www.autowritetr.com

OTOMOBİL SATIŞLARININ %2.5 DÜŞMESİ BEKLENİYOR.

OTOMOBİL SATIŞLARININ %2.5 DÜŞMESİ BEKLENİYOR.

Moody’s, koronavirüs etkisi üzerine 2020 oto satış küresel görünümünü düşürdü

Ajans, küresel otomobil satışlarının 2020’de% 2,5 düşmesini bekliyor

Kredi derecelendirme ajansı Moody’s Yatırımcı Servisi Çarşamba günü 2020 küresel otomobil satışlarına bakışını kesti ve Çin, koronavirüs salgını kötüleştikçe en büyük darbeyi aldı.

Ajans, küresel oto satışlarının 2020’de% 2.5 düşüşle ilgili önceki tahmininden daha düşük% 2.5 düşmesini beklediğini söyledi.

Moody’s, sektör üzerinde “olumsuz” bir görünüm sürdürdü ve küresel satışların% 1,5 büyüme ile 2021’de ılımlı bir şekilde toparlanmasını beklediğini söyledi.

Ajans şimdi, dünyanın en büyük pazarı olan Çin’de oto satışlarının,% 1’lik büyüme tahminlerine göre 2020’de% 2.9 düşmesini bekliyor.

Çin Otomobil Üreticileri Birliği (CAAM) Çarşamba günü, koronavirüs salgını nedeniyle Şubat ayında Çin’in otomotiv üretimi ve satış seviyelerinde önemli düşüşler beklediği konusunda uyardı.

Çarşamba günü CAAM verilerine göre, Çin’de ocak ayı otomobil satışları, endüstrinin üst üste 19. aylık satış düşüşüne işaret ederek% 18.7’den daha kötü bir düşüş yaşadı.

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu, Çarşamba günü, bir gün önce 508’den bu yana 406 yeni enfeksiyon daha bildirdi ve Çin anakarasındaki toplam doğrulanmış vaka sayısını 78.064’e getirdi. Ölüm oranı 52 artarak 2.715’e yükseldi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ