OTOMOTİV ENDÜSTRİSİ İÇİN İKİ YENİ PORTATİF CİHAZ: CM-25cG ve CM-M6

OTOMOTİV ENDÜSTRİSİ İÇİN İKİ YENİ PORTATİF CİHAZ: CM-25cG ve CM-M6
  • Güncel
  • 24 Kasım 2016 06:08
  • 1.665

Otomotiv endüstrisinin gereksinimlerini gidermek üzere araçların iç ve dış ölçüm sorunlarına son verecek iki yeni el tipi cihaz görücüye çıkıyor:

İç mekan ölçümlerinde renk ve cilayı anlık olarak ölçebilen ikisi bir arada spektrofotometre ile otomobillerin dışındaki metalik ve perlasan boyaları ölçmeye yarayan çok açılı başka bir spektrofotometre.

Konica Minolta, otomobillerin iç ve dış ölçümleri için özel olarak tasarlanmış iki yeni model
cihazını tanıtıyor; iç mekan ölçümleri için özel geliştirilmiş nitelikler taşıyan Spektrofotometre CM-25cG ve otomobillerin dışının ölçümü için geliştirilmiş çok açılı bir diğer el tipi cihaz Spektrofotometre CM-M6.

cm-m6_application
Konica Minolta söz konusu yeni aygıtları dünyanın her yerinden son teknolojilerin ve ürünlerin ziyaretçilerin beğenisine sunulduğu, 19-26 Ekim 2016 tarihleri arasında, Dusseldorf-Almanya’da düzenlenen Uluslararası Plastik ve Kauçuk Ticaret Fuarı K 2016’da sergiledi.

Konica Minolta, orta vadeli TRANSFORM 2016 planıyla birlikte giderek müşterilerin karşılaştıkları zorlukları çözmeye yardımcı ve daha fazla müşteri odaklı bir firmaya dönüşüyor. Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de de kendi satış birimini kuran, nesnelerin ve ışık kaynağı renklerinin ölçümlenmesinde kullanılan aygıtların önde gelen üreticisi Sensing Business Unit ile Ar-Ge’den üretime kadar üretim süreçlerinin bütününü desteklemek amacıyla dünyanın her yerindeki müşterileri için yüksek kaliteli aygıtlar ve çözümler sunuyor. Söz konusu iki yeni cihaz, lider otomobil üreticileriyle yakın işbirliği içinde, firmaların gerek üretim gerekse tedarik zincirindeki katı kalite kontrol süreçlerinde karşılaştıkları zorlukları aşabilmeleri için geliştirildi. Yüksek derecede güvenilir bu aygıtlar sayesinde müşterilerin verimliliği artarken, buna bağlı olarak maliyetleri düşecek.

Spektrofotometre CM-25cG
Elde kullanıma uygun kompakt bir spektrofotometre olan cihaz, “dünyada ilk” sayılabilecek bir dizi niteliklerinin yanında 45°c:0° geometri ve gerçek yüksek performanslı 60° cila sensörüyle otomobillerin iç mekanlarındaki materyallerinde anlık renk ve cila ölçümleri gerçekleştirebiliyor.

Önceki modeliyle tam uyumlu olan CM-25cG’nin mükemmel sirküler optik sistemi, özellikle pürüzlü veya yapılandırılmış yüzeylerde gerçekleştirilen ölçümün yönünden bağımsız olarak, en yüksek kesinlik ve yinelenebilirlik düzeylerine erişebilmeyi mümkün kılıyor. Dünyada bir ilki de başaran CM-25cG, ister 7mm (MAV) isterse spot boyutundaki 3mm (SAV) değiştirilebilir diyaframları ile 1 saniyenin altında anlık renk ve cila ölçümleri yapabiliyor.

Hafifliğinin yanında CM-25cG’nin büyük ve okuması kolay FTP renkli ekranı, verilerin ister sayısal isterse grafik olarak okunup yönetilebilmesini sağlıyor. Mükemmel örneklem konumlandırmasını sağlamak amacıyla CM-25cG bir 45°:0° geometri aygıtında gerçek bir optik örneklem vizyon özü sunan ilk aygıt. Bütün CM-25cG’ler varsayılan halleriyle sıkı toleranslı (CT) aygıtlar ve böylece Konica Minolta bir kere daha optik keskinlik teknolojisinde eşsiz bilgi ve becerilerini kanıtlamış oluyor. CM-25cG’de Aygıt Arası Uygunluk (IIA) düzeyleri açısından sadece ΔE*ab 0.15 (12 BCRA tiles’ta ortalama) gibi en yüksek değerler sunulurken aynı şekilde Model-Arası-Uygunluk (IMA) açısından önceki model serileriyle eşi benzeri olmayan bir performans ve doğruluk düzeyine erişiyor.

Çok Açılı Spektrofotometre CM-M6
Yeni, elde kullanıma uygun, kompakt ve çok açılı bir aygıt olan CM-M6 üretim hattındaki bütün
otomobil parçalarının hızlı, kolay ve doğru biçimde ölçülebilmesi için tasarlandı. Optik tasarımı
ve 6mm’lik ölçüm alanı kavisli yüzeylerin benzeri olmayan bir kolaylık ve doğrulukla ölçülmesini
sağlıyor.

Taşınabilir, çok açılı bir spektrofotometre olan CM-M6 metalik ve effect boyalarla plastiklerin boya ölçümleri için özel olarak tasarlandı. Yeni, patentli çift yönlü aydınlatma sistemi taşıyan aygıt iki yandan doğrultulmuş 45° aydınlatma ve 6-açılı gözlem (15°/15°/25°/45°/75°/110° aspecular) özelliği bulunuyor. Bunun sonucunda R=300 yarıçapında olan kavisli yüzeylerde dahi doğru ve istikrarlı sonuçlar elde ediliyor. Aynı şekilde ön ve arka tamponlar, araç ayna gövdeleri veya üretim bandındaki kapı kolları gibi otomobil parçalarında ölçümler hızlı, kesin ve yinelenebilir biçimde tamamlanıyor. Kompakt ve hafif aygıtın dikey şekli tek veya iki elle kolaylıkla tutulabiliyor ve konumlandırmayı kolaylaştırıyor. Yine yüksek çözünürlüklü, arkadan aydınlatmalı renkli ekran da düşük ışıklandırmalı ortamlarda bile bilgilerin okunmasını kolaylaştırıyor. Sağlam ve dayanıklı yapısı yanında şık ve hafif gövdesi CM-M6’yı geleneksel çok açılı aygıtların üstesinden gelemediği kritik parçaların ölçümü için mükemmel bir seçim olarak öne çıkartıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ