’da tanıtıldı. TÜYAP’ta, 14 salon ve toplam 120.000 metrekare kapalı alanda düzenlenen Autoshow 2015’te otomobil tutkunları dünyanın yeni harikaları olan son model otomobillerle biraraya geldi.

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????


İstanbul Autoshow 2015’in açılışına katılan T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, hükümet olarak otomotiv sektöründe yerli üretime önem veren ve Ar-Ge yapan firmaları destekleyeceklerini belirterek Ar-Ge ve inovasyonun önemine değindi. Fikri Işık şunları söyledi. “Önümüzdeki dönemde seri üretimde esneklik ve çeşitlilik artacak ayrıca çevreci otomobiller de yaygınlaşacak. 2020 yılında her 5 otomobilden birinin elektrikli otomobil olmasını öngörüyoruz. Yerli markaların yükselmesi için en önemli fazı gerçekleştirdik. TUBİTAK ile birlikte geleceğin teknolojilerini kurmak üzere çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Türk otomotiv sektörünün dünyada yaygınlaşan yeni trendde aktör olması ve öncü rolü üstlenmesi için gereken gayreti göstereceğiz. Yeni çıkan kanunla Ar-Ge merkezlerini destekliyoruz Türkiye’de halen 184 Ar-Ge merkezine ulaştık. Yerli üretimi destekleyerek üretimle birlikte tüketimi artırmaya varız. Türkiye de bilgi satmanın hesabını yapmalıdır.”
????????????????????????????????????

????????????????????????????????????


İstanbul Autoshow 2015’in açılışı nedeniyle düzenlenen basın toplantısında konuşan ODD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bayraktar da, fuarın, Türkiye ve otomotiv sektörünün yurt içi ve yurt dışındaki itibarına ve bilinirliğine katkı sağlayacak en önemli etkinliklerden birisi olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi: “Fuar çalışmalarına 90’lı yıllarda başladık. O günlerden beri 1 milyon m²’de 8 milyon otomobil sever ziyaretçimizi gelecekle ve geleceğin bugüne yansımış güncel marka ve modelleriyle buluşturduk. Bu yıl da 2’si dünya lansmanı olmak üzere 37 ayrı marka ve 60’dan fazla yeni model huzurlarınızda. Bu çerçevede bu yılın konsepti de “Dünyanın yeni harikaları” oldu. Biliyorsunuz ki; bizler uzun vadeli plan ve yatırımlar yapan bir sektörüz ama piyasanın gereği hayatı 30 günlük safhalar halinde yaşıyoruz. İstanbul Autoshow 2015 vesilesiyle o uzun vadeli plan ve yatırımlarla kurguladığımız gelecek yorumlarını beğeni ve görüşlerinize sunuyoruz.”
2015 yılının sektör için 2014’e oranla biraz daha iyi geçmesinin beklendiğini belirten Bayraktar, “2015 yılının ilk 4 ayına bakınca sanki pazarda yüksek bir büyüme trendi yakalanmış gibi görünmekle beraber, iyi analiz edildiğinde 2013’ten 2014’e yaşanan hızlı düşüşün baz etkisinin olduğunu anlıyoruz. Bir önceki yıla göre yüzde 50 üzerinde gerçekleşmiş gibi gözüken büyüme aslında baz etkisi dikkate alındığında sadece yüzde 17 civarında. Yılın geri kalan bölümü içinse aynı tedbirli iyimserliğimizi korumak istiyoruz. Yılsonu için pazar tahminimiz de hala değişmedi, 900 bin adetler civarında olacağını öngörüyoruz.” dedi.
TÜYAP Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal ise açılışta yaptığı konuşmada: “İstanbul Autoshow 2015 için çok heyecanlıyız. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Beylikdüzü’nde, 120.000 metrekare kapalı ve 25.000 metrekare açık olmak üzere toplam 145.000 metrekare fuar alanında, katılımcılara ve ziyaretçilere her türlü konforu sunuyoruz. Dünyanın yeni harikalarını otomobilseverlerle buluşturacak olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Gerek katılımcı gerek ziyaretçi profiliyle dünyanın en önemli otomobil fuarları arasında yer alan İstanbul Autoshow, hem yaratıcı konseptiyle hem de markalarıyla bu yıl da ziyaretçileri büyüleyecek.” dedi.
Türkiye’nin ve otomotiv sektörünün yurtiçi ve yurtdışındaki itibarına ve bilinirliğine katkı sağlayacak en önemli etkinliklerden birisi olan İstanbul Autoshow, bu yıl “harikalar diyarı” konsepti ile ziyaretçilerini karşılıyor. Konsept, otomobil markalarının artık fuarları sadece yeni modellerini sergileyecekleri bir alan olarak değil aynı zamanda geleceğin teknolojilerini tüketici ile tanıştırmak için bir platform olarak da gördüğü gerçeğinden yola çıkarak geliştirildi. Fuarlarda sergilenen ‘acaba gerçeğe dönüşür mü, çok mu fütüristik?’ diye düşünülen bir teknolojinin kısa sürede satışa sunulan modellerde yer alması artık şaşırtıcı değil. Son dönemde yeni teknolojilerin hayata geçme süresi de oldukça kısaldı ve birkaç yıl önce hayal olan özellikler hızlıca gerçeğe dönüşebiliyor. Bu yaklaşımla geliştirilen ‘harikalar diyarı’ konsepti kapsamında sergilenecek otomobiller de ‘dünyanın yeni harikaları’ olarak tanımlandı.
İstanbul Autoshow 2015, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Beylikdüzü’nde, 120.000 metrekare kapalı ve 25.000 metrekare açık olmak üzere toplam 145.000 metrekarelik fuar alanında gerçekleştiriliyor. İstanbul Autoshow, gerek katılımcı gerek ziyaretçi profiliyle dünyanın en önemli otomobil fuarları arasında yer alaıyor ve hem yaratıcı konseptiyle hem de markalarıyla büuük ilgi görüyor.
21 Mayıs’ta basın ve VIP açılışı yapılan fuar, 22-31 Mayıs 2015 tarihleri arasında ziyaretçileri ağırlayacak. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Beylikdüzü’nde gerçekleşecek İstanbul Autoshow için ziyaret saatleri hafta içi 12:00 – 21:00, hafta sonu ise 11:00 – 21:00 olarak belirlendi.
İlk günden bu yana sürekli gelişen ve büyüyen İstanbul Autoshow, bugün sadece Türkiye’nin değil Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük otomobil fuarlarından biri. İstanbul Autoshow, 2006 yılında uluslararası otomotiv üreticileri derneği OICA tarafından Uluslararası Otomotiv Fuarları Takvimi’ne alındı ve resmi olarak dünyaca kabul gören bir fuar haline geldi. Otomotiv fuarları içinde belli bir düzeye ve kaliteye ulaşanların alındığı takvime girebilmiş olmak, Türkiye otomotiv sektörünün uluslararası alandaki prestiji açısından da son derece önemli.
İstanbul Autoshow 2015’in ana sponsorluğunu Shell, ulaşım sponsorluğunu Continental, etkinlik sponsorluğunu Çelik Motor Filo, hizmet sponsorluğunu Generali Sigorta ve medya sponsorluğunu ise Doğan Burda Medya Grubu üstleniyor.
_SY_0136
_SY_0141
_SY_0087
_SY_0020
_SY_0088
_SY_0155
_SY_0197
_SY_0205
_SY_0208

JAGUAR

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????


Borusan Otomotiv, İstanbul Autoshow 2015’te Jaguar ve Land Rover markaları ile 14. Salonda yer alıyor. Toplam 1.300 m² sergi ve premium lounge alanı ile ziyaretçileri 11 gün süresince ağırlayacak.

2014’ün 3. çeyreğinden itibaren Türkiye’de Borusan Otomotiv tarafından temsil edilen Jaguar markası, 650 m²’lik standında 8 araç ile yelpazesindeki mevcut tüm modellere yer veriyor.

XE
XF
XJ
F-Type Coupé
F-Type Convertible
Estetik tasarım, sportif performans ve mükemmel mühendisliği temsil eden Jaguar, otomobillerden beklentisi yüksek olan kişilerin tercihi olarak, yüksek adetlerde satılan markalardan ayrışmayı hedefliyor.

Tasarım olarak agresif ve erkeksi olduğu kadar ince bir zevkin de ifadesi olan Jaguar, performanslı motorları ve üstün yol tutuşu ile sürüş dinamiklerinden taviz vermiyor. Dayanıklı yürüyen aksamı, sağlam alüminyum üst yapısı, teknolojik üstünlükleri ve konfor ile birleşen yüksek standartları, Jaguar markasının Türkiye’de, Premium segmentin güçlü bir oyuncusu olmak üzere hazır olduğunu gösteriyor.

Jaguar XE ilk kez Türkiye’de.

Türkiye’de lansmanı Autoshow’da gerçekleşecek olan XE modeli, markayı farklı bir noktaya taşıyacak. 2.0 litre 180 beygirlik, Jaguar Land Rover’ın kendi üretimi olan Ingenium dizel motoru ile, hem performans hem de yakıt ekonomisini bir arada sunabiliyor. 0’dan 100 km’ye 7,8 saniyede çıkarken, 100 km’de ortalama 4,2 litre yakıt tüketiyor.

Azami hızı 225 km/sa olan XE, tasarım açısından Jaguar ruhunun modern bir yorumunu ifade ediyor.
Yollardaki diğer sedanlardan her noktası ile ayrışan Jaguar XE’de zengin bir standart donanım paketi sunuluyor.

Şerit terk ikaz sistemi ve akıllı acil durum fren desteği gibi güvenlik donanımlarının standart olarak yer aldığı Pure başlangıç paketine ek olarak, Prestige, Portfolio ve R Sport paketlerine de yer veriliyor.

Başlangıç fiyatı 70.000 € olarak belirlenen Jaguar XE, 50:50 ön ve arka aksa eşit ağırlık dağılımı ile denge ve yol tutuş konusunda iddialı bir çizgide ilerliyor. %75’i aluminyumdan üretilen Jaguar XE, sağlamlık ve esneklik açısından segmentindeki diğer otomobillere göre farklılık sağlıyor. Aynı zamanda executive segmentte yer alan otomobillerin konfor seviyesini sunabilen bir süspansiyon sistemi ile tasarlanmıştır.
Performanslı modelleri temsil eden S logolu, 3.0 litre 340 bg’deki Jaguar XE de özel sipariş ile Borusan Otomotiv yetkili satıcıları tarafından sağlanabilecek.

Jaguar F Type : Hızlı, güçlü ve çekici.

Jaguar standında süper spor vurgusunu yapacak olan Jaguar F-Type, Coupe ve Cabrio versiyonları ile yerini alıyor. İki kişilik spor otomobiller arasında tasarımı, motor sesi ve ince işçiliği ile fark yaratıyor.

F-Type’ın 3.0 lt V6 Supercharged 340 beygir güce sahip motorunun, S versiyonu 40 beygir daha ek güç sunarak 380 bg sağlayabiliyor. Serinin en güçlü versiyonu olan F-Type R, 5.0 lt V8 Supercharged motoru ile, 550 bg ve 680 Nm tork sunuyor.

F-Type’da daha agresif sesler duymak isteyenler, bunu tek bir düğmeye dokunarak egzoz sesini hissedebiliyorlar.

Genel olarak basık olması ile bilinen iki kişilik spor otomobillerin aksine, boydan boya uzanan cam tavanı sayesinde büyük bir ferahlık sunan F-Type, özel renk seçenekleri ve 300 km/sa’lik maksimum hızı ile sürücü ve yol arasındaki mükemmel uyumu sağlıyor.

Jaguar XF ve Jaguar XJ

Fuarda yerini alacak bir diğer model ise Jaguar XF. Model gamını 2015’in 3. çeyreğinde yeni gövdesi ile daha da kuvvetlendirecek olan bu modelde, alüminyum gövde yapısı yaklaşık 200 kg’lık bir ağırlık avantajı sağlayacak. 2.0 litre dizel motor seçenekleri de yine yeni gövde ile beraber yerini alacak. Yeni gövde XE’deki Jaguar tasarım dilini daha fazla andırıyor olacak.

Stantta yer alan olan diğer model ise Jaguar XJ. Ürün gamının en üst seviyesinde ve en lüks model olarak yer alan otomobil, 5,127 cm uzunluğu ile zarif ve şık bir tasarıma sahip.

Long versiyonu normal gövdeye göre 12,5 cm daha uzun olup, her iki versiyonda da segmentindeki diğer Premium rakiplerden farklı olarak 2.0 litre benzinli motor ile alınabiliyor. Arkadan itişli ve 240 bg’e sahip otomobil, 153,300 € başlangıç fiyatı ile ve krom-ahşap-deri karışımının detaylı İngiliz işçiliği ile bir araya getirilmesi ile son derece elit bir görüntünün fazlası ile karşılığını veriyor.

LAND ROVER
1998 yılından beri Borusan Otomotiv tarafından temsil edilen ilk Premium SUV markası Land Rover, bu sene fuarda 8 araç ile yar alıyor.

Range Rover Hybrid
Range Rover LWB
Range Rover Evoque
Discovery
Discovery Sport
Range Rover Sport Hybrid
Range Rover Sport

Bunlar arasında Discovery Sport, premium kompakt SUV segmentinin temsilcisi. Mart ayında Türkiye lansmanı yapılan modelin 2.0 litre 240 beygir gücünde 9 İleri otomatik şanzımanlı versiyonu olduğu gibi kısa bir süre sonra 2.0 litre 180 beygir gücündeki dizel motoru da yer alacak.

4×4 özelliği sayesinde düz yolda en iyi yol tutuşu sağlarken aynı zamanda zorlu yol koşullarında da kolaylıkla güvenli bir şekilde ilerlemenizi sağlıyor.
88,250 €’dan başlayan fiyatı ve 7 kişinin seyahat etmesine olanak tanıyan versiyonu ile kalabalık aileler için geniş bir hacim sunuyor.

Range Rover Sport ise hybrid versiyonu ile dizel motorlara yeni bir soluk getiriyor. Hybrid’in ilk kez bir dizel ile sunulduğu bu SUV, 6 silindirli motoru, 340 Beygir gücü ve 8 ileri şanzımanı ile ortalamada sadece 6,4 lt/100 km yakıt tüketimi ile sınıfından beklenenin çok daha ötesinde bir ekonomi sunuyor.

Amiral gemisi Range Rover ise uzun (Long) versiyonu ile Autoshow’daki yerini alıyor. 3.0 litre dizel motora sahip model, 258 beygir gücü ile 0’dan 100km’ye 8,3 saniyede ulaşabiliyor. 2,354 kg ağırlığındaki bu aracı bu kadar seri bir şekilde hareket ettirebilen motor 8 ileri otomatik şanzıman ile kontrol edilebiliyor. Lüks ve konforun zirvesinde, birinci sınıf deri, ahşap ve krom malzemelerle donatılmış olan otomobil, SUV kategorisinde beklenen tüm konfor standartlarının üstüne çıkıyor. Binek bir otomobil konforu sağlayan araç, 20 cm daha uzun olan “long” versiyonu sayesinde arkadaki yolcular için ekstra diz mesafesi ve konfor alanı sunuyor.

Uzun arka kapısından ve kapı altı çıtası üzerinde bulunan “L” ibaresi ile ayırt edilebilen Range Rover Long, 278.800 € başlangıç fiyatı ile şoförlü kullanımlar için bir limuzin konforu ve aynı zamanda arazi kabiliyeti sunuyor.

_SY_0236
_SY_0218
_SY_0026

Volkswagen Ticari Araç
Caravelle_Dunya_Promiyeri_002
Volkswagen Ticari Araç, Yeni Caravelle modelinin Dünya Prömiyeri’ni İstanbul Autoshow’da gerçekleştirdi. Fuarda Volkswagen Ticari Araç’ın önümüzdeki aylarda pazara sunulacak Yeni Caddy modeli de Türkiye’de ilk kez sergilendi.
Volkswagen Ticari Araç, Yeni Caravelle modelinin Dünya Prömiyeri’ni İstanbul Autoshow’da gerçekleştirdi.
Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar, İcra Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu, Volkswagen Ticari Araç Genel Müdürü Kerem Güven ve Volkswagen Ticari Araç Uluslararası Satış Direktörü Dr. Jan Michel’in katıldıkları organizasyonda ayrıca Yeni Caddy’nin de Türkiye lansmanı gerçekleştirildi.
Dünya Prömiyeri iş ortağımızla ilişkimizin bir göstergesi
Yeni Caravelle’in dünya lansmanının İstanbul Autoshow’da yapılmasının, elde edilen tüm satış başarıları bir kenara, uluslararası organizasyonlarda ülkemizin seçilmiş olması nedeniyle çok büyük onur kaynağı olduğunu belirten Ali Bilaloğlu, “Geldiğimiz bu noktaya, 20 yılı aşkın süredir VW AG ve Doğuş Otomotiv’in sergilediği uyumlu işbirliği ile ulaştık. VW AG’nin çok değerli destekleri her zaman yanımızdaydı. Bundan sonra da aynı destekleri alacağımıza inancımız tam” dedi.
Fuarda Yeni Caddy modelinin Türkiye lansmanının da yapıldığını söyleyen Ali Bilaloğlu, “Volkswagen’in başarılı modeli Caddy’nin, 4’üncü nesli, Yeni Caddy de ilk kez İstanbul Autoshow’da Türk kullanıcılarının beğenisine sunulacak. Bizim için çok önemli olan bu iki lansmanı gerçekleştirirken yanımızda olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Volkswagen Ticari Araç Türkiye’de Doğuş Otomotiv’le büyüdü
Son yıllarda büyük atılım içerisinde olan Türkiye Otomotiv Sektörü’nün başarısının bir göstergesi olan bu fuarda bulunmaktan mutlu olduğunu belirten Volkswagen Ticari Araç Uluslararası Satış Direktörü Dr. Jan Michel, “Volkswagen Ticari Araç markasının lokomotif modellerinden birini dünyada ilk olarak Türk tüketicileriyle buluşturuyoruz. Türkiye bizim için her zaman önemli bir ülke ve büyük bir pazar konumunda. Geçtiğimiz 20 yılda ortağımız Doğuş Otomotiv’le gerçekleştirdiğimiz başarılı işbirliği, Volkswagen Ticari Araç markasının bu pazarın en önemli oyuncularından biri olmasını da beraberinde getirdi” dedi.
Türkiye önemli bir pazarımız
Fuarda Volkswagen Ticari Araç’ın iki yeni ürününün tanıtımı yaptıklarını söyleyen Dr. Michel, “Volkswagen Ticari Araç markasının satış yaptığı pazarlar arasında Türkiye üçüncü en büyük ülke. Geçtiğimiz günlerde dünya lansmanını yaptığımız Yeni Caddy özelinde Türkiye yüzde 18,7’lik Pazar payıyla tüm dünyada 3’üncü sırada. Yine bugün ilk kez dünyaya tanıtılan Yeni Caravelle modelimiz, Türkiye’de yüzde 52,9’luk pazar payıyla Volkswagen ülkeleri arasında Almanya’dan sonra 2’nci sırada. Bu başarının, iş ortağımız Doğuş Otomotiv’in de desteğiyle, yeni ürünlerimizle daha yukarılara taşınacağından kuşkumuz yok” dedi.
Başarılı model çizgileri Yeni Volkswagen DNA’sını taşıyor
Fuarda Yeni Caravelle’in Dünya Prömiyerini ve Yeni Caddy’nin de Türkiye Prömiyerini gerçekleştirmenin gururunu ve heyecanını yaşadıklarını belirten Volkswagen Ticari Araç Genel Müdürü Kerem Güven “Tüm Volkswagen ürün gamında olduğu gibi Yeni Caravelle ve Yeni Caddy’de yeni Volkswagen DNA’sı başarılı model çizgileriyle kendisini gösteriyor. Tamamen yenilenen modellerimizi dış tasarımında ve iç mekanda geçirdikleri heyecan verici değişimleriyle çok yakında Türk tüketicisiyle tanıştıracağız. Yeni Caravelle’i Haziran ayında, Yeni Caddy’yi Temmuz ayında Türkiye pazarına sunmayı planlıyoruz“ dedi.
Yeni Caravelle geçirdiği değişimle yepyeni
Fuarda Dünya Prömiyeri gerçekleştirilen Yeni Caravelle, dış tasarımındaki modern, şık detayları ve keskinleşen hatlarıyla dikkat çekiyor, yeni iç mekanıyla konforlu ve ayrıcalıklı bir sürüş zevki sunuyor. Yeni Caravelle’de mühendisler dış tasarım kadar iç mekana da ayrı önem vermiş ve yüksek kaliteli bir iç mekan tasarımı oluşturmuşlar.
Yeni Caddy 4. Nesil ile farkını yine ortaya koyuyor
Volkswagen Ticari Araç’ın fuarda ilk kez Türk tüketicilerle buluşturduğu Yeni Caddy tasarımında yeni Volkswagen DNA’sını taşıyor. Keskinleşen kıvrımları ve belirginleşen hatlarıyla daha dinamik bir görünüm kazanan Yeni Caddy’nin iç tasarımında tamamen yenilenen ön konsolu, kullanılan eğlence ve sürücü destek sistemleriyle öne çıkıyor.

SEAT’ın Gelecek Vizyonu, 20V20
SEAT_20v20
SEAT, İstanbul Autoshow’da, başarılı model ailesi Leon’un Türkiye’de satışına başlayacağı iki yeni modeli; Leon X-PERIENCE ve Leon Cupra 280’i tanıttı.
Yeni modellerin tanıtımı için düzenlenen ve Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar ve SEAT S.A. Dünya Başkanı Jürgen Stackmann’ın katıldığı toplantıda, markanın gelecekteki tasarım felsefesini temsil eden 20V20 konsept modeli de tanıtıldı.
Kapılarını bugün açan ve 31 Mayıs’a kadar ziyaret edilebilecek İstanbul Autoshow’da SEAT, markanın gelecekteki tasarım DNA’sının izlerini taşıyan konsept modeli 20V20’yi tanıtıyor. Başarılı model ailesi Leon’un iki yeni modeli; SEAT’ın ilk all-road aracı Leon
X-PERIENCE ve şimdiye kadar üretilmiş en güçlü SEAT olan Leon Cupra 280 fuarın ilgi çeken modelleri arasında yer alıyor.
Yeni modellerin tanıtımı amacıyla düzenlenen toplantıda konuşan Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar ekonominin lokomotifi konumunda olan otomotiv sektörünün her geçen yıl büyüdüğünü, Türk otomotiv sektöründe faaliyet gösteren firmaların hizmetleriyle uluslararası çapta söz sahibi olduğunu söyledi. Aclan Acar “Türkiye’deki kullanıcıların talepleri, küresel çapta daha fazla karşılık buluyor ve belirleyici oluyor. Artık markalar bu talepleri çok daha fazla dikkate alıyor. Bugün açılışını yapmak üzere bir araya geldiğimiz Istanbul Autoshow da sektörümüzün geldiği yerin en büyük göstergelerinden bir tanesi. Biz de Doğuş Otomotiv olarak, müşterilerimizle ve otomotiv tutkunlarıyla bir araya gelmemize olanak tanıyan, ürünlerimizi, hizmetlerimizi ve başarılarımızı paylaşma fırsatı sunan bu fuarda yerimizi aldık” şeklinde konuştu.
SEAT yükselen değerimiz
Doğuş Otomotiv olarak İstanbul Autoshow’da 7 markayla yer aldıklarını belirten Aclan Acar, halen satışı gerçekleştirilen modellerin yanısıra, Türkiye’nin, hatta dünya kamuoyunun ilk kez İstanbul Autoshow’da göreceği modelleri de sergilediklerini belirtti. Acar, sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye’de satışına fuarla birlikte başladığımız Leon
X-PERIENCE ve Leon Cupra 280 bu modellerden ilk ikisi. Özellikle son yıllarda gerçekleştirdiği ürün yenilikleri ve çalışmalarıyla tüm Avrupa’da olduğu gibi Türkiye’de de başarılı bir ivme yakalayan SEAT, Doğuş Otomotiv’in ve Volkswagen grubun yükselen değerlerinden biri oldu. Yeni modeller, SEAT S.A. ile olan başarılı işbirliğimiz ve SEAT Türkiye ekibinin özverili çalışmalarıyla bu ivmenin artacağından kuşkum yok”.
Türkiye, SEAT dünyasının en önemli oyuncularından
Aclan Acar’dan sözü alan SEAT S.A. Dünya Başkanı Jürgen Stackmann, Türk ekonomisindeki istikrar ve otomotiv pazarındaki büyümenin, Türkiye’yi SEAT dünyasının önemli bir oyuncusu konumuna getirdiğini söyledi.
Doğuş Otomotiv’in de desteğiyle SEAT rekor kırıyor
Doğuş Otomotiv’le 15 yılı aşkın bir süredir sağlam ve güçlü bir işbirliği yürüttüklerini söyleyen Stackmann, “Güçlü ortağımız Doğuş Otomotiv sayesinde, son 5 sene içinde SEAT satışlarını Türkiye’de ikiye katladık. Geçen yıl 12 bin 700 adet toplam satış rakamıyla rekor kıran SEAT, yüzde 12’lik daralma yaşanan Türkiye binek otomobil pazarında satışlarını yüzde 15 oranında artırmayı başardı. Üstelik 2015 yılına da çok hızlı bir başlangıç yaptık. Yılın ilk dört ayında binek otomobil pazarı yüzde 49’luk bir artış gösterirken, SEAT yüzde 112’lik bir büyüme gerçekleştirdi. Bu satış adetleri ile Türkiye, SEAT dünyasında en büyük sekizinci pazar durumuna geldi. Bir kez daha bu büyük başarıyı gerçekleştiren SEAT Türkiye ekibini kutlamak istiyorum” dedi. SEAT’ın, dünya genelindeki satışlarında elde ettiği büyüme oranlarında, 2014 yılında üst üste ikinci kez iki haneli rakamları yakalayarak önemli bir ivme kazandıklarını söyleyen Stackmann, 2015 yılının Ocak-Nisan ayları arasında da yüzde 9’luk bir büyüme elde ettiklerini ifade etti.
SEAT modelleri Leon’un izinden gidecek
Stackmann sözlerine şu şekilde devam etti, “Leon model ailemiz, SEAT tarihinde ilk kez Ibiza’nın satış rakamlarını geçti. Leon’un başarısındaki bu ürün formülünü tüm model yelpazemize uyguluyoruz. Bir anlamda markamızı LEONIZE ediyoruz. Leon’un bu başarılı model izinden tüm modellerimizin devam etmesi yönünde kararlar aldık ve odağımızı küçük otomobillerden kompakt otomobillere doğru kaydırdık.”

Türk kullanıcılar Leon’u seviyor
SEAT’ın başarılı model ailesi Leon’un iki yeni modelini fuarla birlikte Türk müşterilerle buluşturduklarını söyleyen Stackmann, “Leon X-PERIENCE ve Leon Cupra 280 ile Türk tüketicilerimize Leon ailesinin tüm modellerini sunmuş oluyoruz. Bu bizim için önemli, çünkü Leon model ailesi Türkiye pazarındaki en önemli oyuncumuz. Tüm SEAT satışları arasında yüzde 53’lük bir paya sahip olan Leon, en popüler modelimiz.” şeklinde bilgi verdi.

SEAT, SUV pazarında da iddialı olacak
Gelecek yıl pazara sunulacak SUV modelin, marka için önemli bir kilometre taşı niteliğindeki olduğunu söyleyen Stackmann, “Avrupa’da olduğu gibi Türkiye’de de büyüyen bir pazar olan SUV segmentinde bu modelimizin başarılı olacağına eminim” dedi.
Fuarda sergilenen konsept model 20V20 ile ilgili olarak da bilgi veren Stackmann, “Bu konsept model, markamızın gelecek vizyonunu simgeliyor. 20V20 bu anlamda bize rehberlik eden bir yıldız ve önümüzdeki beş yıllık dönem içindeki araştırma-geliştirme çalışmalarımız için bir yol gösterici niteliğinde. SEAT olarak, müşterilerimize, yenilikçi tasarıma ve modern teknolojiye sahip modeller geliştirmeyi ve sunmayı hedefliyoruz. Dört kapılı bir coupe aracın dinamik tasarımını, kompakt bir otomobilin şıklığıyla birleştiren 20V20, 20 inç jantları, full LED farları, iç tasarımındaki kusursuz detayları ve 5 kişinin çok rahat bir yolculuk yapmasına imkan veren kabin özelliği, sürücü destek ve güvenlik sistemleriyle tam bir kompakt SUV” şeklinde konuştu.
Stackmann, “Güçlü ortağımız Doğuş Otomotiv ile gerçekleştirdiğimiz başarılı işbirliği sayesinde SEAT’ın önümüzdeki yıllarda Türk otomotiv sektöründe parlayan bir yıldız olmaya devam edeceğine inanıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Peugeot Kararlı ve İddialı
PEUGEOT_208_02
Peugeot, yenilenen modellerini ve sınıf lideri teknolojilerini İstanbul Auto Show 2015’de otomobil severlerle buluşturuyor. Peugeot, 3. Salon’da yer alan 1 805 m2’lik standında, 2 adedi konsept araç olmak üzere 21 araç ile İstanbul Autoshow 2015’te yerini alıyor. Peugeot’nun B segmentindeki başarılı temsilcisi Yenilenen 208 ve hafif ticari araç pazarında önemli bir yeri olan Yenilenen Partner Tepee Autoshow’da ilk kez Türk tüketiciler ile buluşuyor.
Teknoloji alanında, yeni EAT6 Tam Otomatik şanzıman ile birlikte Peugeot’yu düşük yakıt tüketimi ve CO2 emisyonlarının azaltılması konusunda liderliğe taşıyan, Euro6 normlarını karşılayan PureTech ve BlueHDi motor seçenekleri tanıtılıyor.
Benzersiz tasarımı ve segment vizyonuna yön veren Peugeot Quartz konsept modelinin yanı sıra, etkileyici görünümü ile otomobil sporlarının en güçlü ifadesini temsil eden Peugeot 2008 DAKAR modeli de Peugeot standının özel konukları oluyor.
Ayrıca otomobilseverlerin efsane olarak adlandırdığı 208 GTI modeli ve sportif karakteri ile RCZ R’da Peugeot markasının sportif genlerini öne çıkararak Performans alanında yerlerini alıyor.
Peugeot 208, 208 GTI, 301, 308, RCZ-R, 2008, 3008, 5008, 508 ve Partner modelleri ile 2008 DAKAR ve Quartz Konsept aracının yanı sıra bir çok sürpriz, İstanbul Auto Show 2015’i ziyaret edecek otomobil severleri Peugeot Standında bekliyor.

Yenilenen Peugeot 208, şimdi daha da etkileyici !
Daha dinamik, sportif dış tasarım
Ön yüzde, yeni tampon daha keskin, net ve kaslı çizgiler sergiliyor. Genişletilmiş ızgara ve krom çıta tampon içine entegre edildi. Yüksek donanım seviyelerinde, ızgarada kullanılan yeni “Equalizer” kromaj benzersiz bir 3D efekti veriyor. Dışarıya alınan sis farları ile birlikte bu yeni kimlik, araca daha dinamik ve sportif bir görünüm kazandırıyor.
Ön tasarımda yapılan bu değişikliklere ek olarak, dinamik ve sportif tasarım, araca daha keskin ve aslansı bir bakış kazandıran yeni çift renkli farlar, siyah ve krom maskeler ve markanın tasarım imzası olan 3D LED’li stoplar ile vurgulanıyor.

Sürüş keyfine odaklanan kaliteli ve sade iç mekân
Yeni Peugeot 208’in içinde, lansmanından bu yana müşteriler tarafından beğenilen, kompakt direksiyon simidi, göz hizasında gösterge paneli ve 7”geniş dokunmatik ekrandan oluşan Peugeot i-Cockpit dikkat çekiyor.
İkinci donanım seviyesinden itibaren sunulan 7″ geniş dokunmatik ekran, radyo, navigasyon, telefon ve yol bilgisayarı gibi çeşitli araç fonksiyonlarına erişimi kolaylaştırıyor. Buna ek olarak, Bluetooth bağlantısı, USB gibi mobil uygulamaları ve bu uygulamalardan tam anlamıyla yararlanmak için akıllı telefon ekranının araç ekranı üzerine taşınmasını sağlayan yeni MirrorScreen sistemini barındırıyor.

Geniş ürün yelpazesi
208 PureTech motor ailesi, atmosferik versiyonlar 1.0L PureTech 68hp ve 1.2L PureTech 82hp’nin lansmanından sonra, 1.2L PureTech 110hp turbo-kompresörlü versiyonuyla zenginleşti. Daha hızlı vites değişimleri sağlayan Quickshift teknolojisine sahip, mükemmel akıcılık ve üst düzey kullanım rahatlığını garanti eden yeni EAT6 Tam Otomatik vites kutusu ile GT Line paketinde sunulacak olan 1.2L PureTech 110hp EAT6 versiyonu segmentteki benzinli otomatik seçeneklerin referansı olarak görülüyor.

GT Line paketi, Peugeot 308, 508 ve RCZ modellerinden sonra, şimdi yeni 208 gamında da sunuluyor. 5 kapılı ve benzinli 110 Hp PureTech seçeneğiyle 208 GT Line, efsanevi GTi’nin spor tasarımıyla tüketicilerin beğenisine sunuluyor. Dış tasarımda Equalizer radyatör ızgarası, yeni 17” jantlar ve siyah dikiz aynası yuvaları aracın çizgilerini biçimlendirirken, iç mekanda ise spor koltuklarla direksiyon simidi ve alüminyum pedal takımı daha dinamik bir sürüşe davet ediyor.
85. Uluslararası Cenevre Fuarında prömiyeri yapılan Yenilenen Peugeot 208 Orange Power (Turuncu) rengiyle sergilenmişti. Bu canlı, genç ve dinamik renge, şimdi de seri üretilen bir araçta dünyada ilk kez sunulan, üretim teknolojisi ve görünüşleriyle benzersiz iki dokulu renk ekleniyor : Ice Grey ve Ice Silver.

Yeni nesil High-Tech donanımlar
Yenilenen Peugeot 208 lider teknolojileri ile de tüketcilere keyifli ve güvenli sürüş imkanı sunuyor.
Şehir içinde olası çarpışma riskini azaltan Active City Brake, 30 km/s hızın altında devreye giriyor ve ihtiyaç halinde ani frenleme ile olası çarpışmaların önüne geçiyor. Ön camın üzerine takılmış olan kısa huzmeli bir lazer algılayıcı (Lidar) aynı yönde seyreden veya duran bir araç gibi engelleri algılayabiliyor. Sistem çarpışmayı önlemek veya çarpışma hızını azaltarak olumsuz sonuçlarını sınırlandırmak için tam güçlü frenajı otomatik olarak başlatabiliyor. Bazı durumlarda, bu sistem otomatik olarak aracı durdurmaya kadar gidebiliyor ve böylece önden giden araçla çarpışmanın önlenmesini sağlıyor.
İkinci donanım seviyesinden itibaren opsiyon olarak sunulacak Geri Görüş Kamerası büyük renkli ekranı ile günlük kullanımda park manevralarını kolaylaştırıyor.
Segmentinde öne çıkan MirrorScreen fonksiyonu ile telefon, müzik, navigasyon, vb gibi mobil uygulamalara erişim olanağı sağlayan sistem akıllı telefonunuzun ekranını, aracın 7″ dokunmatik ekranına yansıtıyor.

Yenilenen Peugeot Partner : daha fazla hareket özgürlüğü !
Güçlü tasarım
Partner Tepee’nin yenilenen ön yüzü markanın diğer modelleri ile uyumlu olarak yeni ızgara tasarımını benimsiyor. Çerçeveleri yeniden tasarlanan farların arasında uzayan yeni panjur, ortasında Peugeot aslan logosunu taşıyor. Yeni ızgara, tampon ve far tasarımı ile Yeni Partner Tepee daha güçlü bir görünüme kavuşuyor. Işıklı imza, tamponun her iki ucunda daha aşağıda konumlanan gündüz sürüş farları ile vurgulanıyor.

Sağlam ve Güvenilir
Peugeot Partner modellerinin geliştirme aşamasında sağlamlık ve güvenilirlikleri test edildi. Müşteri kullanımlarını temsil eden ve aşağıda detayları yer alan en ağır koşullarda 6 milyon kilometreden fazla sürüş testi gerçekleştirildi :
Yüksek hızda ağır yük nakliyesi,
En bozuk yol şartlarını yansıtan süspansiyon ve karoser « işkence » beyzi : kaldırım taşları, çukurlar, vb…
Bileşen ve malzemelerin dayanıklılığını test etmek için iklimlendirme odasında -18°C ilâ +45°C arasında sıcak ve soğuk hava dönüşümleriyle 85°C sıcaklığa kadar güneşlenme ve iklim testleri,
Dereden geçişler ve tuzlu su püskürtmelerle paslanmama ve sızdırmazlık testleri.
18 yıllık bireysel ve profesyonel müşteri geri bildirimleri ile yapılan bu testler, yenilenen Partner Tepee’nin yüksek kalite düzeyini garanti ediyor.

Çağa ayak uyduran son nesil teknolojiler
Yenilenen Peugeot Partner Tepee güvenliği garanti altına almak ve sürüşü kolaylaştırmak için geniş bir ekipman yelpazesi ve yeni teknolojilerle donatıldı.
Yenilenen Partner Tepee’nin kabininde kokpitin orta kısımında araçla mükemmel şekilde bütünleşen ve her zaman el altında ve göz temasında kalan 7″ renkli dokunmatik ekranlı SMEG yer alıyor. 3üncü donanım seviyesinde standart ve 2inci seviyede opsiyon olarak sunulan bu sistem aracın yol bilgisayarı, AM/FM veya dijital DAB radyo (opsiyon olarak Digital Audio Broadcasting), Juke Box müzik dosyaları okuyucusu (entegre hard disk) veya eller serbest telefon ve navigasyon gibi farklı fonksiyonlarına kolayca erişimini sağlıyor.
Çağına ayak uydurmayı bilen yeni Peugeot Partner Tepee Bluetooth, USB port, Jack soket ve MirrorScreen gibi en ileri araç içi bağlantı sistemlerini de içeriyor.
Üçüncü donanım seviyesinde standart ve ikinci seviyede opsiyon olarak sunulan MirrorScreen fonksiyonu ile telefon, müzik, navigasyon, vb gibi mobil uygulamalara erişim olanağı sağlayan sistem akıllı telefonunuzun ekranını, aracın 7″ dokunmatik ekranına yansıtıyor.
Hız Sabitleyici ve Sınırlayıcı ikinci seviyeden itibaren standart olarak sunuluyor.
Üçüncü donanım seviyesinden itibaren opsiyon olarak sunulacak Geri Görüş Kamerası büyük renkli ekranı ile günlük kullanımda park manevralarını kolaylaştırıyor.
Üçüncü seviyede standart olarak sunulan arka park sensörüne ilaveten, üçüncü donanım seviyesinde standart ve ikinci seviyede opsiyon olarak sunulacak olan Ön Park Yardımı düşük hızda manevraları kolaylaştırıyor.
Modüler ve Esnek yapısı ile sınırsız özgürlük
Yeni Peugeot Partner Tepee günlük yaşamdaki bütün kullanımlara, hobi etkinliklerine ve şehirden kaçış arzularına adapte olmak için her zaman büyük bir modülerlik ve dikkat çekici bir esneklik sunuyor.
İkinci sırada 3 adet yerinden çıkartılabilir koltuk ile segmentinde farklılaşan Partner Tepee’de, düz döşeme ile sınıfın en iyileri arasında olan 3000 litreye kadar yükleme hacmi sunuluyor.
Bagajın yüklenmesi, büyük boyutlu kapağı ve segmentte eşi olmayan arka camı sayesinde her koşulda kolaylaşıyor.
Böylece Partner Tepee’de büyük bir kolaylıkla insan ve malzeme taşımak için çok sayıda konfigürasyon sunuluyor.

Tam Otomatik BlueHDI ailesi büyüyor
Peugeot, son yıllarda sürüş keyfini öne çıkarmak için geliştirdiği teknolojileri ile,
Autoshow İstanbul’a damgasını vuruyor. Yeni EAT6 Tam Otomatik şanzıman ile birlikte Peugeot’yu düşük yakıt tüketimi ve CO2 emisyonlarının azaltılması konusunda liderliğe taşıyan, Euro6 normlarını karşılayan PureTech ve BlueHDi motor seçeneklerini tanıtıyor.
Peugeot Türkiye, daha önce Peugeot 308 modelinde satışa sunulan, kalitesi ve teknolojisi ile sınıf lideri BlueHDi motoru ve 100 km’de 3,5 lt yakıt tüketimi ile tüketiciler tarafından tam not alan EAT6 Tam Otomatik şanzımanı Peugeot 3008 ve Peugeot 5008 modellerinde de satışa sunuyor. Euro 6 normlarına uygun BlueHDi motor seçeneği ile Peugeot, yakıt tüketimi ve emisyon salınımları açısından sınıfında çıtayı yükseltmeye devam ediyor. Peugeot ürün gamının BlueHDi ile donatılmış bu 3 model, 79 ile 112g/km CO2 emisyonundan başlayan değerleriyle, segmentlerinin kendi silindir hacmi ve aktarım grubunda “sınıfının lideri” ünvanına sahipler.

Gücün yeni sembolü : Yeni nesil SUV Peugeot Quartz
Quartz, Peugeot’nun yeni SUV konsepti ile yüksek performanslı araç dünyasının özelliklerinin karışımından oluşan bir tasarım.
Mekanik bileşenler etrafında sıkıca çizilen profili, ışığı yakalıyor ve bakışları aracı keşfetmeye doğru yönlendiriyor. PEUGEOT 308 R Hybrid flüoresan pigmentler ve cam partiküllerin entegrasyonu ile etkileyici şekilde yoğun bir mavi renkle giyiniyor. Bu renk hem hibrid motor ve hem de tarihsel olarak Fransız yarış araçlarına özgü olan rengi çağrıştırıyor. Arka kapılarda, bu mavi renk PEUGEOT’nun en ekstrem modellerinin simgesi olan çift renkli tasarımın farklı bir yorumunu oluşturacak şekilde mat siyah ile eşleşiyor.

Kanat şeklinde açılan kapılarla ulaşılan iç mekan, bazalt taşı gibi yenilikçi malzemelerle hazırlanmış, tamamen sürücüye adanmış olan bir i-Cockpit’ten oluşuyor.
Quartz’ın gücü, 3 ayrı motordan doğuyor. Peugeot Sport tarafından geliştirilen 1.6L hacminde 270hp gücündeki benzinli motorla birlikte ön ve arka akslarda 85kw gücünde iki ayrı elektrik motoru bulunuyor.
500 beygire ulaşan güç 23” çapındaki jant/lastik donanımıyla yere aktarılıyor.

DS, AYRI BİR MARKA OLARAK BOY GÖSTERİYOR
ds+5+gorsel+4
Fransız tarzı lüks anlayışının simgeleyen premium otomobil markası DS, İstanbul Autoshow Fuarı’nda kendi standında otomobilseverlerle buluşuyor. Markanın ilk DS logolu ürünü olan ve amiral gemisi olarak nitelendirilen DS 5, yenilenen yüzü ile fuarda boy gösteriyor. Tasarımıyla eski DS modellerini anımsatan yeni DS 5, “DS Wings” adı verilen çarpıcı ön ızgaraya sahip. Güçlü motoru ve “High Tech” teknolojileri ile yeni baştan yaratılan DS5, DS modellerinin en lüksü olarak tanımlanıyor. Yeni BLUEHDi motora sahip EAT6 şanzımanlı sportif DS4 öne çıkan modeller arasında yer alıyor. Fuarın sürpriz modeli ise 68 model bir nostaljik “DS 21 Pallas“.
Fransız tarzı lüks anlayışının simgesi DS, İstanbul Autoshow Fuarı’nda kendi standında yer alıyor. Sıra dışı tasarımlarını, yenilikçi teknolojilerle harmanlayan Premium otomobil markası DS, tüm modelleri ile fuarın ilgili odağı olmaya hazır. DS standında; tam otomatik 6 ileri şanzımana sahip 165 HP gücündeki direkt enjeksiyonlu turbo benzinli yeni DS 5, 92 HP gücündeki 1.6 e-HDi BMP, “DS LED Vision” özelliğiyle dinamik görünüme kavuşan DS3 CABRIO ve DS3 modelleri ile 120HP gücündeki 1.6 BlueHdi EAT6 motora sahip DS4 sergiliyor. Standın nostaljik modeli 68 model bir “DS 21 Pallas”.
DS, yeni “DS 5” ile yeniden doğuyor…
Yeni DS 5; markanın ilk DS logolu otomobili olma özelliğini taşırken, avant garde tarzı, dinamik tasarımı, high-tech teknolojisi, detaylarda saklı tasarım özellikleri ile hem günümüzün hem de geleceğin tüm DS otomobillerinin özelliklerini taşıyor. Markanın tasarım ekiplerinin 60 yıl öncesinin orijinal DS modeline sadık kalarak tasarladıkları yeni “DS 5” modeli, rengi ve özel kabin süslemeleriyle sıra dışı ve premium bir duruş sergiliyor. DS 5’in lansman rengi olan mavi mürekkep gövde renkli DS 5, yarı anilin deri iç mekan“criollo” saat kayışı ile donatıldı.
DS LED Vision ile daha çarpıcı bakışlara sahip
DS 5’deki en önemli yenilik ön yüzündeki değişim. DS5, DS LED Vision ile daha dinamik bakışlara büründü. “Led“ ve “Xenon” farlarla donatılmış aracın merkezinde DS logosu konumlanıyor. Yatay olarak biçimlendirilmiş “DS Wings” adı verilen ön ızgara ise eski DS modellerine göz kırpıyor.
İç mekanda bulunan yeni nesil dokunmatik ekran ise sürücülere kolaylık sağlıyor. Çok geniş iz mesafesi ile yola sıkıca oturan lastikler ve çift egzoz borusuyla tamamlanan arka görünümü, Citroën DS5’in kişiliğini daha da güçlendiriyor. Bu son versiyon tüm DS modellerinin en lüksü olarak göze çarpıyor.
DS3 ve DS3 CABRIO’nun yeni far imzası: DS LED Vision
DS3, yeni LED Vision farları ile ekstra çekiciliğe sahip. Araca bu güçlü ve keskin bakışları kazandırmak için ön farlarda iki teknoloji bir arada kullanılmış. Elmas görünümünde tasarlanmış LED’ler ve Xenon aydınlatma sistemi ile oluşturulan DS LED Vision, DS3 Cabrio’da enerjik bir etki yaratmış.
Aracın güçlü karakteri; ön tampona entegre gündüz farları, Xenon aydınlatmalı ön farlar ve yan taraflardaki köpek balığı yüzgeci ile tamamlanıyor. Yenilenen Xenon ve tamamen LED ön far tasarımı sayesinde daha da çekici hale gelen DS3, hem daha iyi görüş özellikleri sunuyor hem de daha az enerji tüketimi sağlıyor. DS ruhunun canlanmasını temsil eden ilk model olan DS3, anti- retro sloganı ile aslında geçmişteki bir efsanenin sadece ismini taşımadığını ifade ediyor. Kişisel beğenileri yüksek, şehir hayatını seven, farklı ve özel olmayı seçen kişilerin tercih edeceği bir otomobil olan DS3; kullanıcısına kendi zevklerine göre gövde ve tavan renginin yanı sıra, iç özelliklerini de kişiselleştirebilme imkanı veriyor. DS3, sağlam yol tutuşu, dinamik sürüş özellikleri sayesinde şehir içinde olduğu kadar uzun yolda da sürüş konforu sunuyor. Kompakt boyutları ile DS3 şehir içinde kolay kullanım olanağı sağlıyor. Çok amaçlı ilk sportif Coupé tasarımına sahip DS3, 5 kişilik koltuk kapasitesi ile küçük bir binek otomobile yakışır genişlikte araç içi alan sunuyor. 285 litre ile oldukça geniş bagaj hacmine sahip DS3 günlük yaşamı da yaşamı kolaylaştırıyor.
DS3, kişiselleştirilebilir tavanı, ön kasaya dinamizm katan köpekbalığı yüzgeçlerini andıran çamurluğu, yine ön yüzde LED lambalarını taşıyan yan rüzgârlıkları ile karakteristik ve farklı bir araç. DS3’te kullanılan kromajlı malzemeler araca hem dinamizm katıyor hem de hem de lüks ve farklılığı vurguluyor. Araç içindeki gösterge tablosu kaplaması, vites kolu topuzu ve diğer iç aksesuarlar sayısız renk, kumaş veya malzemeden kaplanabiliyor.
Yolcuların güvenliği ön planda tutuluyor. ESP, ABS, Elektronik Fren Güç Dağıtıcısı (EBD) ve Acil Fren Destek Sistemi (EBA) donanımı standart olarak bulunuyor. Standart olarak sunulan 6 hava yastığı, 3 noktadan bağlantılı emniyet kemerleri ve arka yan koltuklarda Isofix bağlantı noktaları ile en üst düzeyde güvenlik sağlanıyor. Tüm DS3 araçlarda hız sabitleyici / sınırlayıcı, Yokuş Kalkış desteği (Hillholder), Stop & Start, daha ekonomik ve daha ekolojik sürüş öneren, vites değiştirme göstergesi gibi yardımcı sürüş donanımı bulunuyor. Ayrıca MyWay seyir sistemi de bulunuyor. Mp3/WMA müzik dosyaları ile uyumlu CD ses sistemi, Navigasyon, Bluetooth ve eller serbest kiti de bulunuyor.
Sınıfında en büyük bagaja ve 5 koltuğa sahip tek cabrio’su: DS3 CABRIO
DS3 CABRIO 5 kişiye kadar oturma kapasitesini rahatça sağlayacak boyutlarda tasarlandı. Kompakt boyutlara sahip olan araç çeviklik ve dinamizmi temsil ediyor. DS3 CABRIO, 245 litrelik bagaj hacmiyle yine kategorisinin en geniş bagaj hacmine sahip aracı. Hatchback modeli ile aynı kabin hacmine sahip. Arka kısmında ayrıca 60/40 boyutunda ayrı katlanabilir bir alan mevcut, bu alan birçok günlük ihtiyaç için kullanılabilir.
Bagaj kapısı çok farklı bir şekilde açılıyor (dairesel hareketle), bu da sürücülere arkadaki boş alandan bağımsız olarak (örneğin; aracın arkası duvara doğru gelecek şekilde park edildiğinde) bagajı tamamen açabilme imkânı tanıyor.
DS3 CABRIO, hatchback serisinin güçlü kimliğini devam ettiriyor. Farklı tavan alternatiflerinden aracın bel kısmına canlılık kazandıran köpek balığı yüzgeci şeklindeki tasarım öğesine ve gündüz farlarını ön plana çıkararak aracın “yüzünü” şekillendiren tampon girintilerine kadar alışılmış tüm stil seçenekleri mevcut. DS3 CABRIO’nun tasarımı tamamen DS3 karakterine uygun. Tente tavanı ise aracın kusursuz kimliğine katkı sağlayan birçok orijinal renk seçeneği ve tasarımlarıyla sürücülere farklı bir kişiselleştirme imkanı sunuyor.
Far tasarımları “Revolte” ve “Survolt” konsepti araçların tasarımlarından esinlenerek geliştirildi. Far orta kısmı 31 adet LED ışıktan oluşan dikdörtgen şekilli opalin bir setten ve kılavuz ışığı sonsuzluğa yansıtan yarı yansıtmalı bir ayna takımından oluşuyor. 3D geceleri farlar yakıldığında, gündüzleri ise sürücü frene bastığında aktif hale geliyor. Zarif bir detay olarak da 3D far üzerinde kabartmalı siyah DS zemini üzerine yerleştirilmiş krom detaylı bir DS logosu bulunuyor.
DS serisinin ikinci en sportif modeli: Yeni BLUEHdi EAT6 DSport DS4
DS serisinin DS3’ten sonra ikinci üyesi olan DS4; kalite ve teknoloji alanındaki üstün nitelikleri ile fark yaratıyor. DS4’ün alışılmışın dışına çıkan yeni görünümü; dinamizm ve zarafet ile kompakt dizayn ve çok yönlülüğü birleştiriyor. Titizlikle hesaplanmış ebatları, ölçülü yüksekliği ve gergin hatları ile DS4 eşi görülmemiş bir sürüş hissi sunuyor. DS4; şehir içinde kolay kullanım olanağı sağlıyor. Dinamik bir görünüme, çok amaçlı günlük kullanım olanaklarına sahip DS4; özellikle stili ile mükemmel bütünleşen ve gizli bir kapı koluyla erişilebilen 3 kişilik arka koltuğu, geniş hacimli bagajı ve sayısız saklama bölmeleri işlevsellik sağlıyor.
Krom çerçeveli göstergeleri, 45° görüş açısı sunan panoramik ön camı ve bedeni saran koltukları etkileyici bir sürüş konforu sağlıyor. DS4’ün geniş açılı ön camı araç içinde kontrastlı aydınlatma ortamı sağlamak için koyu renkli bir tavan ile birleşerek arkaya doğru uzanıyor. Havalandırmaların, vites kolunun ve orta konsol üzerindeki bazı kumanda butonlarının çevrelerinde krom parçalar kullanılıyor. İç tasarımda kullanılan üstün kaliteli deri koltuklar, dış tasarımda kullanılan kromajlı malzemeler araca hem dinamik bir görüntü katıyor hem de lüks ve farklılığı vurguluyor. İç mekanda bulunan yeni nesil dokunmatik ekran ise sürücülere görülmemiş bir kolaylık sağlıyor.
Sesin araç içine en iyi şekilde dağılımını sağlayan ses sistemi, sürücü ve yolcu koltuklarının sırt dayanakları içinde bulunan elektrikli bel desteği ve masaj fonksiyonlu ön koltuklar, ekstra viraj aydınlatmalı sis farları, hız talimatlarını kaydetmeyi sağlayan programlanabilir hız sabitleyici ile DS4 teknolojiyi en iyi şekilde kullanıyor.
Aracın koyu renkli yan camlarını çevreleyen krom kaplaması, 18 inç alüminyum jantları ile bütünleşiyor. Bagaj kapısı ile birleşen tavanın arkaya doğru uzanan görüntüsü araca dinamizm katarken, kompakt ama aynı zamanda kaslı görünümü, markanın DS serisinin prestijini yansıtıyor.
BLUEHDi Teknolojisine sahip EAT6 şanzımanlı DS4
Sürüş sırasında daha fazla keyif almanın yanı sıra sürüş maliyetini düşürme ve çevresel etkilerini azaltmayı amaçlayan teknolojiler DS4’te ön plana çıkıyor. DS4, oksidasyon katalizatörü, seçiçi katalitik indirgeme (SCR) ve katkı parçacık filtresi içeren BlueHDi egzoz boru hattı ile çevreye saygılı yenilikçi teknolojiye sahip. Dizel Partikül Filtresi (DPF) SCR sisteminin yukarısında konumlandırıldığında egzoz gazlarını etkileyerek CO2 emisyonlarını azaltıyor. Blue HDİ teknolojisi ve tam otomatik şanzımanı ile DS4 ilk defa İstanbul Autoshow Fuarı’nda sergileniyor.
EAT6: 6 ileri otomatik şanzıman
– Quick Shift sayesinde %40 daha hızlı vites değişimleri, motor ve şanzıman kontrolü için yeni bir teknoloji ve daha verimli ECU’ya sahip.
– Kalkış performansını korumak ve yüksek araç hızında motor gücünü azaltmak için geliştirilmiş bu özel sistem ile motor devrini ve yüksek vites oranlarını azaltmak amaçlanmış. Bunun için de kompakt çekirdek dönüştürücü ile gelişmiş filtreleme sistemi kullanılmış.
– Tüketim otomatik şanzımanın iç sürtünmesi; debriyaj disk en iyi seviyeye getirilerek, yağ pompası akışı motor yüküne göre kontrollü ve daha küçük yağ pompasıyla yapılarak yeniden tasarlanan hidrolik dağıtıcı sayesinde azaltılarak indirildi.

MERCEDES-BENZ
Mercedes-Benz GLE Coupé
Auto Show 2015’in yıldızı Mercedes-Benz, yeni modelleri ile göz kamaştırıyor
Mercedes-Benz, kompakt sınıftan SUV’lara kadar hemen her gruptaki aracıyla katıldığı Istanbul Auto Show Fuarı’nda Mercedes-AMG GT ve Mercedes-Benz GLE Coupé’yi Türkiye’de ilk kez otomobil severlerin beğenisine sundu.
Otomobilin mucidi olarak yepyeni teknolojileri kullanıcılar ile buluşturan Mercedes-Benz, dünyanın en sessiz otomobili olan Mercedes-Maybach S-Serisi ile de lüks segment standartlarını bir adım daha öteye taşıyor.
Kullanıcıların her türlü ihtiyacına yönelik modelleri pazara sunan Mercedes-Benz, B-Serisi’nin engelliler için özel olarak tasarlanmış versiyonunu da ilk kez Istanbul Auto Show’da sergiliyor.
Mercedes-Benz Türk, 22–31 Mayıs tarihleri arasında düzenlenmekte olan Istanbul Auto Show’da 14. holdeki görkemli standı ile ziyaretçileri karşılıyor. Kompakt sınıftan geniş hacimli SUV’lara, geleneksel sedan otomobillerden coupé araçlara, çevre dostu elektrikli otomobillerden performans standartlarını belirleyen AMG modellerine kadar geniş ürün yelpazesi ile otomobil severlerin standında ağırlayan Mercedes-Benz, fuarın yıldızı konumunda.
Mercedes-AMG GT ve Mercedes-Benz GLE Coupé ilk kez Auto Show’da
Spor otomobil tutukunlarının merakla beklediği Mercedes-AMG GT S, tüm ihtişamı ile Mercedes-Benz Türk standındaki yerini alırken, ziyaretçilerin en çok dokunmak istediği Mercedes-Benz modellerinin başında yer alıyor. 510 beygirlik motor gücü ile görenleri heyecanlandıran AMG GT S’in yanı sıra, dört kapılı coupé algısını bir üst seviyeye taşıyan yeni Mercedes-Benz GLE Coupé’nin de Türkiye lansmanı Istanbul Auto Show’da gerçekleşti.
Ayrıca Mercedes-Benz B-Serisi’nin engelliler için özel olarak tasarlanmış versiyonu, Türkiye’de ve dünyada satış rekorları kıran C-Serisi ve çevre dostu elektrikli araçlar bölümünde sergilenecek elektrikli smart, elektrikli B-Serisi ile S 500 Plug-In Hybrid modelleri Mercedes-Benz standında otomobil severlerin beğenisine sunuyor.
Mercedes-AMG Petronas Gümüş Ok İstanbul’da
Mercedes-Benz Türk, 14. holdeki görkemli standında ziyaretçilerini yeni modelleri dışında geçtiğimiz yıl F1 dünya şampiyonu olan Mercedes-AMG Petronas’ın gümüş ok aracı ve dünya kupası ile karşılıyor.
Mercedes-Benz GLE Coupé dört kapılı coupé algısını bir üst seviyeye taşıyor
Mercedes-Benz, yepyeni modeli Mercedes-Benz GLE Coupé ile bir coupé aracın sportif ve dinamik tasarımını, bir SUV aracın güçlü, çarpıcı ve çok yönlü özellikleri ile bir arada sunuyor. Yeni GLE Coupé, dış tasarımında duygu ve zekâyı bir arada sunarken geleneksel tasarım ile modern yaklaşım arasında da ideal bir köprü kuruyor.
Mercedes-AMG GT ile hem yolda hem yarış pistinde en üst düzeyde sürüş keyfi
Mercedes-AMG GT, Mercedes-Benz spor otomobillerinden beklenebilecek her türlü özelliği sunan en özel araç olma ünvanını almaya hazır.‎ Yeni Mercedes-AMG GT, sürüş dinamikliği, yarış otomobili performansı, segmentine yepyeni standartlar getiren yakıt tüketimi ve verimliliği ile günlük kullanıma uygun fonksiyonelliği bir arada sunuyor ve bu segmentte tüm bunları yapabilen tek otomobil olma iddiasını taşıyor.
Dünyanın en sessiz otomobili Mercedes-Maybach S-Serisi Auto Show’da
Lüks segmentte yepyeni standartlar belirleyen Mercedes-Maybach S-Serisi, S-Serisi ailesinin en yeni modeli olarak otomotiv dünyasında yeni bir dönem başlatıyor. Mercedes-Benz otomobil modellerinin zirvesinde olan araç, 5.453 mm uzunluğu ve 3.365 mm dingil mesafesiyle her iki uzunluk açısından da S-Serisi araçlardan 20 cm daha büyük.
Engellilere özel tasarlanan Mercedes-Benz B-Serisi
Mercedes-Benz, kullanıcılarının her türlü ihtiyacına yanıt vererek en üst seviyede güvenliği sağlamak üzere B-Serisi modelini fabrika çıkışlı olarak engelli kişilere özel geliştirdi. Bu kapsamda sunulan el ile kumanda üniteleri, direksiyon bölgesi desteği ile biniş ve iniş destekleri sayesinde Mercedes-Benz B-Serisi’ni tatbikî fiziksel engelli kullanıcılar ve yakınları da tercih edebilecekler.

ASTON MARTİN
Aston+Martin+Turkiye_Autoshow2015
Aston Martin, D&D Motorlu Araçlar A.Ş. ile Türkiye’ye geri döndü.
Yeniköy Motors, Aston Martin tüm Türkiye haklarının sahipliği anlaşması sonrasında D&D Motor A.Ş.‘yi kurarak Aston Martin Türkiye’yi bünyesine alıp yepyeni bir yolculuğa daha çıkıyor.
Türk otomotiv sektörünün deneyimli, dinamik ve yenilikçi kuruluşlarından biri olan Yeniköy Motors, 24. yılında sektörün önde gelen firmalarından biri haline gelmiş olmasının gururunun yanı sıra bugün Aston Martin işbirliğinin heyecanını yaşıyor.
Aston Martin Türkiye, “Güç, Güzellik ve Ruh” marka sloganlarının yansıması olan muhteşem araç modellerini, İstanbul Autoshow 2015’te sergiledi. Autoshow 2015 Aston Martin Türkiye standında, sınırlı sayıda üretimi gerçekleştirilecek “Lagonda Taraf” ve yalnızca 100 adet üretilen, yarıştan ilham alınarak tasarlanan bugüne kadarki en güçlü Vantage GT12, Türkiye’de ilk kez görücüye çıktı.
Düzenlenen basın toplantısında konuşan D&D Motorlu Araçlar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Kaya; “Aston Martin işbirliğimizin temelleri bundan tam 2 yıl önce atıldı. Tüm Türkiye haklarının sahipliği anlaşmamız sonrasında D&D Motorlu Araçlar A.Ş. ‘yi kurarak yeni bir yola çıktık. Bu yol bizim başarı hikayemizin belki de en önemli parçası olacak.” dedi. “Dünyanın sayılı güzelliklerinden biri olan İstanbul boğazı sahil yolunda, en nezih ve gözde semtlerinden biri olan Yeniköy’de bulunan 1000 metrekarelik showroomumuzun yanında, şimdi de Aston Martin’in showroomunu açıyoruz. Eş zamanlı olarak İzmir Folkart Towers’da da ikinci showroomumuzu hizmete sokuyoruz. Haziran ayı içinde de Maslak’ta faaliyete geçecek yetkili servisimiz ile heyecanlı yolculuğumuz hız kazanmış olacak.” diyen Nevzat Kaya; “Bugüne kadar; “başardıklarımız, başaracaklarımızın teminatıdır” felsefesinden hiç uzaklaşmadık. İnanıyorum ki bu felsefemiz; Aston Martin Türkiye olarak da bizi en güzel yerlere taşıyacak. Hedefimiz 10 yıl içerisinde 6 şehirde en az 7 showroom ve yetkili servisler ile Aston Martin’i Türkiye pazarında hak ettiği yere getirmek. Bu konuda çok iddialıyız. Eminim en kısa sürede Aston Martin Türkiye olarak, en iyi satış yapan ülkelere arasında ilk sıralarda yer almayı başaracağız.” diye ekledi.
Aston Martin Tasarım Direktörü Marek Reichman ise,“Bugün İstanbul’da, satışları çoktan tükenen ve uzun bir alıcı bekleme listesine sahip olan, pistlere odaklanan Vantage GT12 özel versiyonunun ve süper büyük araç modeli, “en hızlı araçların en iyisi” unvanını hak ettiğini düşündüğümüz yeni ve özel Lagonda Taraf’ın en yeni, en etkileyici tasarım çizgilerini gururla sunuyoruz.” dedi.
Reichman sözlerini şöyle sürdürdü: “Burada gördüğünüz yeni modeller, heyecan verici Vantage N430, görkemli Vanquish ve tüm zamanların aracı olan DB9 gibi mevcut modellerimizle birlikte, önümüzde uzanan geleceğin ne kadar parlak olduğunu da göstermektedir. Tüm bunlara ek olarak, daha fazlasını göreceksiniz.”
Türkiye’de ilk kez Autoshow’a katılan Reichman, şirketin yeni CEO’su Dr. Andy Palmer tarafından yaratılan lüks spor otomobil markasına yönelik yeni vizyonu ve yönelimi de özetledi.
Aston Martin’in “İkinci Yüzyıl” planı, devam eden sürdürülebilirliği ve başarısını sağlayarak, ünlü İngiliz şirketinin büyümesi ve gelişimi için kapsamlı bir stratejidir.
Aston Martin, önemli ölçüde, 102 yıllık geçmişindeki en büyük yatırım planıyla geliştirilen yeni ürün dalgasını oluşturmaya odaklanacak. 10 yıllık sürenin sonunda, mevcut serideki her bir model yenilecek ve üç taneye kadar yeni model serileri eklenecek.
Sipariş mükemmelliği
Aston Martin bu yıl, “Aston Martin Q” adındaki popüler ve büyüyen sipariş kişiselleştirme hizmetini de genişletecek ve şirketin Özel Ürünler Bölümü’ne tamamen entegre edecektir. Yeni Lagonda Taraf’ı yaratan da bu ekiptir.
Aston Martin Q, siparişle otomobili özelleştirme hizmetini en üst düzeye çıkarıyor ve markanın, artan sayıda müşterisi için ultra-kişiselleştirilmiş lüks spor otomobil üretmesini mümkün kılıyor.
Markanın büyümesini ve gelişimini desteklemek üzere Aston Martin, Türkiye dahil, küresel bayi ağını da dikkatli bir şekilde genişletiyor. Şirket, çok lüks sektöründe büyüme ve İstanbul ve İzmir’de D&D Motorlu Araçlar A.Ş. dahil ulusal çapta bayi ağı kurma potansiyeli görmektedir.

SKODA
Ali Yüce, Ahmet Yüce, Batı Avrupa İhracat Direktörü Michael Frisch, Tolga Senyücel
Skoda’nın Değişim Rüzgarı İstanbul Autoshow’da Esti

Skoda‘nın mükemmeliyetçilik anlayışının yeni simgesi olarak kabul edilen ve markanın “amiral gemisi” olan üçüncü nesil Superb, Türkiye’deki otomobil severler ile ilk kez İstanbul Autoshow 2015 fuarında buluştu. Skoda standında ayrıca markanın tamamen yenilenen ve kısa bir süre önce Türkiye’de satışa sunulan dinamik modeli Fabia ve ilk kez tanıtımı yapılan Fabia Combi de yerini aldı.

Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Tolga Senyücel, fuarda yaptığı açıklamada “Skoda’nın 2012’den bu yana her 6 ayda bir yeni veya yenilenmiş model çıkarma sözünü tutarak değişim sürecini kesintiye uğratmadığını“ belirterek “Bu sayede Skoda markasının Türkiye’de satılan model yelpazesinin neredeyse tamamı yenilendi. Bunun ödülünü ise markamıza sürekli artan ilgiyle ve satışlarımızla alıyoruz. Yenilenmenin en büyük adımı olarak her açıdan fark yaratacak Superb ve dinamik tasarımlı Fabia öne çıkan modellerimiz. 2015 hedeflerimizi onlarla birlikte 16 bin 500 adede ve hatta daha yukarıya çekebiliriz. Kısa bir süre önce satışına başlanan yeni nesil Fabia ve Ağustos’ta Türkiye yollarına çıkacak Superb markamıza dinamizm katarak yeni müşterilerle de tanışmamıza vesile olacak“ dedi.

Skoda markasının yenilenme sürecinden söz eden Senyücel, “2012’den bu yana başlayan yenilenme sürecinde sadece modellerimizi yenilemekle kalmayıp, Yetkili Satıcılarımızın çehresini ve markamızın kurumsal kimliğini de hızlı bir şekilde değiştirmeye başladık. İlk 6 ayın sonunda 21 adet Yetkili Satıcı’mız yeni konsepte geçmiş olacak. 2016’nın başında ise dünyada kurumsal kimlik yapılanmasını tamamlayan ilk 3 ülke arasında olmayı hedefliyoruz“ diye konuştu.

Yeni Skoda Superb: Sınıfında Çığır Açıyor

Ağustos ayından itibaren Türkiye yollarına çıkmaya başlayacak üçüncü nesil Skoda Superb, markanın değişen yüzünün en önemli göstergelerinden biri olarak kabul ediliyor. Skoda mühendislerinin büyük titizlikle geliştirdiği Yeni Superb, mükemmel tasarımı, ince detayları, rakipsiz iç mekan genişliği ve teknolojik donanımlarıyla sınıfında yeni bir çığır açmaya ve daha üst basamakları tırmanmaya hazırlanıyor.

Lüks ve Ferah İç Mekan

Yeni Superb, modelin geçmiş nesillerine de damgasını vuran “genişlik“ kavramını bir üst noktaya taşıyarak, adeta “kendi sınıfını“ yaratıyor. 4861 mm (+28 mm) uzunluğa, 2841 mm (+80 mm) dingil mesafesine sahip Superb’in yüksekliği de, eskisine göre 6 mm artışla 1468 mm’ye çıkarıldı. Yeni Superb, 1864 mm (+47 mm) ile aynı zamanda sınıfının “en geniş” otomobili oldu.

Yeni nesil Superb Türkiye’de ağırlıklı olarak 1.4 lt TSI (125 ve 150 PS) benzinli motorların yanı sıra 1.6 lt (120 PS) dizel motor seçenekleriyle satılacak. Daha fazla performans isteyen kullanıcılar için 2.0 lt TDI (190 PS) dizel motor hem önden çekişli hem de 4×4 çekiş seçeneği ile sunulacak. DSG çift kavramalı otomatik vites kutusu seçeneğinin de yanında, tüm motorlarda Start-Stop ve enerji geri kazanımı sistemleri de yer alacak. Yeni Superb, motor seçeneklerine bağlı olarak önceki nesline göre yüzde 30’lara varan oranlarda daha az yakıt tüketiyor.

Skoda Fabia ile Heyecan Yaratan Deneyim
Markaya dinamizm katacak şekilde baştan aşağı yeniden yaratılan üçüncü nesil Fabia da, İstanbul Autoshow 2015’teki Skoda standında yerini aldı. Tasarım ve geliştirme aşamalarında Skoda’nın motorsporları deneyiminden de yararlanılan Yeni Fabia, önceki neslinden 8 mm kısa olmasına karşın, akıllı yerleşim ve artan dingil mesafesiyle içeride daha geniş alan sunmayı başarıyor. Yeni Fabia’nın yükleme alanı, 305 litreyle dikkat çekiyor.
Fabia, önceki nesle oranla yüzde 17’ye varan oranlarda daha fazla verimliliğe sahip. Tamamı yeni üç benzinli ve bir dizel motor seçeneğine sahip Fabia, Start-Stop ve fren enerjisi geri kazanım sistemleriyle hayli tutumlu. 1.0 MPI (75 PS), 1.2 lt TSI (90 PS ve 110 PS) benzinli motor seçenekleri dikkat çekerken, dizel motor seçeneği ise 90 PS gücü, ve 3.4 litrelik ortalama yakıt tüketimiyle öne çıkan 1.4 TDI’dan oluşuyor. Motor seçeneklerine göre manuel veya DSG çift kavramalı otomatik vites kutusu tercih edilebiliyor.
Skoda standında Superb, Fabia, Fabia Combi modellerinin yanı sıra Fabia Monte Carlo ve Yeti Monte Carlo versiyonları, daha maceracı tarza sahip Octavia Scout da dikkat çekti.

SUBARU
Subaru+Levorg+3
SUBARU’NUN SPORT TOURER MODELİ LEVORG AUTOSHOW’DA GÜN YÜZÜNE ÇIKTI
WRX STI’dan esinlenilen ön tasarımıyla spor otomobil hissi veren Yenilikçi Sport Tourer LEVORG, İstanbul Autoshow’da lanse edildi. Konfor ve sürüş güvenliği özellikleri ile rakiplerinden ayrışan LEVORG’un Türkiye’de yılın ikinci yarısı yollara çıkması bekleniyor.
Subaru standında sergilenen diğer yıldız modeller arasında; yeni turbo dizel FORESTER, “EyeSight” sürüş teknolojili OUTBACK, Crossover segmentinin güçlü temsilcisi XV ile performans tutkunlarının tercihi BRZ yer alıyor. 31 Mayıs Pazar gününe kadar otomobilseverlerin ziyaretine açık olacak İstanbul Autoshow Fuarı’nda Subaru’nun farklı tercihlere hitap eden birbirinden cazip modelleri 31 Mayıs Pazar gününe kadar görülebilecek.
Bayraktar Grubu markalarından SUBARU, bu yıl TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen İstanbul Autoshow 2015 Fuarı’nda gözde modellerini 6’ıncı salonda 810 metrekarelik stant alanında sergiliyor. Subaru’nun birbirinden özel modelleri, fuarın basına özel açılış gününde Subaru Fuji Heavy Industries, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Satış ve Pazarlama Genel Müdürü Toyoki Yoshioka ve Subaru Türkiye Genel Müdürü Halil Karagülle’nin de hazır bulunduğu stantta otomobilseverlerle buluştu. Bayraktar Grubu ile FHI ortaklığının 20. Yıldönümü vesilesiyle İstanbul Autoshow Fuarı’nda bulunan Toyoki Yoshioka konuşmasına Türkiye’deki 20 yıllık yolculuklarına eşlik eden Bayraktar Grubu ile çalışıyor olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek başladı. Yoshioka: “Geride bıraktığımız 20 yılda, Türkiye’de 25 bin’in üzerinde Subaru otomobilini tüketici ile buluşturduk. Bayraktar Grubu ile olan yakın ilişkimiz sayesinde bu rakamların gelecekte daha da artacağını düşünüyoruz. Küresel satış adetlerimize baktığımızda ise geride bıraktığımız yıl satışlarımızın bir önceki yıla oranla %10’luk bir artışla 910 bin adete ulaştığını ve son 3 yılda satış rekoru kırdığımızı söyleyebilirim. Bu yıl satışlarımızın 928 binin üzerine çıkacağını öngörüyoruz. Tüm bu küresel satış başarımızı var olduğumuz bölgelerdeki güçlü distribütörlük ağımızla sağlıyoruz. Bayraktar Grubu ile olan ortaklığımız sayesinde 2014 yılında Türkiye’de 1.402 Subaru satarak geçen yıla göre %27 oranında artış sağladık. Bu yıl da Bayraktar Grubu ile güçlü işbirliğimiz sayesinde yeni başarılara imza atacağımıza inanıyorum”.
2015 yılında Outback ve LEVORG modellerinin öne çıktığını belirten Toyoki Yoshioka Subaru’nun amiral gemisi Outback modelinin de 20. Yılı olduğunun altını çizerek geçtiğimiz Mart ayından bu yana Türkiye’de 105 Outback satıldığının bilgisini verdi.
Modelin Türkiye’de yılsonuna kadar başarılı bir satış grafiği çizeceğine inandığını ifade eden Yoshioka, yılın diğer önemli modeli olan LEVORG ile ilgili şunları söyledi: “Subaru’nun benzersiz “Eğlence ve Huzur” değerini yansıtan LEVORG, 2014 Haziran’ında satışa çıktığından bu yana sürüş keyfi ve güvenlik özellikleriyle büyük beğeni aldı ve toplam 30 bin adetlik satış başarısı gösterdi. Japonya’nın ardından LEVORG’u Türkiye ve Avrupa başta olmak üzere deniz aşırı pazarlara tanıtacağız.
Geçtiğimiz Mart ayında Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtlan LEVORG’u şimdi İstanbul Autoshow’da otomobil severlerle buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz”.
Spor otomobil hissinin ötesinde: Yenilikçi Sport Tourer “LEVORG”
Avrupa ve Türkiye’de yılın ikinci yarısı eş zamanlı olarak satışa sunulacak yeni sport tourer modeli LEVORG, İstanbul Autoshow 2015 Fuarı’nda Subaru’nun yeniliği olarak ilk kez otomobilseverlerin beğenisine sunuldu.
Ön tasarımı Subaru WRX STI’dan esinlenilen LEVORG, kullanışlı teknolojisinin yanı sıra sürüş güvenliği ve çevre dostu özellikleriyle de günümüzün beklentilerine en iyi yanıtı veriyor. Yeni sport tourer LEVORG, kalbinde yüksek torka sahip 1.6 litrelik direkt enjeksiyonlu boxer turbo “DIT” motor taşıyor. Spor otomobil keyfiyle aile otomobili konforunu birleştiren yeni LEVORG; WRX’ten gelen pek çok güvenlik özelliği ile otomobilseverlerin gözdesi olmaya aday.
Güçlü ve heybetli gövde: “Daha fazla Outback”
Kullanışlı araç boyutları, ekonomik motor ve üstün manevra kabiliyeti ile arazide ve şehirde benzersiz bir konfor sunan Outback, hacim odaklı ve özgün dizaynı ile dikkatleri üzerine çekiyor.
Geçtiğimiz Mart ayında 2.0 litrelik turbo dizel motora sahip “Premium” ve “Limited” versiyonlarıyla bayilerde yerini alan Outback EyeSight sürüş destek teknolojisi ve artan sürüş kalitesi ile temel özelliklerini fonksiyonel değerlerin ötesine taşıyor.
Yeni Outback; Subaru’nun vazgeçilmezi olan karşılıklı-yatay yerleşimli Boxer Motor ve simetrik sürekli dört çeker (AWD) teknolojisine sahip 147 HP gücünde 2.0 litre turbo dizel motorlu CVT şanzımanıyla özellikle performans ve yol tutuşunda rakiplerini geride bırakıyor.
Subaru’nun en çok tercih edilen modeli FORESTER
Gerçek arazi karakteri ile spor otomobil kavramını harmanlayarak yorumlayan Subaru’nun ideal SUV’u olarak tanımlanan Forester’ın 2.0 litrelik turbo dizel boxer motorlu versiyonu stantta yerini aldı.
Subaru’nun en beğenilen modeli Forester; zarif ve kompakt tasarımı, rakipsiz arazi kabiliyeti ve sadece Subaru’ya özgü Boxer motoru ile rakiplerinden her zaman farklı bir konumda oldu.
Tasarruf ve performansı bir arada sunan yenilikçi motorlar üreten Subaru’nun 2 litrelik yeni turbo dizel motoru, markanın vazgeçilmezi olan karşılıklı-yatay yerleşimli Boxer Motor ve simetrik sürekli dört çeker (AWD) teknolojisine sahip. 147 HP gücünde CVT şanzımanlı Forester, performans ve yol tutuşunda rakiplerini geride bırakıyor.
“Saf Sürüş Keyfi’nin adresi: BRZ
“Saf Sürüş Zevki” sloganı ile yola çıkan ve kalbinde özel bir boxer motoru bulunduran BRZ standın diğer bir göz alıcı modelleri arasında yerini aldı.
Hafifliği, kompaktlığı ve düşük ağırlık merkezi ile dikkat çeken BRZ, mükemmel bir sürüş performansı sunuyor. Dünyanın en düşük yer çekimi merkezine sahip araçlardan biri olan BRZ spor otomobillerin yarattığı tutkuyu sonuna kadar yaşatıyor. Subaru’nun imzası haline gelen karşılıklı yatay 2.0 litrelik atmosferik Subaru Boxer motor teknolojisiyle can bulan BRZ, 2.0 Litrelik direkt enjeksiyonlu atmosferik motora sahip. 200 Hp’lik güç üreten motorunun maksimum torku 204 Nm.
Crossover’ın güçlü temsilcisi XV’nin kabin içi ve süspansiyon sistemi yenilendi
C sınıfı crossover kategorisinde öne çıkan 1.6 litrelik boxer motora sahip Subaru XV, güvenlik, sağlamlık ve sportiflik unsurlarını bünyesinde barındırıyor.
XV’nin kabininin iç bölümünde yenilikler yapıldı. Starlink eğlence ekranıyla donatılan XV’nin direksiyon simidindeki tuşlara ilave fonksiyonlar eklenirken, iç kapı kollarında da artık kromaj detaylar yer alıyor. Premium donanım seviyesinde Forester ve Outback’teki gibi yeni anahtar, yan iç havalandırma ızgaralarında da yine kromaj detaylar bulunuyor. Aracın gösterge paneli ise tamamen yenilendi.
Araçtaki en önemli gelişme ise süspansiyon sisteminde oldu. Yeni süspansiyon sistemi sayesinde yol kaynaklı darbeler çok başarılı şekilde emilirken, sürüş konforu da iyileştirildi.
Dış görünümünde ön ve arkada altıgen tasarımlar, farlarda keskin kartal gözlerini öne çıkaran XV, iç tasarımda ise ferahlık ve güven duygusuyla ön plana çıkıyor. Bu
ferahlık aynı zamanda yolculara güven hissi vererek, Subaru’nun “Confidence in Motion” marka sloganıyla da mükemmel bir uyum sağlıyor.
Direksiyon başında sürüş keyfi, konfor ve üstün güvenlik arayan sürücülerin tüm isteklerine cevap verecek özelliklerle donatılan Subaru’nun XV modeli Euro NCAP Güvenlik testlerinden alınabilecek en yüksek 5 yıldız notunu, çocuk koruma testinden ise tüm rakiplerini geride bırakarak teste girdiği tarihe kadarki en yüksek notu alan bir model.

TOYOTA “GELECEĞİ” İSTANBUL AUTOSHOW’A TAŞIDI
Toyota Mirai

Toyota, “her zaman daha iyi otomobiller üretme” misyonu doğrultusunda en gelişmiş teknolojilerini İstanbul Autoshow’da bir kez daha gözler önüne serdi. Autoshow için özel olarak Türkiye’ye getirilen ve emisyonu sadece “su buharı” olan yakıt hücreli Mirai fuarın en çok ilgi çeken otomobillerinin başındaydı.

Fuardaki Toyota yeniliklerinden biri de Yeni Auris oldu. Çok daha prestijli ve sofistike bir duruş sergileyen Yeni Auris, ziyaretçilerin büyük ilgisi ile karşılandı. Fuarda ayrıca konfor ve şıklığın temsilcisi Yeni Avensis de, dinamik, dikkat çekici ve güçlü duruşu ile dikkatleri üzerinde topladı. 1.6 Lt’lik dizel motorun ilk kez kullanıldığı Yeni Avensis, zarif tasarımının yanında, tamamen yenilenen iç mekanı ile kalite algısını daha da ileri bir düzeye taşıdı.

İstanbul Autoshow’daki Toyota standında Hybrid Zone oluşturularak; dünyanın en çok satılan hibrit aracı Prius’un yanı sıra Yaris Hybrid ve hibrit yarış otomobili TS030 da sergilendi. Toyota, ziyaretçilere bir sürpriz hazırladı ve Yaris Hybrid’i karaoke aracına çevirerek ziyaretçilere eğlenceli dakikalar da yaşattı.

Usta komedyen Ceyhun Yılmaz da Toyota standında yaptığı şovların yanında dijital yayın platformu Periscope’dan canlı yayın yaparak İstanbul Autoshow heyecanını takipçileriyle paylaştı. Toyota standında ayrıca Kamufle, “Toyota şarkılarını“ seslendirerek ziyaretçileri coşturdu.

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, fuarda yaptığı açıklamada Toyota’nın; yeniliklerin ve ilklerin öncü markası olduğunu belirterek “Toyota yine bir ilke imza attı ve bu kez dünyanın ilk hidrojen yakıt hücreli sedan otomobili Mirai’yi pazara sundu. Ve böylece otomotiv dünyasında yeni bir çağ başlamış oldu. İşte bu nedenle Mirai ismi Japonca “gelecek” anlamına gelmektedir.” dedi.

Dünyanın ilk hidrojen yakıt hücreli seri üretim sedan otomobili Mirai’yi, sadece 2 günlüğüne fuara özel olarak getirdiklerini kaydeden Ali Haydar Bozkurt, Aralık ayında Japonya’da satışa sunulan Mirai’nin Eylül ayından itibaren İngiltere, Almanya ve Danimarka’da ardından 2017 yılında da Avrupa’nın seçilen diğer ülkelerinde satışa sunulacağını belirtti.
Toyota’nın ilk kez sergilediği Yeni Auris ile Yeni Avensis’in 2015 yılındaki rekor satış hedefinde katkı sağlayacağına inandığını da söyleyen Bozkurt şöyle konuştu;

“Toyota olarak biz de 2015 yılına rekorlar kırarak başladık. Ocak-Nisan döneminde Toyota satışlarındaki büyümenin pazar büyümesinden daha fazla olması bizim için ayrıca mutluluk verici. 2015 yılında kendi satış rekorumuzu kırmayı hedefliyoruz. Mevcut tablo bu hedefimize rahatlıkla ulaşacağımızı gösteriyor. Yenilenen modellerimiz ile birlikte belirlediğimiz hedefe doğru ilerliyoruz.”

Geleceğin Otomobili Mirai Autoshow için Türkiye’de

Adını Japonca “Gelecek” kelimesinden alan ve Toyota’nın otomotiv dünyasında yeni bir çağı başlatan hidrojen yakıt hücreli sedan otomobili Mirai, İstanbul Autoshow için özel olarak Türkiye’ye getirildi. Yakıt teknolojilerinde bir devrim yaratan Mirai, geleceğin önemli yakıt kaynağı olarak gösterilen hidrojeni elektrik üretmek için kullanıyor ve konvansiyonel otomobillerden beklenen konfor ve sürüş keyfini fazlasıyla sağlıyor. Tek emisyonu “su buharı” olan ve çevreye hiçbir zarar vermeyen Mirai’de, Toyota Yakıt Hücresi Sistemi ile yakıt hücresi teknolojisi hibrit teknolojisiyle birleştiriliyor ve içten yanmalı motorlara göre üstün enerji verimliliği sağlanıyor. Mirai’nin ortalama 3 dakikada hidrojenle doldurulan yakıt deposu, devrim niteliğindeki bu otomobili tatmin edici bir menzile de ulaştırıyor.
Mirai aynı zamanda yeni jenerasyon otomobillerin izlerini de taşıyor. Dikkat çeken tasarımı, düşük ağırlık merkezinin getirdiği sürüş keyfi ve elektrik motorunun sessiz ama güçlü hızlanma performansı göz doldurucu özellikler arasında yer alıyor. 1.850 kg ağırlığa sahip olan Toyota Mirai’nin 4.890 mm uzunluğu, 1.815 mm genişliği, 1.535 mm yüksekliği ve 2.780 mm dingil mesafesi bulunuyor. Mirai, 178 km/s maksimum hıza çıkabilirken, 100 km’lik hıza sadece 9.6 saniyede ulaşıyor.
Yeni Auris “Sofistike Görünüm”
İstanbul Autoshow’da ilk kez Türk halkının beğenisine sunulan bir başka model de Yeni Auris oldu. Tasarım ve donanım özellikleriyle büyük ilgi çeken Yeni Auris, teknolojik özellikleriyle de sınıfındaki farkını ortaya koydu.

Yeni Auris’in dış tasarımında yeniden tasarlanan ön ve arka kısım, otomobile daha prestijli ve sofistike bir duruş getirdi. Kullanılan LED farlar, gün ışığına en yakın aydınlatmayı sağlarken daha az enerji tüketiyor. Daha belirgin ön tampon ve ızgara, Yeni Auris’e daha sağlam bir görünüm kazandırdı. Profilden bakıldığında Auris’in daha akıcı bir tasarıma sahip olduğu görülüyor. Arka taraf ise görsel olarak yola daha

hakim bir görünüm sağlamak için tamamen yeniden tasarlandı. Daha kaslı arka tampon tasarımı da Auris’in oturaklı bir duruş sergilemesine katkı sağladı. Ayrıca arka far grubunda artık LED ışıklandırma teknolojisi de yer alırken, Auris daha prestijli ve hemen dikkat çeken bir model olarak öne çıkıyor.

Yeniden tasarlanan kabin, daha yüksek bir duyusal kaliteye sahip. Yüksek kalitedeki malzeme yüzeyleri ve döşemelere yeni 4.2 inç’lik renkli TFT fonksiyonel ekran eşlik ediyor. Daha sportif göstergeler de Yeni Auris’in kabininde dikkat çekiyor. Bunun yanı sıra hava kanalları, kapı kolları, vites kolu gibi birçok parça da yüksek kalitesiyle farkını ortaya koyuyor.

Yeni Auris’te sürüş konforunu, yol tutuşu artırmak ve daha keyifli bir sürüş sağlamak adına süspansiyon ve direksiyon sisteminde iyileştirmeler de yer alıyor.

Yeni Auris ile sunulacak tüm motorlar Euro 6 emisyon normlarını karşılıyor. 1.33 lt. Dual VVT-i ve 1.6 lt. Valvematic benzinli güç üniteleriyle birlikte sunuluyor. Dizel versiyonlarında ise yakıt tüketimi ve CO2 salımında iyileştirmeler yapılmış 1.4 lt D-4D motor satışa sunulacak.

Yeni Avensis’te, 1.6 lt’lik dizel motor
İstanbul Auto Show’da beğenilere sunulacak Yeni Avensis’te, 1.6 lt’lik dizel motor ilk kez kullanıldı. Yeni Avensis’te dinamik, dikkat çekici ve güçlü bir duruş sergileyen yeni ön ve arka tasarımı; zarif, konforlu ve tamamen yenilenen iç mekanı ile kalite algısını daha da ileri bir düzeye taşıyor. Uzunluğu 40 mm. artan Avensis, yeni motor seçenekleriyle sürüş keyfini her versiyon ve donanım seviyesinde sunuyor.

1997’den bu yana 1 milyon 710 bin adetten daha fazla satış rakamına ulaşan Avensis’in, mühendisliği ve tasarımı Avrupa’da yapıldı. Kalite, sağlamlık ve güvenilirlik her zaman Avensis’in en güçlü yanı oldu.

Avensis, kaslı ve kolayca fark edilebilen yeni ön tasarımı, geniş yol duruşu sergileyen arka tasarımı, geliştirilmiş hissedilebilir kalitedeki konforlu yeni kabini ve yeni motorları özellikleriyle kusursuz formülünü daha da ileriye taşıdı. Ayrıca kabinde yer alan Toyota Touch2 8 inç’lik multimedya ekranı, sınıfında fark yaratacak bir özellik olarak dikkat çekiyor.

Yeni Avensis’te ilk kez kullanılan 1.6 lt. D-4D dizel motor, 6 ileri manuel şanzımana sahip ve 4000 d/dak’da 112 hp, 1750-2250 d/dak aralığında 270 Nm tork üretiyor. Yeni dizel 1.6 lt D-4D Avensis’te yakıt tüketimi ise 4.2 lt/100 km olarak ölçümlendi. 112 beygir güç üreten 1.6 lt D-4D motor seçeneğinin yanı sıra, 143 beygirlik güç üreten 2.0 lt benzinli motor da ürün gamında yer alıyor.

Toyota Autoshow’da “Hybrid Zone” Oluşturdu
Yakıt verimliliği ve alternatif yakıt teknolojileri konusunda 1970’li yıllardan bu yana araştırmalarını sürdüren Toyota, İstanbul Autoshow’da “Hybrid Zone” oluşturdu. 1997 yılında piyasaya sunduğu ilk seri üretim hibrit otomobil Prius ile birlikte bugün dünyada 8 milyona yaklaşan hibrit araç satışıyla liderlik apoletini taşıyan Toyota, Prius ile birlikte B segmentinin ilk hibrit otomobili Yaris Hybrid’i de sergiledi. Toyota, ayrıca ziyaretçilere bir de sürpriz hazırladı. Yaris Hybrid’i karaoke aracına çeviren Toyota, standa gelen ziyaretçilere eğlenceli dakikalar yaşattı.

Toyota’nın motor sporlarında devrim yaratan yüksek performanslı hibrit teknolojisi ile geliştirdiği TS030 Hybrid de İstanbul Autoshow’da motor sporları tutkunlarının gözdesi oldu. Hybrid Zone’da sergilenen TS030 Hybrid FIA World Endurance Championship yarışlarında başarılarıyla dikkat çekmişti.

Toyota Bütün Ürün Gamı ile Autoshow’da
Her 36 saniyede bir tercih edilen ve bugüne kadar dünyada 42 milyon adedi aşan satışıyla “efsane” olmayı başaran Corolla, İstanbul Autoshow’un yine gözdesi oldu. Yeniliklerini ve gelişmiş teknolojilerini İstanbul Autoshow’a taşıyan Toyota, şehir yollarının vazgeçilmezi Yaris, ailelerin ideal otomobili Verso, kentlerin olduğu kadar arazi yollarının da vazgeçilmezi RAV4, arazi aracı pazarının efsanesi haline gelen Toyota Land Cruiser V8, yol konforuyla arazi performansını birlikte sunan Land Cruiser Prado, spor otomobilde tutkunun adı olan GT 86 ve dünyanın en zorlu arazilerinde durdurulamaz kimliği ile öne çıkan Hilux modellerini de fuarda sergiliyor.

Mitsubishi ASX Dizel
as x
Temsa Motorlu Araçlar, Türkiye’ye yılın ikinci yarısında gelecek olan dizel motorlu Mitsubishi ASX’i ilk kez İstanbul Autoshow 2015’te otomobil meraklılarıyla buluşturdu. Yeni nesil Space Star Intense, yeni özellikleriyle Attrage Intense ve dünyanın ilk 4×4 plug-in hibrit otomobili olan Outlander PHEV’nin de tanıtıldığı fuarda Mitsubishi standı büyük ilgi gördü.
Bu yılın ikinci yarısında Türkiye’ye gelecek olan 1.6 dizel motorlu Mitsubishi ASX TÜYAP’ta gerçekleştirilen İstanbul AutoShow 2015’te ilk kez görücüye çıktı. Fuarda ayrıca Space Star ailesinin en yeni üyesi Space Star Intense ve yeni özellikleriyle Attrage Instense’in de otomobil tutkunlarının karşısına çıkaran Temsa Motorlu Araçlar, Outlander PHEV ile de dikkatleri üzerine çekti.
Fuarda yeni araçlar ve özellikleriyle ilgili bilgiler veren Temsa Motorlu Araçlar Genel Müdürü Eşref Zeka, Mitsubishi ASX Dizel’i İstanbul Autoshow 2015’te ilk kez tanıttıklarını belirtti. Aracın özelliklerinden de bahseden Zeka, sürdürülebilir sürüş keyfi için dayanıklı ve güvenilir araçlar üreten Mitsubishi Motors’un ASX Dizel’le crossover segmentinde bir adım önde olacağını söyledi. İstanbul Autoshow 2015’in otomotiv sektörü için büyük bir önem taşıdığından da bahseden Zeka, “Türkiye otomotiv pazarı gittikçe büyüyor. İstanbul Autoshow fuarı markalara konsept araçların sergilenmesi ve dünya lansmanlarının yapılabilmesi için en doğru platform. İstanbul Autoshow iki senede bir ev sahipliği yaparak sektörümüzün yurtiçi ve yurtdışı bilinirliğini, itibarını artırmaktadır. Tüm markaların bir arada görülebildiği bu fuar, tüketicilerin yenilikleri ve yeni teknolojileri keşfetmesini de sağlamaktadır” diye ekledi.
İlk kez İstanbul Autoshow 2015’te görücüye çıkan ASX Dizel’in yanı sıra, yeni nesil Space Star Intense, Attrage Intense ve Outlander PHEV de ön plana çıktı. Space Star Intense’te anahtarsız çalıştırma sistemi, cruise control, bluetooth, deri direksiyon ve audio control gibi özellikler standart olarak sunuluyor. Ön sis farlarına ve sinyalli yan aynalara kavuşan yeni model otomobil tutkunlarının gözlerini kamaştıracak. Bir diğer yenilenen model Mitsubishi Attrage Intense ise; cruise control, bluetooth, ısıtmalı ve sinyalli yan aynalarıyla fark yaratmaya hazırlanıyor.
Dünyanın ilk 4×4 plug-in hibrit otomobili olma özelliğine sahip Mitsubishi Outlander PHEV ise Temsa Motorlu Araçlar standının büyük ilgi gören araçlarından biri oldu.

DÜNYADA LÜKSÜN TANIMI LEXUS, İSTANBUL AUTOSHOW’DA
Lexus LFA

Yılın son çeyreğinden itibaren Türkiye’de satışa sunulacak olan Lexus ilk kez İstanbul Autoshow’da Türkiye’deki lüks marka müşterilerinin beğenilerine sunuluyor. Otomobilde lüks kavramına yeni standartlar getirerek premium otomobil pazarında “müşteri odaklılık” kavramını yeniden tanımlayan Lexus, İstanbul Autoshow’daIS, NX, GS, LS, RCF, LFA modellerininyanısırayeninesil RX modelini de sergiliyor. Lexus’un İstanbul Autoshow’dakitanıtımınaAvrupaBaşkanı Alain Uyttenhovenve Toyota TürkiyePazarlamaveSatışA.Ş CEO’su Ali Haydar Bozkurt birliktekatıldılar.

Üretilmeye başlandığı 1989 yılından itibaren dünyanın en itibarlı otomobilleri arasında başı çeken, göz alıcı şıklığı, kalitesi ve performansı ile farklı olmak isteyenlerin tercihi olan Lexus, Türkiye’de de yeni bir dönemi başlatacak. Dünyanın 80 ülkesindesatışasunulan Lexus Türkiye’delüks segment müşterilerinin karşısına yeni bir hizmet anlayışı ile çıkacak.

Türkiye’deki Lexus operasyonlarının Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. tarafından yürütüleceğini belirten Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, “İstanbul Autoshow bu yıl bizim için farklı bir anlam taşıyor. Türkiye’deki lüks segment müşterileri tarafından uzun yıllardır beklenen Lexus markasını size tanıtmaktan mutluluk duyuyorum. Lexus’ubekleyenmüşterilerimizinkarşısına ilk kez İstanbul Autoshowileçıkıyoruz.Dünyada satışa sunulduğu ve hatta satışa sunulmadığı ülkelerde bile prestijin, kalitenin, lüksün ideal markası durumunda olan Lexus,yılın son çeyreğinden itibaren ilk olarak İstanbul’da açacağımız bir showroom ile artık Türkiye’de de satışa sunulmaya başlanacak.Niyetimiz ilerleyen dönemlerde Türkiye’nin büyük illerinde de Lexusshowroomları açmak” dedi.

Türkiye’dekipremium marka müşterilerinin daha önce deneyimlemedikleri bir hizmeti yaşayacaklarını da kaydeden Bozkurt “Lüks kavramını yeniden tanımlayan Lexus, tüm dünyadaki operasyonlarında Japonca misafirperverlik anlamına gelen “Omotenashi” felsefesini ilke ediniyor. Bu felsefe ile müşterilerimize sürekli hissedecekleri Lexus Müşteri Deneyiminiotomobil alırken, kullanırken ve sonrasında da yaşatacağız” şeklinde konuştu.

Bozkurt, Türkiye’de 2 litre üstü otomobillerde vergilerin yüksek olduğuna da dikkat çekerek şunları söyledi;

“Önceki dönemlerde Lexus motorlarının tümü 2litrenin üstündeydi. Şimdi mutlulukla söyleyebilirim ki artık Lexus’un 2 litrelik turbo motoru var. Bu motor şu anda sadece NX modelinde kullanılıyor fakat aşamalı olarak ürün gamının pek çok modelinde yer alacak. 2 litrelik motor seçeneğinin olması bizim içinde çok önemli bir vergi avantajı sağlayacak. Premium segmenttehibrit motor seçeneğini sunan ilk marka olan Lexus’unher modelinin bir hibritversiyonu da bulunuyor. 2014 yılında Lexus satışlarının yüzde 25’inden fazlasıhibritversiyonlardan oluştu. Türkiye’de de hibritversiyonu tercih eden müşterilerimizin taleplerini de her model için karşılayacağız.”

İstanbul AutoshowLexus tanıtımtoplantısınakatılmaküzereTürkiye’yegelen Lexus AvrupaBaşkanı Alain Uyttenhoven da,geçtiğimizyıl yaşanan yüzde 23 artışla birlikte Lexus Avrupa’da en hızlı büyüyen otomobil markalarından biri olduğunu belirterek şöyle konuştu;

“Lexus, 2014 yılında dünyada 583 bin satışla yeni bir rekor kırarak 4’üncü büyük premium marka haline geldi. Bu yıl Avrupa’da da 60 bin adetle yeni bir satış rekoruna ulaşmayı hedefliyoruz. Bu başarının temeli ürün geliştirmeden müşteri ilişkilerine kadar olan süreçte ilke edindiğimiz ve Lexus marka vizyonunu oluşturan iki ana değerdir. Birincisi “kendini iyi hissettiren” ürünler yaratma isteğimiz ve ikincisi de “LexusHybridDrive”ndaiçinde bulunduğu gelişmiş teknolojilerimiz.

2015 yılı Lexus için çok önemli. Lexus markasına dikkat çekici bir ivmelenme getiren NX ve yıl sonunda satışına başlayacağımız yeni RX modeli ile Türkiye’de yaşayan lüks marka müşterilerinin ilgisini çekeceğimize inanıyoruz. Türkiye premium markalar için büyük bir pazar ve biz pazarın kısa zamanda büyüyerek Avrupa’da yedincisırada yer almasını bekliyoruz.Ve son olarak Lexus sadece bir otomobil değil, bir deneyimdir. Lexus’un Türkiye’ye girişi için doğru bir zaman. Başarı hikayemiz için heyecanlıyız”

NISSAN’DA YENİLİK VE HEYECAN BİTMİYOR
NissanGMY_Ibrahim_Anac_GTR
Japon otomobil devi Nissan, İstanbul Autoshow’da 4900 Watt’lık gücü ile şehre heyecan getirecek olan Juke’un Rhythm Plus show aracı ve efsanevi performans modeli GT-R ile fanatiklerinin karşısına çıkıyor.
İstanbul Autoshow’da ikinci holde yer alan Nissan Otomotiv standında yenilik ve heyecan sürüyor. Nissan Juke modelini çok sıradışı bir müzik sistemi ile donattı.
Sadece 100 adet üretilen ve Haziran ayında satışa sunulacak Juke Rhythm özel serisinin Autoshow için hazırlanan Juke Rhythm Plus versiyonu, 4900 Watt’lık gücü ile şehre heyecan taşıyacak. Tasarımı ve teknik donanımıyla Nissan’ın “Yenilik ve Heyecan” sloganını destekleyen ikonik performans aracı GT-R’da Autoshow’da fanatiklerinin karşısına çıkıyor. Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen GT Academy sanal yarış dünyasında, Nissan için gerçek pistlerde yarışabilecek oyuncuları Nissan standında arıyor. 16 Haziran’da son bulacak Türkiye elemelerinde katılımcılar, Nissan standında yer alacak GT Pod’lar ile kıyasıya rekabet ederek en iyi dereceyi almak için yarışacak.
Şehrin Yeni Enerjisi… JUKE RHYTHM PLUS
Yeni Nissan Juke ailesine bir yeni üye daha geliyor. Nissan, Juke modelini sıradışı bir müzik sistemi ile donattı. Nissan tarafından Türkiye’de konusunda uzman bir ekibe tasarımı yaptırılan Juke Rhythm Plus, çıkardığı sesin yüksekliği ve kalitesiyle dinleyenleri çok şaşırtacak. Dış ve iç kabini için iki ayrı ses sistemiyle donatılan Rhythm Plus, biri iç ses sistemi, beş tanesi de dış ses sistemi beslemek üzere toplam 6 amplifikatör bulunduruyor. İçeride 360 Watt, dışarıda 4,900 Watt olmak üzere aracın 5260 Watt’lık bir gücü bulunuyor.
Juke Rhythm Plus, sadece işitsel değil aynı zamanda görsel heyecan sunan bir show modeli. Araç ses konusuyla beraber birçok teknolojik üstünlüğe de sahip. Android işletim sistemli DVD Navigasyon ünitesi, internet TV, Radyo ve IP kamera sistemi bu özelliklerden sadece birkaçı. Aracın topluluğa yapacağı performans sırasında çektiği canlı videoları internette yayınlayabilmesi ve arka camlara ustaca yerleştirilmiş ekranlar üzerinden istediği videoları gösterebilmesi de mümkün.
Juke Rhythm Plus modelinin esinlenerek sadece 100 adet üretilerek Haziran ayında satışa sunulacak olan Juke Rhythm modelinde ise 360 Watt RMS’lik ( Gerçek Güç ) bir ses sistemi mevcut.
Pistlerin Efsanesi Yeni Nesil Nissan GT-R
Nissan’ın efsanevi modeli GT-R, İstanbul Motor Show’da fanatiklerinin karşısına çıkıyor. Tasarımı ve teknik donanımıyla Nissan’ın “Yenilik ve Heyecan” sloganını destekleyen ikonik performans aracı GT-R’ın her bir motoru, baştan sona el yapımı olarak yalnızca bir kişi tarafından yapılıyor.
550 HP ve 628 Nm tork üreten çift Turbo 3.8 litre V6 motora sahip GT’R’ın maksimum hızı 315 km/h, sürtünme katsayısı ise 0,26.
Can Bonomo GT Academy için Nissan Standında!
Sanal yarış dünyasında, Nissan için gerçek pistlerde yarışabilecek oyuncuları arayan GT Academy’nin İstanbul Autoshow’un ilk günü başlayan saha etkinlikleri ziyaretçilerin büyük ilgi odağı oldu. Sevilen sanatçı Can Bonomo fuarın ilk günü Nissan standına konuk olarak GT Academy heyecanını yaşadı. Bonomo, Nismo atleti Wolfgang Reip ile yarışarak izleyenlere keyifli anlar yaşattı. Yarıştan sonra GT Academy hakkında konuşan Bonomo, “Gerçekten inanılmaz bir deneyim. GT Academy sanal dünyadan gerçek yarış pistlerine ulaşan muhteşem bir yolculuk. Pilot adaylarına bu kıyasıya mücadelede başarılar diliyorum” dedi.
GT Academy Türkiye elemelerindeki mücadele nefes kesiyor. Bir devrime imza atan GT Academy, PlayStation Gran Turismo 6 oyuncularına, Nismo Sporcusu olma hayalini gerçeğe dönüştürmeleri için bir fırsat veriyor.
21 Nisan’da başlayan ve 16 Haziran’da son bulacak olan GT Academy elemelerinde şu an için yarışan sayısı 1000 kişiyi aşmış durumda. Profesyonel bir yarışçı olabilme hayali taşıyan oyuncular, Sony PlayStation 3 üzerinden Gran Turismo 6 oyunu ile en hızlı tur zamanını gerçekleştirmek için mücadele ediyorlar. 20 yarışçının ulusal seçmelere katılacağı yarışmalar online ve saha etkinliği olarak ayrışıyor. Saha etkinlikleri 22-31 Mayıs tarihlerinde İstanbul Autoshow’da 2’inci Hol’de yer alacak olan Nissan standında başlayacak. Yarışmacılar saha etkinliklerinde GT Podlar ile yarışacaklar. Saha etkinlikleri, 11-16 Haziran tarihleri arasında İstanbul, İzmir ve Ankara’da devam edecek. Saha organizasyonların en iyi tur zamanını gerçekleştiren 10 ismiyle online yarışların en iyi tur zamanını gerçekleştiren 10 ismi 27-28 Haziran ayında gerçekleşecek Türkiye finalinde karşı karşıya gelecekler.
Finallerde en iyi dereceyi alan 6 yarışmacı ise ünlü Silverstone Yarış Kampı’na katılma şansı yakalayacak. Silverstone yarış kampına katılan yarışmacılar hayatlarını değiştirecek bir kariyer fırsatı elde edebilecek. Burada dünyanın çeşitli yerlerinden gelen finalistler ile Dubai 24 Saat’lerinde yarışabilmek için kıyasıya mücadele edecek.
Yarışma 18 yaşını doldurmuş ve ehliyet sahibi herkese açık. Yarışma şartları ile ilgili detaylı bilgiler www.nissan.com.tr, www.facebook.com/GTAcademy veya www.grand-tourismo.com adresinde bulunabilir. GT Academy Şampiyonları’nın gelişimi www.facebook.com/GTAcademy ve www.twitter.com/GTAcademy adreslerinden takip edilebilir.
DACİA
Türkiye’nin yükselen markası Dacia, genç ürün gamı ile İstanbul Autoshow’da…
Türkiye’nin yükselen markası Dacia, İstanbul Autoshow’da 2. Salon’da otomobilseverlerle buluşuyor. Dacia standında Şubat ayında Türkiye’de satışa sunulan Lodgy Stepway öne çıkıyor. Fuarda ayrıca Duster, Logan MCV, Sandero Stepway ve Dokker Stepway olmak üzere Dacia’nın tüm modelleri sergileniyor.
• Dacia, Sandero ve Dokker’ın ardından Lodgy’nin Stepway versiyonunu da müşterinin beğenisine sunuyor.
• Lodgy Stepway, crossover araçlardan alınan ilhamla daha kaslı bir görünüme ve güçlü bir kişiliğe kavuştu.
• Tüm Dacia modellerinde olduğunu gibi Lodgy Stepway de 3 yıl / 100.000km garanti ile sunuluyor.
• Lodgy Stepway çok geniş bir ekipman yelpazesi ile pazara sunuluyor (standart veya opsiyonel olarak): MEDIA NAV navigasyon ve multimedya sistemi, klima, hız ayar ve sınırlayıcı, deri direksiyon ve arka park sensörü.
• Duster: Rakipsiz fiyat/iç hacim oanıyla performanslı gerçek bir SUV
• Sandero Stepway: kendine özgü tasarımı ile maceraperest.
• Logan MCV: Hem özel hem profesyonel kullanıma yönelik bir station wagon
• Dokker Stepway: Dış aksesuarlarla zenginleştirilmiş, SUV görünümlü modern ve kompakt bir tasarım
• Dacia’nın tüm modellerinde teknolojik ekipmanlar göz dolduruyor: Yeni radyo CD ve MEDIA NAV Navigasyon ve multimedya sistemi dış dünya ile bağlantı kurmayı sağlıyor.
• Dacia’nın binek modellerinde ilk donanım seviyesinden itibaren, standart olarak ön sürücü hava yastığı ile aynı zamanda ESP bulunuyor.
• Sandero Stepway’de Renault grubunun mekanik mükemmelliğinin sembolü olan TCe 90 benzinli motor da kullanılıyor.
• Dacia ürün yelpazesi, Avrupa’nın en genç ürün gamına sahip markası olarak müşterilerin tüm ihtiyaçlarına cevap veriyor.
• Dacia Dokker, kullanışlı özellikleri sayesinde hem esnafların hem de ticaretle uğraşanların gözdesi haline geliyor.

RENAULT

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????


Renault Kadjar’ın Türkiye Prömiyeri!
Renault, 21 Mayıs 2015 tarihinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açacak İstanbul Autoshow’da 2. Salon’da yerini alıyor. Markanın ilk C Crossover modeli Renault Kadjar’ın Türkiye prömiyerini gerçekleştiriliyor. Ayrıca performans için üretilmiş göz alıcı tasarıma sahip bir yarış otomobili Renault Sport R.S. 01 de sergileniyor. Yeni marka kimliği “Renault, passion for life” konseptinin vurgulandığı Renault standındaki yenilikler, Eurasia Bölge Başkanı Jean-Christophe Kugler’in katılımıyla İstanbul Autoshow’da otomobilseverlerle buluşuyor. 1488 m2 Renault standında Clio & Clio Sport Tourer, Megane HB, Captur, Fluence, Clio & Megane R.S., Twizy ve Zoe’nin de yer aldığı 17 araç sergileniyor.
KADJAR: “Cesur Yaşamaya Davet”
reno sprot
• Renault’nun yepyeni C-crossover modeli, İstanbul Autoshow’da Türkiye prömiyeri ile otomobilseverlerle buluşuyor. Kadjar, Renault’nun Türkiye binek otomobil liderliğine ivme kazandıracak.
• 4×2 veya 4×4 versiyonları ile sunulan Kadjar, Energy serisi motorlarla donatıldı. Kadjar, iki dizel (Energy dCi 110 ve dCi 130) ve bir benzinli (Energy TCe 130) olmak üzere üç farklı motor seçeneği ile pazara sunuluyor. (Detaylı motor versiyonları için sayfa 3’e bakınız)
• Kadjar’ R-Link 2® sayesinde kişiselleştirilebilir ve internete bağlantı imkanı veren multimedya sistemi ile donatıldı.
• Kadjar, Renault’da ilk kez kullanılan yepyeni teknolojileri bünyesinde barındırıyor. Kendi kendine park etmeye yarayan “Eller Serbest Park Sistemi”, öndeki araca çarpma riskinde frenlerin otomatik devreye girmesini sağlayan “Aktif Acil Fren Destek Sistemi (AEBS)”, park manevralarında sürücüyü uyaran “360° park destek sistemi” …
• Kadjar aynı zamanda 2016 yılında dünyanın lider otomobil pazarı konumundaki Çin’de üretilecek ilk Renault otomobili unvanını taşıyacak. 2014 yılında Çin’deki toplam araç satışı 22 milyon adedi aştı; bu rakamın yüzde 26’sı crossover’lardan oluşuyor.
• Renault-Nissan İttifakı’nın CMF C/D platformu üzerinde yükselen Kadjar, İttifak’ın crossover segmentindeki uzmanlığını yansıtıyor.
• Kadjar, Türkiye pazarında Touch ve Icon olarak 2 farklı ekipman seviyesi ile satışa sunuluyor.
• Kadjar Haziran ayında 69.500TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye’de satışa sunuluyor olacak.
KADJAR: “Cesur Y

FORD
Ford, 9 Türkiye prömiyeri ile İstanbul Autoshow 2015’in en fazla yenilik sergileyen markası oldu

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????


2015 yılını “Otomobil Yılı” ilan eden Ford, İstanbul Autoshow’da yepyeni modellerini sergiliyor. Fuarda efsanevi Mustang başta olmak üzere performanstan lüks segmente uzanan bir çok modelin Türkiye prömiyeri yapılıyor. Yeni nesil aile otomobilleri C-MAX ile Grand C-MAX müşterilerle buluşurken, yüksek sürüş keyfi sunan Focus ST ile Fiesta ST, yeni premium konsepti Vignale’ninMondeoVignale ve S-MAX Vignale Concept modelleri; SUV segmentinin yeni oyuncuları EcoSport ve Edge modelleri,Ford standında görücüye çıkıyor.

“Otomobili Yılı” ilan ettikleri 2015’te İstanbul Autoshow’daen fazla yeni modeli sunan marka olma iddiasınasahip olduklarını belirten Ford Otosan Pazarlama, Satış ve Satış Sonrası Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk, “Sektördeki öncü rolümüzü, yeni ürünlerimize olan ilgiyle sürdüreceğimize inanıyoruz. 2015 itibariyle ürün gamımızdaki otomobillerimizin yaş ortalaması 0,8 yıl. Gücümüzü, en yeni ürün gamına sahip şirket olmaktan alıyoruz.” dedi.

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????


Ford, “2015 Otomobil Yılı” yeniliklerini 22-31 Mayıs 2015 tarihleri arasında Beylikdüzü’ndeki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen İstanbul Autoshow 2015’te sergiliyor. Ford standının yıldızı, 50 yıllık Amerikan spor otomobil efsanesi Mustang’in yeni nesli, Autoshow’un en dikkat çekici modelleri arasında yer alıyor. Çarpıcı bir şov ile Türkiye prömiyeri yapılan yeni Mustang yılın üçüncü çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulacak. Standındaki yepyeni modelleri ile dikkat çeken Ford, pazara sunacağı yeni nesil aile otomobilleri C-MAX ve Grand C-MAX modellerini de ilk defa İstanbul Autoshow 2015’de sergiliyor. Focus ST ve Fiesta ST performans araçların rüzgarının da estiği Ford standında; EcoSport ve Edge, SUV segmentinde görücüye çıkan yeni modelleri olarak dikkat çekiyor.Ford’un lüks araç segmentine kattığı yeni konsepti Vignale’nin Mondeo Vignale ve S-MAX Vignale Concept modelleri de Türkiye’de ilk kez görücüye çıkıyor.
Özgür Yücetürk: “Türkiye’nin Ford’u olarak yatırım yapmaya devam ediyoruz”
Ford standında düzenlenentoplantıda konuşma yapan Ford Otosan Pazarlama, Satış ve Satış Sonrası Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk, “Otomobil Yılı’ ilan ettiğimiz 2015’te Türkiye otomotiv sektörü önemli rekorlara imza atıyor. Büyüyen pazar içerisinde biz de satışlarımızı bir önceki yıla göre iki katından daha fazlabüyüttük. Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörü olan otomotive inancımızı koruyor ve yatırımlarımıza devam ediyoruz. 2011-2014 yılları arasında 1.6 milyar doların üzerinde yatırım hamlemizi tamamladık. ‘Ticari Araç Yılı’ ilan ettiğimiz 2014’te ticari araç ürün gamımızı tamamen yeniledik ve Türkiye’nin en genç ticari araç ürün gamına sahip olduk. “Türkiye’nin Ford”u diyoruz. Çünkü Ford Otosan bu ülke topraklarına yatırım yapmaya, büyümeye ve büyütmeye devam ediyor.” dedi. Ford standında yer alan araçların motor ve teknolojilerinde Ford Otosan mühendislerinin emeği olduğunu belirten Yücetürk, “Geçtiğimiz günlerde bu yönde önemli bir adım atarak Türkiye’nin tek çatı altındaki en büyük Ar-Ge merkezini hizmete açtık. Önümüzdeki dönemde de, sektörümüzde teknoloji ve inovasyona öncülük ederek hem Türkiye’de hem de uluslararası arenada rekabet gücümüzü artıracağız. Ülkemiz için katma değer yaratacağız.” şeklinde sözlerine devam etti.
“İstanbul Autoshow’da en geniş çaplı ve en fazla yeni model sunan markayız”
????????????????????????????????????

????????????????????????????????????


Ford’un 2015 yılı yeniliklerine dikkat çeken Yücetürk, “2015 yılına “Ford’un Otomobil Yılı” demiştik… Otomobil ürün gamımızı da baştan sona yeniliyoruz. İstanbul Autoshow 2015’te, performanstan lüks segmente uzanan geniş ürün yelpazemizi standımızda müşterilerimizle buluşturuyoruz. ‘Otomobil Yılı’na yakışır şekilde, Türkiye prömiyerini yapacak çok sayıda modelimiz var. İstanbul Autoshow 2015’teki en geniş çaplı ve en fazla yeni modeli sunan marka olma iddiasına sahibiz.” dedi ve ekledi: “Standımızdaki araçlarımız son 3 yıl içinde yenilendiler ya da tamamen yeni olarak üretildiler. 2015 itibariyle ürün gamımızdaki otomobillerimizin yaş ortalaması 0,8 yıl. Sektördeki öncü rolümüzü, yeni ürünlerimize olan ilgiyle sürdüreceğimizi inanıyoruz. Gücümüzü, en yeni ürün gamına sahip şirket olmaktan alıyoruz.”
Ford Mustang: 50 yıllık efsane yeni nesli ile Türkiye’de
Avrupa’da satışa sunulacağı haberinin ardından Ocak ayından bu yana 2.600’ü aşkın sipariş alarak kendi alanında bir rekor kıran ve Amerika’da üretilen yeni Mustang yılın üçüncü çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulacak. Yeni Mustang, Fastback ve Convertible gövde seçeneklerinde 2.3-litre EcoBoost 317 PS ve 5.0-litre Ti-VCT V8 421 PS’lik motorlarla sunulacak.5.0-litre V8 motora sahip Mustang, 0-100 km/s hızlanmasını 4.8 saniyede gerçekleştirerek Avrupa’da satılan seri üretim Ford modelleri arasında gelmiş geçmiş en hızlı model unvanını kazanıyor. 2.3 EcoBoost motor ile sunulan Mustang ise 0-100 km/s hızlanmasını 5.8 saniyede tamamlayarak müthiş bir performansa imza atarken 8.0 lt/100 km’lik yakıt tüketimi ve aynı zamanda 179 g/km CO2 emisyon değeriyle son derece verimli. Mustang, Normal, Sport+, Pist ve Kar/Islak olarak 4 ayrı moda sahip Seçilebilir Sürüş Modları (Selectable Drive Mode) sayesinde virajlı toprak yollardan pist şartlarına kadar her türlü koşula mükemmel uyum sağlıyor.
Yarım asrı aşkın ömrü boyunca 9.000’den fazla video oyunu, müzik klibi ve TV programında kullanılanMustang, Will Smith, Nicholas Cage, Jason Statham, Tom Cruise veSteve McQueen’e gibi Hollywood yıldızlarına eşlik etti. 1964 yılından günümüze 9 milyonu aşkın satış rakamı ile kendi türünün en fazla satılan aracı olan Mustang kullanıcıları arasında Bill Clinton, Jim Morrison, Jay Leno ve Kelly Clarkson gibi isimler bulunuyor.
C-MAX ve Grand C-MAX: Aile otomobilleri yenilendi
Yeni C-MAX ve Grand C-MAX, Ford’un yeni cesur tasarım diline uygun trapezoid ızgarası ve LED’li gündüz farlarını da kapsayan aydınlatma grubu ile dikkat çeken yeni yüzüyle Türkiye pazarında satışa sunuldu. Ailelerin daha konforlu yolculuklar gerçekleştirmesi için akıllı çözümler sunan C-MAX modelleri, akıllı bagaj kapağı ile donatılarak sınıfında bir ilki gerçekleştiriyor. Yeni 5 kişilik C-MAX ve 7 kişilik Grand C-MAX’te ayrıca paralel park yanında dikey olarak park etmeye de imkan tanıyan Gelişmiş Otomatik Park Sistemi ve 50 km/s’ye kadar hızda çalışan geliştirilmiş Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi mevcut. C-MAX ve Grand C-MAX modelleri, versiyona göre, 1.6 litre benzinli (125PS), 1.5 litre EcoBoost (182 PS), 1.6 TDCI (115 PS) seçenekleri ile sunuluyor.
Vignale: Ford’un yeni Premium deneyimi
Ford, Mondeo Vignale ve S-MAX Vignale Concept’in Türkiye prömiyerlerini de İstanbul Autoshow’da gerçekleştirdi.
MondeoVignale: Premium araç pazarında yeni bir yaşam tarzı
Ford’un CD-segmentindeki en yeni modeli Mondeo üzerinden geliştirilen Mondeo Vignale modeli, Premium araç pazarına adım atıyor. Üst seviye konfor ve seçkin tasarımsunan MondeoVignale, ısıtmalı, soğutmalı ve aktif masaj fonksiyonlu koltukları ile sınıfında bir ilki gerçekleştiriyor.
Vignale S-MAX: Dinamizm ve üst düzey konfor bir arada
Tamamen yeni bir platformda üretilerek pazara sunulacak olan yeni nesil S-MAXmodelinin prömiyeri, fuarda S-MAX Vignale Concept versiyonu ile gerçekleşiyor. S-MAX Vignale Concept, özel tasarımlı çok katmanlı aktif masaj fonksiyonlu deri koltuklarında ısıtma ve soğutma özelliği ile de sınıfında ilk olmayı başarıyor.

Edge: Ford’un Avrupa’daki SUV ailesinin yeni Amiral Gemisi
Ford’un Avrupa’daki SUV ailesinin yeni Amiral Gemisi Edge’in Türkiye prömiyeri de, İstanbul Autoshow 2015’te yapıldı. Sofistike tasarımı, ileri teknolojileri ve dinamik sürüş karakteri sayesinde sınıfında benzersiz bir deneyimi sürücülere yaşatmaya hazırlanan yeni Edge, Ford’un Avrupa’daki SUV ailesinin yeni Amiral Gemisi konumuna gelecek. Adaptif Direksiyon Sistemi ve Aktif Ses Kontrolü gibi yenilikçi teknolojilerin kullanıldığı yeni Edge, 2.0-litre dizel otomatik seçeneği ile 2016 yılında Türkiye’de satışa sunulacak.

EcoSport: SUV segmentine giriş yapmak isteyenlere!
Fuarda Türkiye prömiyeri yapılan, Ford’un SUV segmentindeki giriş modeli olarak konumlandırılan EcoSport, 2016 yılında Türkiye’de satışa sunulacak. Avrupalı müşterilerin beklentilerine göre yenilenen EcoSport’ta optimize edilmiş direksiyon ayarları, 10 mm alçaltılan şasi ve ESC sisteminde revizyonlar gerçekleştirildi. Benzinli ve dizel motorlara sahip olan EcoSport, her geçen gün daha da büyüyen B segmenti SUV pazarında rekabet edecek.

Fiesta ST ve Focus ST: Ateşli hatchback geleneğinin en son temsilcileri
Ford tarihindeki önemli mihenk taşları arasındaki yüksek performanslı hatchback’lerin son temsilcileri Fiesta ST ve Focus ST’nin Türkiye prömiyeri de İstanbul Autoshow’da gerçekleştirildi. Kazandığı 20’den fazla ödülle küçük performans hatchback modelleri arasında yer alan, büyük bir satış başarısına imza atan Fiesta ST’de 182 PS’lik 1.6 litre EcoBoost motor kullanılıyor. Bu özellikleri ile Fiesta ST, bugüne kadarki en güçlü seri üretim Fiesta unvanına kavuşuyor. 5 kapılı hatchback olarak Türkiye’de satışına başlanacak olan Focus ST’de ise 2.0-litre EcoBoost benzinli versiyonu 250 PS güç üretiyor.Her ikisi de önden çekişli olan Fiesta ST ve Focus ST’nin siparişleri İstanbul Autoshow’da alınmaya başlanıyor. Ford standında ayrıca Türkiye Ralli Şampiyonu Ford Castrol Rally Team’in yarıştığı Fiesta S2000 aracı da sergileniyor.

Yeni Focus 1.5 dizel TDCI PowerShift Otomatik: Rekabette dengeleri değiştirecek
Kasım 2014’te Türkiye’de satışa sunulan yeni Focus için yeni bir versiyon pazara sunuluyor: Focus 1.5 TDCI PowerShift-Sınıfının en fazla talep gören “üçlüsü” bir arada! 6 ileri PowerShift Otomatik şanzıman ile satışa sunulan yeni Focus’ta, Euro 6 normlarını karşılayan 1.5 dizel TDCI motor 120 PS’lik güç ve 300 Nm sunuyor.Ortalama yakıt tüketimi 4.2 litre/100 km olan Focus 1.5 dizel TDCI PowerShift Otomatik, şehir dışında 3.9 lt/100 km ve şehir içinde de 4.7 lt/100 km’lik yakıt tüketim değerleri ile rakiplerine göre yüzde 15’e varan avantaj sağlıyor. Ford, merakla beklenen dizel-otomatik kombinasyonuna sahip yeni Focus’u, dikey park özelliği başta olmak üzere ileri teknoloji ve teknik altyapı ile sedan, 5 kapılı hatchback ve station gövde seçenekleri ile sunuluyor.

FIAT
Fiat’ın Yeni Kompakt Sedanının Dünya Prömiyeri 2015 İstanbul Autoshow’da Gerçekleştirildi!

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????


Fiat’ın yeni kompakt sedanı Ægea proje ismiyle, İstanbul Autoshow 2015 kapsamında görücüye çıkarak tüm dünyaya aynı anda tanıtıldı. Sedan konseptinde geliştirilen bu yepyeni araç, geniş iç hacim sunmanın yanı sıra şık stili ile göz dolduruyor. Projenin ismi, Türkiye’yi batıya bağlayan Ege Denizi’ne atıfta bulunuyor. FCA –Fiat Chrysler Automobiles- tarafından stratejik olarak her zaman büyük önem taşıyan Türkiye’ye bir övgü niteliği taşıyor.

FCA Stil Merkezi tarafından tasarlanan ve Tofaş Ar-Ge ile birlikte geliştirilen yeni kompakt sedan, WCM – Dünya Klasında Üretim’de Altın Seviyeye ulaşan, dünyanın en iyi ve yenilikçi üretim tesislerinden biri olan Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında üretilecek. Kasım ayından itibaren Türkiye’de satışa sunulacak olan yeni Fiat kompakt sedan, EMEA bölgesindeki 40 ülkede de satışa sunulacak.

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????


Fiat’ın merakla beklenen yeni kompakt sedanının dünya ön gösterimi, 2015 İstanbul Autoshow’da gerçekleştirildi. FCA Stil Merkezi ve Tofaş Ar-Ge tarafından geliştirilen ve EMEA (Avrupa-Ortadoğu-Afrika) bölgesinde 40’tan fazla ülkede satılmak üzere üretilen yeni kompakt sedan, böylece ilk kez İstanbul’da görücüye çıkmış oldu. Fiat, ilk lansman için İstanbul Otomobil Fuarı’nı seçerek projeye verdiği Ægea ismiyle doğu ile batı arasında sembolik bir köprü kurarak, Türkiye pazarının FCA stratejilerindeki önemini vurgulamış oldu. Marka böylelikle1968 yılında Fiat Grubu ve Koç Holding arasında başlamış olan ortak girişimi de bir kez daha gururla taçlandırdı.

Yeni kompakt sedan, EMEA bölgesinde varlığını güçlendirmek isteyen Fiat için anahtar niteliğinde stratejik bir rol üstleniyor. Otomobilin mükemmel konforu, geniş bagaj hacmi, motor gamı ve etkileyici stili sayesinde Fiat, Türkiye’de kompakt sedan sınıfındaki liderliğini daha da güçlendirecek. Göz alıcı tasarımı, zengin donanım seçenekleri, iddialı kabin genişliği ve yük kapasitesiyle de ön plana çıkan yeni kompakt sedan, İtalyan tarzı konfor, verimlilik ve teknolojinin muhteşem bir kombinasyonu olarak Fiat’ın bu hedefinde başrolü üstleniyor.

İtalyan tarzı

İtalya’da bulunan FCA Stil Merkezi’nde tasarlanan ve FCA’in Avrupa’daki en önemli iki ürün geliştirme merkezinden biri olan Tofaş Ar-Ge ile birlikte geliştirilen Fiat’ın yeni kompakt sedanı, üç yıl süren geliştirme sürecinde projede çalışan 2000’den fazla kişiden oluşan bir ekip tarafından hayat buldu.
Sedan modellerin genellikle en baştan hatchback araçlara bagaj bölümü eklenerek tasarlanmasının aksine Fiat’ın bu yeni modeli, en başından itibaren “Sedan” formunda tasarlandığı için güçlü ve uyumlu hatlara sahip. Fiat’ın yeni sedanına yandan bakıldığında farlardan başlayıp arka aydınlatma grubuna uzanan belirgin biçimdeki hat ve cam yüzeyler, ferahlık ve geniş iç hacim duygusu vererek için dinamik bir görünümü garantiliyor. Arka bölümde göz alıcı tasarımlı aydınlatma grubu ve uyumla tasarlanmış bagaj bölümü İtalyan estetik anlayışını ortaya koyuyor. Ön bölümde ise kaslı görünüme sahip motor kaputunun tavana uzanan keskin çizgileri aracın güçlü karakterini ortaya koyuyor. Ön ızgara, aydınlatma grubu ile bütünleşik bir yapıya sahip. Krom kaplı detaylar, orijinal ve benzersiz bir grafik desenle Fiat logosunu destekliyor.

Sınıfının zirvesinde iç hacim ve bagaj kapasitesi

Yeni Fiat Ægea projesi, geniş iç hacim ve uyumlu çizgileri biraraya getirerek güzellik ve fonksiyonelliğin kusursuz birleşimini ortaya koyuyor. Yeni modelin 4.5 metrelik uzunluğu, 178 santim genişliği,148 santim yüksekliği ve 264 santimlik aks mesafesi aracın mükemmel iç genişliği hakında fikir veriyor. Tüm bu boyutlar 5 yetişkini konforla ağırlayabilen yaşam alanı ve 510 litreyi aşan bagaj hacmini aynı çatı altında buluşturuyor.

Dayanıklı ve verimli motorlar

Yeni Fiat Ægea projesi, dayanıklı, yakıt tüketimi bakımından tutumlu ve yüksek performanslı motor seçenekleri ile donatılacak. 95 – 120 HP arasında güce sahip, hem manuel hem de otomatik şanzımanla tercih edilebilecek iki Multijet II turbo dizel ve iki benzinli motor, yeni sedanının kaputu altında görev yapacak. Özellikle dizel motor seçenekleri 100 km’de ortalama 4 litrenin altında yakıt tüketimiyle son derece tutumlu bir performans ortaya koyuyor.

Uconnect ™: teknolojide son nokta

Yeni model, hem sürücünün hem de yolcuların hayatını kolaylaştıran sayısız yaratıcı çözüme sahip olmasıyla daha yollara çıkmadan dikkat çekmeyi başarıyor. 5” renkli dokunmatik ekrana sahip Uconnect ™ multimedia sistemi; Bluetooth bağlantısı, müzik çalar, metin okuma ve ses tanıma özelliklerinin yanı sıra, iPod uyumlu AUX ve USB portları, ve direksiyondan kontrol özelliklerini sunuyor.

Dünya çapında bir üretim ve Ar-Ge merkezi: Tofaş

Yeni model, geçtiğimiz yarım asır boyunca Fiat markalı binek ve ticari araçları üreten Bursa’daki modern tesisten yollara çıkacak. Yıllık 400.000 araç üretim kapasitesine sahip olan Tofaş fabrikası, halihazırda Türk pazarı için araçlar ve ihraç edilmek üzere geniş bir yelpazede pek çok Fiat modelini başarıyla üretiyor. Halen üretilen Linea, Fiorino ve yeni nesil Doblo bu modeller arasında yer alıyor. 6.500’den fazla çalışana sahip Tofaş’ın 2000’i bulan tedarikçisi ile Türkiye çapında 120 satış ve 140 servis noktası bulunuyor. Tofaş, otomobil ve hafif ticari araç pazarında %12’lik pazar payı ile sektör liderlerinden biri olmasının yanı sıra, araştırma ve geliştirme alanında yapılan yatırımlar bakımından da Türkiye’nin ilk üç şirketi arasında gururla yer almaktadır.

Suzuki ‘de Bir Hareket Var!
Yeni Vitara ile Gövde Gösterisi Yapacak

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????


Japon Otomotiv Üreticisi Suzuki, “İstanbul Autoshow 2015”te en yeni modellerini sergiliyor. Otomobilseverlerin merakla bekledikleri yeni nesil Vitara Türkiye’de ilk kez görücüye çıkarken, A segmentindeki yeni otomobilimiz, Suzuki Celerio’da İstanbul Autoshow 2015’te katılımcılara tanıtılacak.

Suzuki’nin Swift, Swift Sport, Jimny ve S-Cross modelleri de fuarda sergilenen diğer otomobilleri olacak. Motosiklet tutkunlarını da unutmayan Suzuki, V-Strom ve Intruder modellerine standında yer verecek.

Avrupa’nın en önemli otomobil fuarları arasında yer alan uluslararası İstanbul Autoshow 2015,
22-31 Mayıs 2015 tarihleri arasında Beylikdüzü Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 15. kez kapılarını açıyor.

Japon Otomotiv Üreticisi Suzuki, 5. Salon’da yerini alırken, 870 metrekarelik standında tasarımı, performansı, güvenlik ve konfor donanımı ile büyük beğeni toplayan otomobillerinin yanı sıra dünyanın en iyileri arasında yer alan ve teknolojinin sınırlarını zorlayan motosikletlerini de sergileyecek.

Otomobilseverlerin merakla bekledikleri Euro Ncap’ta 5 yıldız alan yeni nesil Vitara Türkiye’de ilk kez görücüye çıkarken, A segmentindeki yeni otomobilimiz, Suzuki Celerio’da İstanbul Autoshow 2015’te katılımcılara tanıtılacak. Suzuki’nin Swift, Swift Sport, Jimny ve S-Cross modelleri de fuarda sergilenen diğer otomobilleri olacak. Motosiklet tutkunlarını da unutmayan Suzuki, V-Strom ve Intruder modellerine standında yer verecek.

Suzuki Türkiye Genel Müdürü Engin Kubilay, İstanbul Autoshow Fuarı’nın, otomotiv fuarları takviminde saygın bir yere sahip olduğunu vurgulayarak, fuar süresince Suzuki’nin otomobil ve motosiklet olmak üzere 8 farklı modelini sergileyecekleri söyledi.
Engin Kubilay, Suzuki’nin ürün gamındaki yenilik ve iyileştirmelere ek olarak geçen yıl başlayan yeni yapılanma çalışmaları ile de pazarın söz sahibi aktörleri arasında yer alacaklarını ifade etti.
AUTOSHOW’DA SUZUKI

Suzuki’nin En Yenisi: YENİ VİTARA
Yeni Vitara, 4.1 metre uzunluk, 1.7 metre genişlik ve 1.6 metre yüksekliğiyle güçlü bir görünüme sahip. Suzuki’nin geçmişten gelen eşsiz SUV tecrübesi, damıtılarak yeni Vitara’da tekrar ortaya çıkıyor.
Yeni Vitara, 1.6 litre benzinli ve dizel motorlarında hem düz hem de otomatik vites seçeneği sunuyor. Ayrıca tüm motor seçeneklerinde 4×2’nin yanında, 4×4 de sunuluyor.
Yeni Vitara, 4×4 Allgrip teknolojisiyle 4 farklı sürüş keyfi yaşatıyor. Allgrip sistemi normal sürüş koşullarına özel auto, virajlı yollara özel ve performansı arttırıcı spor, karlı yollara özel kar ve çamur, kum veya çok karlı yollar için ise kilit olmak üzere 4 farklı sürüş modu sunuyor.
Euro Ncap’tan 5 yıldız alan Yeni Vitara’nın özellikleri arasında üstün yakıt tasarrufu, hafiflik, mekanik enerji kaybının azaltımı, daha iyi aerodinamik performans için arabanın şeklinin optimize edilmesi, otomatik motor start / stop sistemi gibi özelliklerin yanı sıra yeni nesil ALLGRIP 4×4 sürüş sistemi, Radar Fren Desteği ve Adaptive Cruise Control sistemi yer alıyor. Taze, sportif bir imajla yeniden canlanan Yeni Vitara aynı zamanda tasarımı kişiselleştirerek sürücülere kendilerini ifade etme şansı sunuyor.

SUZUKI Yeni CELERİO

Üstün tasarım, dinamik gövde, ferah iç kabin özelliklerine sahip Suzuki Celerio, çevreye duyarlı 1.0 litre 3 silindirli ekonomik bir motoruyla şehir içi kullanımda çok güzel bir seçenek yaratıyor.

Suzuki Celerio, baz donanımında 6 hava yastığı, klima, ESP, çelik jantlar, USB ve bluetooth bağlantısı gibi özellikler bulunuyor. Üst versiyonda ise bu özelliklere ek olarak dış tasarımda krom ızgara, gövde rengi aynalar, sis farları kullanılıyor. 3.6 metre uzunluk, 1.6 metre genişlik, 1.53 metre yükseklik ile 254 litre bagaj kapasitesini sahip Suzuki Celerio, 4,3 litre yakıt tüketimi ile göze çarpıyor.

SUZUKI SWIFT ve SUZUKI SWIFT SPORT
1.2 litre motoruyla, 94 beygir güç ve 118 Newtonmetre maksimum tork üreten Swift, sportif görünüşünün yanında, yakıt konusunda da bir hayli cimri. Şehir içinde 100 km’de 6.1, şehir dışında da 4.4 litre yakıt tüketen Swift, ortalama 5.0 litrelik yakıt tüketimi ve 116g/km CO2 emisyonu ile sınıfındaki en ekonomik otomobiller arasında yer alıyor.
Yuvarlak hatları ve akıcı çizgileriyle, hareket kabiliyeti yüksek, şehir içine uyumlu bir otomobil olan Yeni Swift 3.850 mm uzunluğu, 1.695 mm genişliği ve 1.510 mm. yüksekliği ile oldukça güçlü bir görünüm sergiliyor.

Suzuki Swift Sport, 136 beygirlik gücünü 1.6 litrelik motorundan alıyor. Bu gücü 6.900 devirde üreten Swift Sport ileri teknoloji ürünü motoru 4.400 devirde 160 Nm gibi güçlü bir tork yapısına sahip.

Swift Sport, 3 kapılı, sportif ve estetik görüntüsünün yanısıra, 17’’ Alaşımlı Jantlar, Xenon farlar, Led tipi gündüz farları ve spor koltukları standart olarak sunarak, hem gençlere hem de kendini genç hissedenlere mükemmel bir seçenek sunuyor.

SUZUKI S-CROSS

S-Cross fonksiyonel tasarımı yanında, pazarda rakiplerinden farklılaşacak bir çok üstünlüğe sahip.
En başta 1600 cc’lik motorlarda SUV segmentinde kısıtlı seçenekler sunulurken, Suzuki S-Cross rekabetteki en geniş motor ve şanzuman seçenekleri sunuyor. Ayrıca hem dizel, hem de benzinli araçlarda 4×2’nin yanında, 4×4 de sunuluyor. SX4 S-Cross; 4×4 Allgrip teknolojisiyle 4 farklı sürüş keyfi yaşatıyor.
SX4 S-Cross; etkin motor teknolojisiyle sınıfının en düşük yakıt tüketimine ulaşmayı hedefliyor. (3,8 lt / 100 km)
SX4 S-Cross ayrıca sınıfının en büyük panoramik sunroofuna sahip. Çift sürgülü panaromik sunroof 56 cm’lik açılma özelliğiyle arka koltukta oturanlara bile bu keyfi yaşatıyor.

JIMNY

Suzuki’nin SUV segmentinde en çok beğeni toplayan modellerinden Jimny, 3 bin 695 mm uzunluğu, bin 600 mm genişliği ve bin 705 mm. yüksekliği ile tasarım ve sürüş tekniğinde olduğu kadar donanım özellikleriyle de sınıfında çıtayı yükseltiyor.

Jimny, 4×4 özelliğinin yanında, 1.6 litre altı düşük vergi grubunda, takviye vitesine sahip tek araç. Otomobilin takviye vitesi, zor arazi şartlarında aracın haraket kabiliyetini ve off-road performansını azami kılan çok önemli bir off-road özelliği kazandırıyor.

Suzuki Jimny’nin standart donanımları arasında, “ABS, çift hava yastığı, klima, elektrikli camlar, uzaktan kumandalı merkezi kilitleme, sis farı, cd player”ı yer almakta. 3 kapı seçeneği ile sunulan Suzuki Jimny, 85 beygirlik gücünü 1.3 litrelik motorundan alıyor. Bu gücü 6.000 devirde üreten Jimny’nin ileri teknoloji ürünü motoru 4.100 devirde 110 Nm tork üretiyor. Suzuki Jimny şehir dışı kullanımda 100 kilometrede 6.0, şehir içinde 8.9 ve karma yakıt tüketiminde ortalama 7.1 litre ile kendi sınıfında cimri SUV’ler kategorisinde yer alıyor.

Suzuki Motosikletler

Sınırsız Macera, Sıfır Taviz: V-STROM 1000A

Bilinmeyen yolları keşfetme arzusu, Suzuki V-Strom 1000A ile macera severleri buluşturuyor. Zorlu dağ yollarının üstesinden gelen V-Strom 1000A, şehir içinde motorseverlere ayakları yerden kesen konforlu bir ulaşım vadediyor.

V-Strom 1000A 4 zamanlı, 2 silindirli, su soğutmalı motoru ve 1.037 motor hacminin yanı sıra çekiş kontrol sistemi, çok işlevli gösterge paneli ve ayarlanabilir siperlik özellikleriyle fark yaratıyor.

Özgün Tasarım, Yüksek Performans: INTRUDER 1800BZ

Yüksek performans ve yüksek stili ile güçlü bir görünüme sahip Suzuki Intruder 1800BZ, şehir içi ve şehir dışında kolay seyahat için tasarlanmış gelişmiş şasi, 4 zamanlı, 2 silindirli, su soğutmalı motoru ve 1.783 motor hacmi ile etkin çekiş gücü sağlıyor.

Yeni nesil gezinti motosiklet teknolojisi ile heyecan verici eşsiz tasarımın rakipsiz birleşimi Intruder 1800BZ, Suzuki motosikletlerinde bugüne kadar kullanılan en geniş arka tekerleği ile motorseverleri heyecanlandırıyor.

Mazda Auto Show 2015 Fuarı’nda yeni modelleri ile gövde gösterisi yaptı…

?

?

• Türkiye’de heyecanla beklenen Yepyeni Mazda CX-3’ün fiyatları açıklandı.
• Mazda’nın efsane roadster’ının 4. nesli olan Yeni Mazda MX-5 Türkiye’de büyük beğeni topluyor.
• Mazda, Auto Show 2015 Fuarı’nda SKYACTIV TEKNOLOJİSİNE sahip en yeni modellerini sergiliyor.

İstanbul, 21 Mayıs 2015. Mazda’nın en son modeli Yepyeni Mazda CX-3 fuarın yıldızı oldu. 1.5 litre SKY-D, manüel ve otomatik vites, 4×2 ve 4×4 seçenekleri ile sunuluyor.

İstanbul Autoshow 2015’de konuşan Mazda Türkiye Genel Müdürü Nurkan Yurdakul “Fuarda bizleri en çok heyecanlandıran SUV modelimiz CX-3’ün Autoshow’da Türkiye prömiyerini gerçekleştirebilmemiz. Kompakt crossover Mazda CX-3, benzersiz ve şık Kodo tasarımı ile ödüllü SKYACTIV Teknolojisini, yaşam tarzınıza uyacak şekilde konfor ve kullanışlılık ile birleştiriyor. Modelimiz olağanüstü performansından ödün vermeksizin yakıt verimliliği ve düşük emisyon değerlerine sahip. Lansmana özel olarak 4×2 düz vites modelimizi 75.800 TL (YetmişBeşBinSekizYüzTürkLirası)’den ve 4X4 otomatik vites modelimizi ise 83.500 TL (SeksenÜçBinBeşYüzTürkLirası)’den başlayan fiyatlar ile satışa sunuyoruz” dedi

Mazda İstanbul Autoshow standının efsanevi roadsterı Yeni Mazda MX-5 de sahnede yerini aldı. Mazda’nın ikon haline gelmiş iki kişilik otomobilinin dördüncü nesli olan bu model, Mazda araçlarının mühendislik felsefesi olan sürüş keyfini mükemmel bir şekilde bünyesinde barındırıyor. Mazda’nın ilk neslinden itibaren MX-5’i tanımlayan Jinba Ittai (“sürücü ve aracın tek vücut olması”) eğlence unsurunu barındırırken en son aktif güvenlik ve bağlantı teknolojisinede sahip.

Mazda, Türkiye’de sergilediği modelleri Yepyeni Mazda CX-3, Mazda’nın yeni roadsterı MX-5, son teknolojiye sahip atletik sedanı Mazda6 2015, SUV segmentinde fark yaratan modeli Mazda CX-5 2015 ve Mazda’nın en çok satan modeli Mazda3 ile Auto Show’da Japon mühendisliğinin eşsiz örneklerini sunuyor.

BMW İstanbul Autoshow 2015’te.

_SY_0033
Borusan Otomotiv BMW standı BMW marka felsefesini oluşturan ve pek çok temayı temsil eden modeller ile 14. Salonda yer alıyor.
1500 m2 alana kurulu 2 katlı stantta aşağıdaki model dağılımında 25 otomobil sergileniyor ve verimlilik ile performansı bir arada sunan BMW EfficientDynamics felsefesi, teknoloji ve mobilite iletişimini bir araya getiren BMW ConnectedDrive yer alıyor.
BMW’nin genişleyen ürün gamı ile birlikte yenilenen 1 Serisi ve6 Serisi BMW standlarındaki yerini aldı.
Yeni BMW 1 Serisi Yenilenen BMW 6 Serisi Cabrio
BMW 2 Serisi Active Tourer Yenilenen BMW 6 Serisi Gran Coupé
Yeni BMW 2 Serisi Gran Tourer BMW 7 Serisi
BMW 2 Serisi Cabrio BMW M3 Sedan
BMW 2 Seris Coupé BMW M4 Coupé
BMW 3 Serisi Sedan BMW X3
BMW 3 Serisi Gran Turismo BMW X4
BMW 4 Serisi Cabrio BMW X5M
BMW 4 Serisi Gran Coupé BMW X6M
BMW 5 Serisi Sedan BMW i3
BMW 5 Serisi Gran Turismo BMW i8
BMW markasının temelini oluşturan “keyif” kavramı; renkli görsellik, minimal bir anlayışla tasarlanmış lounge alanı ve teknolojinin vurgulandığı tüm noktalarda hissediliyor.Ürün grupları ve sunulan hizmetlere yönelik adalar şeklinde tasarlanan stantta ayrıca;
• Ziyaretçilerinin ihtiyaçlarına yönelik dizayn edilebilen cazip ödeme koşulları ve finansman imkanları ile anında sonuçlanan kredi imkanı hizmeti sunan Premium Finance,
• BMW Onaylı Kullanılmış Otomobillere sahip olmak isteyenler içinBMW Premium Selection,
• Dilediğinizözelliklerdeki otomobili, kolay ve esnek kira sureleri ve ödeme seçenekleri ile kiralama hizmeti sunan Premium Kiralama,
• Değişik jant seçeneklerinin ve BMW Butik ürünlerinin görülüp, satın alınabileceği sergileme alanıdabulunuyor.
M Corner: Dünyanın en güçlü harfi “M”
Stantta, Kasım ayında Los Angeles Otomobil Fuar’ında lansmanı gerçekleştirilen BMW X5M ve BMW X6M 4.4 litrelik V8 M TwinPower Turbo, 575 beygir gücündeki motorları ile yer alırken BMW M3 Sedan ve BMW M4Coupé modelleri, 431 beygir gücündeki BMW TwinPower Turbo V8 motorlarla yerini alıyor.
Çift çubuklu böbrek ızgaralar, ön rüzgarlıktaki geniş, üç parçalı hava girişi ve on milimetre genişletilen M çift egzoz çıkışı gibi özelliklerin tamamı otomobillerin daha etkileyici görünmesi için tasarlanmıştır.BMW M3 – M4 – X5 M – X6 M fotoğrafları

BMW i Corner: Elektriğin en çarpıcı hali ve Otomobilin Geleceği
BMW i3
_SY_0029
Emisyonsuz mobilite için tasarlanan dünyanın ilk premium elektrikli otomobili olarak tanımlanan BMW i3, “2014 Dünyada Yılın Otomobil Tasarımı”, “2014 Dünyanın En Yeşil Otomobili”, “2014 Yılın Seri Üretim Otomobil İç Tasarımı” ve “2015 Yılın Yeşil Otomobili” ödülleri ile gücünü gösterdi.

Karbon fiber takviyeli plastikten (CFRP) üretilen yolcu hücresiyle dikkatleri çeken BMW markasının karakteristik özelliklerini taşıyan BMW i3, 170 beygir güç ve 250 Nm tork üreten elektrik motoruyla 7.2 sn’de 0-100 km/s hızlanıyor. BMW i3’ün lityum iyon bataryası gündelik kullanımda, sürüş stili ve çevre şartlarına bağlı olarak 100 ila 130 kilometre gibi bir menzili görebilmesine olanak verirken bu menzil, ECO PRO modunda 20 kilometre kadar ve ECO PRO+ modunda yine 20 kilometre daha yükselerek 170 km’ye kadar varan bir menzile ulaşmasını sağlıyor.
BMW i3 Fotoğrafları

BMW i8
BMW’nin yeni nesil otomobil teknolojilerinin amiral gemisi, spor otomobillerin geleceğini belirleyen, lazer aydınlatma teknolojisine sahip ilk seri üretim otomobili unvanını taşıyan, 1.5 litre silindir hacimli 231 beygir gücündeki BMW TwinPower Turbo benzinli motoru ve 131 beygir gücündeki elektrikli motora sahip BMW i8 0-100 km hızlanmasını 4.5 saniyenin altında gerçekleştiriyor.

BMW i8’in dolu bir yakıt deposu ve tam olarak şarj edilmiş bataryayla kat edebileceği maksimum mesafe COMFORT modunda 500 kilometrenin üzerinde olup, ECO PRO modunda bu yüzde 20 oranında arttırılabilmektedir.BMW i8 Fotoğrafları

BMW Genius
BMW Geniusuzman satış danışmanlarından farklı olarak yeni medya ve teknolojiler ile gelenekselin dışında BMW markası ve ürünlerini otomobil severlere anlatarak, eğer isterlerse, satış danışmanlarına yönlendirmek üzere Borusan Otomotiv Yetkili Satıcıları’nda görevli uzmanlardır.
BMW Genius’lar marka değerlerini ve ürün özelliklerini ziyaretçilere anlatmak ve ayrıntılılarıyla sorularını cevaplandırmak üzere BMW standında bulunuyorlar.

Yeni BMW 1 Serisi
Yeni BMW 1 Serisiiyileştirilmiş iç tasarım ve daha kapsamlı standart donanım ile çok daha sportif bir görünüme kavuştu. Öne çıkan özelliklerin başında genişletilmiş BMW böbrek ızgaraları ve düzleştirilmiş LED farlar yer alıyor. BMW L tasarımına sahip Led arka stop lambalar ön tarafın daha dinamik görünmesini sağlıyor. Yeni BMW 1 Serisi ilk kez üç silindirli benzinli veya dizel motor seçenekleriyle birlikte sunulmaktadır.
Yeni BMW 1 Serisi Türkiye pazarına xx tarihinde itibaren aşağıdaki motor seçenekleri ile sunulmuştur.Yeni BMW 1 Serisi Fotoğrafları
• BMW 118i: 136bg/100kW gücünde 1.6 lt dört silindirli benzinli motor, 8,7 saniyede 0 – 100km/sa hız, 5,7 lt/100km, 133gr/km CO2.

• BMW 120i: 177bg/130kW gücünde 1.6 lt dört silindirli benzinli motor, 7,2 saniyede 0 – 100km/sa hız, 5,7 lt/100km, 133gr/km CO2

• BMW 116d: 116bg/85kW gücünde 1.5 lt üç silindirli dizel motor, 10,3 saniyede 0 – 100km/sa hız, 3,9 lt/100km, 97 ile 103gr/km CO2.

• BMW 116d EfficientDynamics Edition: 116bg/85kW gücünde 1.5 lt üç silindirli dizel motor, 10,4 saniyede 0 – 100km/sa hız, 3,4 lt/100km, 89gr/km CO2.

BMW 2 Serisi: Ailenizin Yeni Üyesi
BMW 2 Serisi Coupé
BMW 2 Serisi Coupé özellikle çevik BMW modellerinin geleneğini sürdüren kompakt boyutları, arkadan itiş özelliği, dinamik süspansiyon ayarları ve 1.5 lt, 136 bg ve 220 Nm tork üreten yüksek motor gücüyle dikkat çekiyor ve bu özellikleri ile BMW model yelpazesi içinde BMW 1 Serisi Coupé’nin yerini aldı.BMW 2 Serisi Coupé Fotoğrafları

_SY_0044
BMW 2 Serisi Cabrio
2014 yılının başında başlayan 2 Serisi Coupé ve ardından 2 Serisi Active Tourer ile genişleyen BMW 2 Serisi ailesi, Yeni BMW 2 Serisi Cabrio ile daha heyecan verici bir boyut kazandı.
Elektrikli kumaş tavan, ek yalıtım ve akustik konfor sunarken, 50km/sa’e kadar olan hızlarda sürüş esnasında 20 saniyeye kadar açılır ve kapanır. BMW 2 Serisi Cabrio 1.5 litre hacminde 136 beygir gücündeki TwinPower Turbo benzinli motor ile benzersiz sürüş deneyimini, estetik ve konfor ile buluşturuyor.BMW 2 Serisi Cabrio Fotoğrafları
BMW 2 Serisi Gran Tourer
BMW 2 Serisi Gran Tourer, dinamik BMW tasarımı, üstün performans ve örnek oluşturan yakıt ekonomisi sunarken, yedi koltuk seçeneği ile daha da fazla alan sunuyor. Bu sınıfta dört çeker sistemiyle birlikte sunulacak tek MPV’dir.
Türkiye’de aşağıdaki 2 motor seçeneği ile sunulacaktır.Yeni BMW 2 Serisi Gran Tourer
• BMW 218i Gran Tourer: 1.5 litre üç silindirli benzinli motor, 136bg, 9,5 saniyede 0-100 km/sa hız, 5,1-5,5l/100 km, CO2 119–127gr/km.

• BMW 216d Gran Tourer: 1.5 litre üç silindirli dizel motor, 116bg, 11,1 saniyede 0-100 km/sa hız, 3,9-4,2l/100 km, CO2 104–111gr/km.

Yenilenen BMW 6 Serisi
BMW 6 Serisi Coupé, 6 Serisi Cabrio ve 6 Serisi Gran Coupé modellerinin yeni tasarım detayları ve ek iyileştirmeler ile güncellenmiş versiyonları 640d xDrive motor seçeneği ile tüm Borusan Otomotiv Yetkili Satıcıları’nda Mayıs ayı itibariyle yerlerini aldılar.
Yenilenen BMW 6 Serisi ile yeni nesil Adaptif Led Farlar ve her motor seçeneğinde xDrive seçeneği sunuluyor. Genişletilmiş hava girişleri ile genişletilmiş çift egzoz çıkışı ve geliştirilmiş motor sesi sportif tasarımı belirginleştiriyor.Yenilenen BMW 6 Serisi Fotoğrafları
BMW X Ailesi
X modelleri BMW markasının dinamik ve estetik yönünü ortaya koyan güçlü modellerdir. Coupé şıklığı ve spor otomobil dinamikleri ile aynı zamanda markanın Premium yanını da temsil etmektedirler.
2. nesil BMW X3 zenginleştirilmiş standart donanımı ve 170 beygir gücünde 1.6 litre TwinPower Turbo motor seçeneğini, yüksek performans ve düşük yakıt tüketimini aynı anda sunuyor. BMW X3 Fotoğrafları
Klasik Coupékarakterini ve X modellerinin gücünü bir araya getiren BMW X4, Premium kompakt sınıfında dünyanın ilk spor aktivite Coupé’sidir. 190 beygir gücündeki 2.0 litre TwinPower Turbo motor seçeneği ile BMW X4, heyecan vericici farklı tasarımı, üstün dinamizm ve çevikliği ile stantta yerini aldı.BMW X4 Fotoğrafları

BMW ConnectedDrive

BMW ConnectedDrive, sürüş asistanları ve hizmetler&aplikasyonlar olmak üzere pek çok teknolojik öğenin bir arada sunulmasıdır.

BMW, otomobil içinden aplikasyon satın alınabilen ilk Premium otomobil markasıdır.BMW ConnectedDrive’ın sürüş asistanları arasında renkli BMW Head-up Display ekranından, dur-kalk fonksiyonuna sahip aktif cruise control’e kadar pek çok destekleyici konfor ve güvenlik donanımı bulunmaktadır.

BMW ConnectedDrive Hizmetleri ve Aplikasyonları içerisinde saniyelerin bile fark yaratacağı durumlara en hızlı şekilde müdahale edebilecek, hayat kurtarıcı fonksiyonlar da yer almaktadır.

• BMW Acil Durum Çağrısı: Otomobilde bulunan bir SOS butonu ve yine otomobilin içine fabrika çıkışlı olarak entegre edilmiş bir SIM kart ile, otomobilde oluşan herhangi bir acil durumda vakit kaybedilmeden müdahale imkanı sağlar.
• BMW TeleService:BMW modelleri yaklaşmakta olan periyodik bakımlarını, kullanıcılarının tercih etmiş olduğu yetkili servise kendisi bildirerek, kullanıcılarının randevu için aranmasını sağlıyor. Yol Yardım gerektiği zaman, otomobilin içine fabrika çıkışlı olarak entegre edilmiş SIM kart sayesinde, Call Center’a araç durumu ve lokasyonu hakkında bilgi veriyor.
• BMW Uzaktan Erişim:Opsiyonel olarak alınabilen bu özellik, akıllı telefona indirilecek My BMW Remote uygulaması ile aracın son park ettiği yerin haritada görülmesini (max. 1,5 km menzil içerisinde), kullanıcının dünyanın neresinde olursa olsun otomobilin kapılarını yine uygulama üzerinden kilitleyip açabilmesini, korna çalmasını ve selektörleri açıp kapatmasını sağlıyor.

AUDI
_SY_9969
Audi, İstanbul Autoshow’da otomotivin geldiği son noktayı temsil eden modellerinin, sportiflik, teknoloji ve kullanım kolaylığını birleştiren farklı versiyonlarını sergiliyor. Tüm modellerin ortak noktası ise, artık otomotiv dünyasının efsanelerinden biri haline gelen quattro sürekli dört tekerden çekiş sistemine sahip olmaları.. Ayrıca markanın en yeni üyesi Yeni Q7’de ilk kez Türkiye’deki otomobil severlerin beğenisine sunuluyor

Audi’nin, İstanbul Autoshow’da S3 Sedan, A4 Allroad, A5 Sportback, A6 Allroad, RS6 Avant, RS7 Sportback, S8, Q3, TTC, A7 Sportback ve Yeni Q7 modellerini tanıtıyor. Tüm bu modeller, stantta quattro sürekli dört tekerden çekiş sistemli versiyonları ile yer alıyor.

A3 Sedan ailesinin en sportifi: S3 Sedan
Dünyanın en büyük otomotiv pazar sınıfı olarak nitelendirilen kompakt sedan sınıfına 2013 yılında A3 Sedan ile giriş yapan Audi, bu modelin satışa sunulmasından kısa bir süre sonra, ailenin en sportif üyesi S3 Sedan’ı da satışa sundu. Audi’nin sportif S Ailesi’nin üyesi olduğunu ilk bakışta fark ettiren S3 Sedan, S modellerinin dinamizmiyle, günlük kullanım rahatlığını birleştiriyor.

Her türlü yol koşulu için: A4 Allroad quattro
Audi’nin Premium orta segmentte, standartları yeniden belirleyen model Ailesi A4’ün, en çok arzulanan modellerinden biri olan A4 All Road quattro, hem asfaltta hem de Off-Road koşullarında dinamik ve konforlu sürüş sağlıyor. A4’ten 68 milimetre daha yüksek gövdesiyle her türlü yol koşulunda fark yaratan otomobil, dikey krom çubuklu radyatör ızgarası, kısa Singleframe (Tekli çerçeve) ızgarası, önde ve arkada bulunan paslanmaz çelik gövde altı koruması, parlak alüminyum tavan rayları, Allroad’a özel alüminyum jantları ve allroad quattro logolu kapı eşiği kaplamalarıyla dikkat çekiyor.

Etkileyici tasarım, güç ve verimlilik Audi A5’te buluşuyor
Pazara sunulduğu ilk günden bu yana Sportback, Coupé ve Cabriolet modellerinin zarafetleriyle son derece çarpıcı olan A5 ailesi, İstanbul Autoshow’da A5 Sportback modeliyle yer alıyor. A5 modellerinin tümünde olduğu gibi, A5 Sportback’te de iç mekân Audi marka kültürünü yansıtıyor. Yeniden tasarlanan direksiyon kumanda elemanları, ve krom süslemeler ile zenginleştirilen iç mekân, hiç olmadığı kadar zarif ve şık. A5 Sportback’te tüm göstergeler beyaz renkle ışıklandırıldı.

quattro sürekli dört çeker sistemine sahip 2.0 TDI 190 HP S tronic motor seçeneğiyle tanıtılan A5 Sportback, cimri yakıt tüketimiyle dikkat çekiyor. Bu motor seçeneğine sahip A5 Sportback, 100 kilometrede ortalama 4.5 litre yakıt tüketiyor.

Asfaltın bittiği yerde, A6 Allroad quattro
Asfaltın bittiği yerde yoluna devam eden Audi A6 allroad quattro, 6 silindirli motoruyla spor sürüş keyfini de unutmuyor. 3.0 TDI motoruyla bir önceki nesle göre yüzde 20 yakıt tüketimine sahip Audi A6 allroad quattro, fuarda 320 HP güç üreten S Tronic şanzımanlı modeliyle tanıtılıyor.
Öncü ve güçlü: RS 6 Avant,
RS6 Avant günlük kullanım imkanı ve sürüş zevki için 560 hp güç ve 700 Nm torku bir araya getiriyor. quattro GmbH tarafından geliştirilip üretilen Avant, olağanüstü performans ve çığır açan bir verimlilik sunuyor. Gövdesindeki alüminyum ve son teknoloji çelik sayesinde ağırlığı azaltılan RS6 Avant, çift turbo V8 motoruyla karma kullanımda 100 km mesafede ortalama 9,6 litre yakıt tüketiyor.

Prestij yeniden şekillendi: Yeni A6
Audi Yeni Audi A6 ile ailenin başarı öyküsünde yeni bir sayfa açıyor. Yenilikçi teknolojiyi ve Audi’nin premium alanındaki iddiasını temsil eden Yeni A6, alüminyum bileşenleri içeren hafif gövde yapısı, güçlü ve verimli motorlar, sportif şasi ve gelişmiş asistan ve mültimedya sistemleri gibi birçok teknik alanda yeni standartlar oluşturuyor.

Audi’nin en dinamik özellikleri RS 7 Sportback’te buluştu!
Audi, yeni modeli RS 7 Sportback ile estetik tasarım, ilerici teknoloji ve etkileyici sportifliği bir araya getirdi. Birçok etkileyici özelliğin buluştuğu geniş beş kapılı coupe RS 7 Sportback, büyüleyici bir yapıya sahip. Twin-turbo V8 motor, 5.700-6700 d/d aralığında 560 hp gibi olağanüstü bir güç üretimi sunuyor. Aynı motor, 1.750-5.500 d/d aralığında 700 Nm sabit tork üretiyor. RS 7 Sportback 0’dan 100 km/s hıza sadece 3,9 saniyede ulaşabiliyor.

Amiral Gemisi’nin iki üyesi: A8 L ve S8
Audi’nin Amiral Gemisi olarak kabul edilen A8 Ailesi, İstanbul Autoshow’da iki model ile temsil ediliyor: A8 L ve S8.

Ailenin en sportif üyesi S8, 4.0 TFSI V8 motoruyla, 520 HP güce sahip… Quattro sistemle birlikte otomobilde bulunan 4.0 TFSI, otomobilin 100 km/s hıza 4,1 saniyede ulaşmasını sağlıyor, buna karşın ortalama olarak 100 kilometrede sadece 9,6 litre yakıt tüketiyor ve bunun karşılığında kilometrede 225 gram CO2 emisyonu üretiyor.

Audi’nin amiral gemisi A8’in, A8 L versiyonunun içi şık ve havalı çizgileriyle büyüleyici. Gösterge tablosu ince ve alçak ve ön camın altında çepeçevre uzun bir kemer yer alıyor. Koltukların hepsi de ferah ve geniş. Ön koltuklar için sunulan geniş seçenekler listesinde her biri için beş program ve derece sunulan havalandırma ve masaj fonksiyonları da bulunuyor. Audi, A8 ve A8 L’de elektrikle ayarlanabilir münferit arka koltukları da bir opsiyon olarak sunuyor. A8 L, sürekli, deri kaplı bir orta konsol ile de satın alınabilir. Mevcut bütün lüks özelliklere sahip olan elektrikli ayarlanabilir ve ayak dayama yeri de bulunan dinlenme koltuğu bu bağlamda birinci sınıf bir çözüm olarak öne çıkıyor.

Audi Q3 kompakt SUV sınıfında çığır açıyor
Sportif, verimli ve çok yönlü Audi Q3, her türlü yol koşulunda en üst seviyede kullanışlılık sunuyor. Her yönüyle; gövdesi, şasisi, motorları, sürücü destek sistemleri ve multi-medya sistemleri ile Audi teknolojisini sergiliyor. Coupé benzeri çizgileriyle, sportif karakterini ifade eden Q3’ün, keskin kenarları zarif bir şekilde araç gövdesini çerçevelerken, farklı far sistemleri de aracın hem önünü hem de arka bölümünü vurgulamaktadır.

Audi’nin tasarım ikonu modeli TT, şimdi daha ilerici
Audi’nin ‘Modern Klasik’ olarak nitelendirdiği TT’nin yeni neslinde, Audi tasarımcılarının dokunuşları, bu sportif otomobili daha maskülen bir görünüme kavuşturmakla kalmayıp, teknolojinin imkanlarını da bir spor otomobilde sunulanın ötesine götürüyor. Fuarda TT’nin, TTS Coupe gövde ve 230 HP güç üreten 2.0 TFSI quattro motor versiyonu sergileniyor.

Estetik, duygu dolu tasarım ve sportiflik yeniden tasarlandı: A7 Sportback
2014 yılı sonunda yeniden tasarlanan A7 Sportback, bir Coupe’nin dinamizmini, bir Sedan’ın kullanım kolaylığı ile Station Wagon’un konforuyla buluşturuyor. 5 kapılı otomobil, alçak tavanı, dinamik çizgileri ve sert hatlarıyla bir Coupe görünümünde… Standart LED farları yanında, opsiyonel olarak sunulan Audi’nin son teknolojik yeniliği Matrix LED farlarıyla birlikte A7, Audi’nin “Teknoloji ile bir Adım Önde” felsefesinin en son temsilcisi oluyor.

Sportif, verimli ve premium konfor: Yeni Audi Q7
Audi’nin ilericilik ve tasarım, verimlilik, destek asistan sistemleri teknolojilerinde ulaştığı son noktanın ifadesi olan Yeni Q7, SUV segmentin yeni standartlarını belirleyecek. Eski ağırlığından yaklaşık 300 kg daha hafif ve ağırlık merkezinin de daha aşağıda konumlandığı çevik bir yapıya bürünen Yeni Q7 heyecan verici bir sportiflik ve dinamizm ile geri dönüyor.

Yenilenen ölçüleri ile segmentinin en geniş hacimli otomobili Yeni Q7, dış boyutları küçülmüş olmasına rağmen yolcular ve bagaj için daha fazla iç alan sunuyor. İnovatif yardımcı sistemler ve bilgi-eğlence sistemleri bu SUV modelini benzerleri arasında aön plana çıkarıyor. Audi’nin Ultra felsefesi ile yenilen verimli motor, ortalama yüzde 26 daha az yakıt tüketerek, çevreci duruşun devam edeceğini Audi Kompakt Sedan’ların en hızlısı: S3 Sedan

Dünyanın en büyük otomotiv pazar sınıfı olarak nitelendirilen kompakt sedan sınıfına 2013 yılında A3 Sedan ile giriş yapan Audi, bu modelin satışa sunulmasından kısa bir süre sonra, ailenin en sportif üyesi S3 Sedan’ı da satışa sundu. Audi’nin sportif S Ailesi’nin üyesi olduğunu ilk bakışta fark ettiren S3 Sedan, S modellerinin dinamizmiyle, günlük kullanım rahatlığını birleştiriyor.

quattro sürekli dört tekerden çekiş sistemine sahip S3 Sedan, 4 silindirli 2.0 TFSI Benzinli motoruyla, 285 HP güç üretiyor. 380 Nm torkuyla 0’dan 100 kilometreye sadece 4.9 saniyede çıkabilen otomobil, 6 ileri S-tronic otomatik şanzımana sahip. A3 Sedan’dan 25 milimetre saha alçak olan S3 Sedan’ın maksimum hızı elektronik olarak 250 km/s olarak sınırlandırılmış. Otomobil, tüm bu sportif sürüşüne rağmen, yakıt konusunda da oldukça tasarruflu… S3 Sedan, S-tronic şanzımanıyla, 100 kilometrede sadece 6.9 litre yakıt tüketiyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ