OTOMOTİV GAZETECİLERİ DERNEĞİ ÜYE KRİTELERİNİ REVİZE ETTİ.

OTOMOTİV GAZETECİLERİ DERNEĞİ ÜYE KRİTELERİNİ REVİZE ETTİ.

Türkiye’de Yılın Otomobili Seçmeleri gibi çok önemli bir organizasyona imza atan OTOMOTİV GAZETECİLERİ DERNEĞİ (OGD), yılın otomobili seçimi için oy kullanacak olan üye gazeteci ve yayıncıların belli şartlara uyması gerekliliğini açıkladı.

Dernek Yönetim Kurulu tarafından üyeler arasında yapılan anket sonuçlarına göre, YILIN OTOMOBİLİ SEÇİMİ‘nde oy kullanacak üyeler aşağıdaki kriterlere uymak zorunda olacak.

TÜRKİYE’DE YILIN OTOMOBİLİ SEÇECEK OLAN OGD ÜYELERİNİN VASIFLARI :

– Otomotiv gazetecileri iki üyenin onayı ve iki yıllık mesleki deneyim şartıyla OGD üyeliği için başvuru yapabilir. Üyelik Kurulu tarafından yapılan değerlendirme sonucunda üyelik durumuna karar verilir.

– Sosyal medyada otomotiv içeriği hazırlayanlar OGD şartlarını sağladığı taktirde üye olabilirler. OGD şartlarına göre başvuruda bulunan kişi, otomobil dünyasını güncel olarak takip etmeli, otomobil incelemesi yapabilecek yetkinlikte olmalı, test sürüşlerine ve lansmanlara katılmalı.

– ‘Yılın Otomobili’ organizasyonu için Seçici Kurul oluşturulacak. Her yıl tekrarlanacak anket sonucunda üyelerin mesleki durumları ve yetkinlikleri değerlendirilecek. Üyelik Komitesi, üyenin durumunda bir değişiklik olduğunu saptarsa, Yönetim Kurulu’na sunacak. Yönetim Kurulu ise üyenin Seçici Kurul’da yer alıp almayacağına karar verecek. 

– Meslekleri sayfa operatörü, fotoğrafçı, kameraman gibi üyeler Seçici Kurul’da yer alamaz.

– Test otomobillerine erişimi olan ve markaların basın toplantılarına güncel olarak katılan üyeler Seçici Kurul’da yer alabilir ve oy kullanabilir.

– Otomotiv gazeteciliğini ek iş (hobi) olarak yapanlar üye olamaz. Mevcut üyeler arasındaysa ‘Yılın Otomobili’ için oluşturulan Seçici Kurul’da yer alamaz ve oy kullanamaz.

– OGD üyelerin firmalarla ve firmalardaki çalışanlarla etik kurallar çerçevesinde profesyonel ilişki kurması gerekir. Firmalara ve çalışanlarına ilan baskısı kuran, oy kullanırken objektif davranmadığı tespit edilen üyeler kesinlikle oy kullanamaz.

– Etik Komitesi, yukarıda tanımlanan ve bunun dışında etik olmayan davranışlarda bulunduğu belirlenen ve test araçlarına zarar veren üyelerle ilgili değerlendirme yapar. Yönetim Kurulu, kişinin üyelik durumuyla ilgili son kararı verir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org