www.autowritetr.com

OTOMOBİL SPORLARINDA 2014 TAKVİMİ

OTOMOBİL SPORLARINDA 2014 TAKVİMİ

TOSFED 2014 Yarışma Takvimi açıklandı. Takvimde; Dünya Rallikros Şampiyonası, Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası, Avrupa Ralli Kupası ve bu sene yeni başlayan farklı disiplinlerdeki TOSFED Kupaları da dahil olmak üzere, toplam 90 yarış bulunuyor. 01-02 Mart Ankara Offroad Yarışı ile başlayacak sezon, 29-30 Kasım Sakarya Offroad Yarışı ile son bulacak. TOSFED Yönetim kurulunun, takvim konusunda gelen bilgi ve talepleri değerlendiren sportif direktörün raporunu incelemesinin ardından onayladığı 2014 Ulusal ve TOSFED Kupaları Yarışma Takvimi TOSFED resmi web sitesinden ilan edildi. Ralli, pist, tırmanma, otokros, karting, offroad, klasik otomobil, otodrag ve drift branşlarında farklı şampiyona ve kupalara dahil toplam 90 yarışın yer aldığı takvim Mart ayından Kasım ayına uzanan geniş bir zaman dilimine yayılıyor… 01-02 Mart Ankara Offroad Yarışı ile başlayacak sezon, 29-30 Kasım Sakarya Offroad Yarışı ile son bulacak.

Uluslararası 2 Yeni Organizasyon

Ülkemiz 2014 sezonunda Avrupa Ralli Kupası’na dahil Boğaziçi Rallisi haricinde 2 yeni uluslararası organizasyona daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. İlk kez 2012 sezonunda düzenlenen Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası bu sezon bir kez daha Intercity İstanbul Park Pisti’nde gerçekleştirilecek. 03-04 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek şampiyona açılış yarışında Cumartesi ve Pazar günlerinde ikişer yarış olmak üzere, birbirinden bağımsız tam dört yarış koşulacak. 11-12 Ekim tarihlerinde Intercity İstanbul Park Pisti’nin ev sahipliği yapacağı Dünya Rallikros Şampiyonası’nın 11. ayağı ise, yarı asfalt yarı toprak pistte aksiyon ve adrenalinini doyasıya yaşanacağı ve seyirciden büyük ilgi görmesi beklenen bir organizasyon.

Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Perde İzmir’de Açılıyor

1390341453_ralliTürkiye Ralli Şampiyonası’nda ise perde 12-13 Nisan’da İzmir’de Ege Rallisi ile açılacak ve sırası ile 10-11 Mayıs’ta Eskişehir Rallisi, 14-15 Haziran’da Yeşil Bursa Rallisi, 12-13 Temmuz’da İstanbul Rallisi, 16-17 Ağustos’ta Uluslararası Boğaziçi Rallisi, 13-14 Eylül’de Kocaeli Rallisi, 18-19 Ekim’de Hitit Rallisi ile son bulacak. En az 6 yarışta start almanın zorunlu olduğu şampiyonada ekipler ayrıca 27-28 Eylül tarihlerinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde düzenlenecek olan KKTC Rallisi’nden ve yurt dışındaki uluslararası rallilerden de şampiyonaya puan taşıyabilecekler.

Pist Şampiyonası İstanbul, Kocaeli ve İzmir’de

1390341444_pist OTOGÜNDEM6 yarıştan oluşan ve bu yıl daha da renklenmesi beklenen Türkiye Pist Şampiyonası ise Intercity İstanbul Park, İzmir Park ve İzmir Körfez pistlerinde toplam 6 yarış üzerinden koşulacak. Şampiyona 05-06 Nisan ve 01-02 Kasım İzmir, 07-08 Haziran ve 23-24 Ağustos Körfez, 05-06 Temmuz ve 22-23 Kasım İstanbul Park yarışlarından oluşacak. Türkiye Karting Şampiyonası da 26-27 Nisan ve 24-25 Mayıs tarihlerinde İzmit Körfez Karting pistindeki ilk iki yarışın ardından 21-22 Haziran ve 19-20 Temmuz İzmir Park, ve hangi pistte olacağı daha sonra açıklanacak 30-31 Mayıs tarihlerindeki 5. ayak ile devam edecek. 7 yarışlık Türkiye Karting Şampiyonası, 27-28 Eylül ve 18-19 Ekim tarihlerinde İzmit Körfez Karting pistinde koşulacak yarışlar ile son bulacak.

Tırmanma Şampiyonası 7 Ayak

1390341469_tirmanma OTOGÜNDEMToplam 7 ayaktan oluşan Türkiye Tırmanma Şampiyonası ise 19-20 Nisan tarihlerinde Bursa’da başlayarak sırası ile İstanbul, İzmir, Eskişehir, Kocaeli ve Ankara ayaklarının ardından 20-21 Eylül tarihlerinde Antalya ile sona erecek.

Yol Dışı Heyecan Devam Edecek

1390341432_offroad OTOGÜNDEM4×4 arazi araçlarının yol dışı mücadelesi Türkiye Off Road Şampiyonası’nda heyecan, 01-02 Mart tarihlerinde Ankara’da başlayacak. Sırası ile Karabük, Düzce, Sinop, Ankara, İstanbul yarışlarının ardından, sezon finali 29-30 Kasım’da Sakarya’da olacak.

TOSFED Kupaları Artıyor

Yeni başlayan sporcuların daha uygun bütçeyle yarışmalarına imkan tanıyan TOSFED kupası uygulaması, 2014 sezonuyla birlikte daha da artıyor. Geçtiğimiz yıl TOSFED Ralli Kupası’nın elde ettiği başarının ardından bu sezon, otokros, pist, karting, trial, baja, drag ve drift branşlarında da TOSFED kupası uygulaması başlatılıyor. Türkiye Şampiyonalarının bir alt ligi olarak organize edilecek olan TOSFED Kupası yarışları ise, farklı illerde ulusal organizasyon statüsünde gerçekleştirilecek. Ayrıca TOSFED Kupaları ile ilgili devam eden pazarlama çalışmaları sonucunda; elde edilecek faydalar bu kupalardaki tüm sporculara eşit ve adil bir dağılımla yönlendirilecek.
Her geçen gün gelişerek büyüyen kapasitesi ile offroad branşında Türkiye Şampiyonası haricinde yeni sezonda iki yeni kupa düzenlenecek. Bursa, İstanbul, Düzce, Bolu, Samsun illerindeki 6 yarıştan oluşacak TOSFED Trial Kupası ve Bursa Ankara illerinde düzenlenecek 3 yarıştan oluşacak TOSFED Baja Kupası’nın startı verilirken, TOSFED Pist Kupası da KOSDER ve Ülkü kulüpleri tarafından Körfez ve İzmir Park pistlerinde 6 ayak üzerinden organize edilecek. TOSFED Karting Kupası, Türkiye Karting Şampiyonası ile aynı takvimi takip eden 6 ayak üzerinden koşulurken, TOSFED Otokros Kupası Ankara, Bursa ve İzmir illerinde aynı hafta sonu 2’şer yarış olmak üzere 6 ayaktan oluşacak.

Bir süredir ara verilen drag yarışları da, standartlara uygun ve güvenli pistlerde bu kez 6 yarıştan oluşan TOSFED Drag Kupası olarak gerçekleştirilecek. Son dönemde tüm Dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük ilgi gören ve FIA tarafından da sportif yönetmelikleri çalışılmaya başlanan drift etkinlikleri de, 2014 sezonunda 6 yarıştan oluşan TOSFED Drift Kupası olarak organize edilecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org