www.autowritetr.com

Otomobil ve Toplam Otomotiv Pazarının En Çok Tercih Edilen Markası Fiat

Otomobil ve Toplam Otomotiv Pazarının En Çok Tercih Edilen Markası Fiat

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Otomobili Egea’nın Lansmanından GünümüzeToplam Satışı 300 Bin Adedi Geçti

2019 ve 2020 yıllarında otomotiv pazarının lideri olan Fiat, 2021 yılının ilk 5 ayı sonunda pazardakiliderliğini açık ara sürdürüyor.

Fiat, mayıs ayında 10 bin adet otomobil ve hafif ticari araç satışı gerçekleştirerek, otomotiv pazarının tek başına yüzde18,3’ünüoluşturdu.

2016 yılından beridir Türkiye’nin en çok tercih edilen modeli olan Fiat Egeada liderliği bırakmadı.  Sedan, Hatchback, Station Wagon gövde seçeneklerive aileye yeni eklenen Egea Cross ile teknoloji ve konforu ulaşılabilir kılan Egea Ailesi’nin lansmanından günümüze toplam satış rakamı 300 bin adedi geçti.

Fiatmarkası, toplam pazarda sürdürdüğü liderliğini, mayıs ayında da korudu. İlk 5 ayda, hem otomobil ve hem de toplam otomotiv pazarının en çok tercih edilen markası oldu.Egea Model Ailesi’nin yanında Doblo ile Fiorino modellerinin de performansıyla dikkatçeken marka2021 yılının ilk 5 ayında gerçekleştirdiği 47 bin adet otomobil ve hafif ticari araç satışıile yüzde 15’lik Pazar payı elde etti. Lansmanından bugüne Türkiye’nin en çok tercih edilen modeli olan Egea Sedan’ın satış adedi mayıs ayında 5 bin 250 adet olurken, Egea Cross dahil tüm model ailesinin5 aylık satış rakamı ise 31 bin 615 adet olarak gerçekleşti.

Egea Ailesi’nin Lansmanından Bu Yana, Toplam Satış Rakamı 300 Bin Adedi Geçti

Mayıs ayında toplam otomotiv pazarının yüzde18’lik kısmını tek başına Fiat markasının oluşturduğunu vurgulayan Aytaç, “2015 yılının Ekim ayında satışa sunduğumuz Fiat Egea, liderliğini sürdürüyor.Egea model ailemiz, lansmanından bu yana toplam 300 bin adeti aşan bir satış başarısı elde etti.” açıklamasında bulundu.

Egea Crossmayıs ayında en çok satan Crossover

Aileye yeni katılanEgea Cross’a da çok kuvvetli bir talep olduğunu aktaran Aytaç“Yenilenen Egea Ailesi, kendi segmentinin en üst seviyesinde teknoloji ve konfor sunuyor. Tüm versiyonlara üst donanım seviyesi de dahil olmak üzere dengeli bir talep var.Mayıs ayında Egea Cross da segmentinde lider durumda. Türk tüketicisinin çok beğendiği Cross’a olan ilginin artarak devam edeceğine inanıyoruz.” dedi.

Doblo ve Fiorino daLiderlikte Önemli Paya Sahip

İlk beş ayda olduğu gibi mayıs ayında da Fiat markasının satışlarının da yine yüzde 96’sının yerli üretimden oluştuğuna dikkat çeken Aytaç, “Yenilenen Fiat Egea’nın başarısının yanındahafif ticari araç modellerimizin de performansımıza çok önemli bir katkısı var. Fiat Professional Ailesi’nin Tofaş’ta üretilen üyeleri Doblo, Fiorino, birllikte sınıflarının önde gelen modelleri olmayı sürdürüyorlar. Uzun yıllardır tüketicinin beğenisini kazananFiat Doblo ve Fiorino ile minivansegmentininde en çok tercih edilen markası olduk.” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ