Peugeot Traveller

Peugeot Traveller

Premium yolculuk ve konfor dünyasına tamamen yeni bir soluk

2016 Cenevre Otomobil Fuarında dünya tanıtımı yapılacak olan Peugeot Traveller, Combispace ve VIP Shuttle dünyasına son derece iddialı bir giriş yapıyor.
Peugeot tasarım bölümü, markanın binek ve SUV modellerinin yeni tasarım dilini bu sınıfa da taşıdı. Böylece Peugeot Traveller güçlü ve zarif hatlara sahip tasarımıyla son derece iddialı görünüm sergiliyor.
Peugeot, Traveller modelini sınıfında referans noktası olması için birçok üstün özellikle donattı. Modüler EMP2 platformundan yararlanılarak geliştirilen yeni şasi; üstün sürüş özellikleri, verimlilik ve sınıf rekortmeni tüketim değerlerini beraberinde getiriyor.
Modern teknolojinin bütün nimetlerinden yararlanan BlueHDi Euro6 motorlar günümüz motor teknolojisinin en etkin ve verimli emisyon kontrol teknolojileriyle donatıldı. 180 HP ve 400 Nm’ye kadar farklı güç alternatiflerine sahip olan ve kullanıma sunulduğu Temmuz 2013’ten bu yana başarısını birçok kez kanıtlamış olan motor sürüş keyfi, performans ve yüksek yakıt verimliliğini bir arada sunuyor. Söz konusu teknoloji sayesinde Peugeot Traveller ürün gamı ortalama 140 g/km emisyon ve 5,4 lt/100 km tüketim olmak üzere sınıfının en iyi değerine imza atıyor.
Peugeot’nun üstün bilgi birikimi ve deneyiminin yansıması olarak Peugeot Traveller üst sınıf bir ambiyans ve konfor seviyesi ve son derece keyifli bir yolculuk vaat ediyor. 9 koltuğa kadar farklı oturma kombinasyonlarına sahip iç mekan ve kimi bu sınıfta benzersiz zengin ekipman seviyesiyle Peugeot Traveller bir yandan yaşamı kolaylaştırırken, diğer yandan ise bu günlük kullanıma uygun bir yapıyı beraberinde getiriyor.
Aralık 2015’te açıklanan EuroNCAP çarpışma testlerinden “5 Yıldız” alan Peugeot Traveller aynı zamanda yüksek güvenlik beklentilerini de beraberinde getiriyor.

PEUGEOT_TRAVEL_2016_3

Peugeot Traveller, her geçen gün büyüyen Combispace ve VIP Shuttle pazarında güçlenme stratejimizi her yönüyle karşılıyor ve destekliyor. Yenilikçi tasarımıyla Peugeot Traveller, Peugeot markasının sınıf atlama stratejisine tamamen yeni bir boyut getiriyor.
Maxime Picat, Peugeot Genel Müdürü MaximePicat :”Her bir yolcuya üst seviye konfor ve yaşam alanı sunan ve 9 kişiye kadar yaşam alanı sunabilen Combispace sınıfındaki Peugeot Travelle ile, Peugeot’nun büyük hacimli otomobil ailesi daha da genişliyor.”
Laurent Blanchet, Peugeot Ürün Direktörü: “Peugeot Traveller, kısaca Peugeot binek otomobil ürün gamındaki yeni modelini tamamen yeni ve özel bir isimle taçlandırıyor: Peugeot Traveller. Güçlü ve şık bir tasarıma sahip olan Peugeot Traveller yolculuk ve geniş yaşam alanı kavramlarını modern bir vizyonla ifade ediyor.”

Modüler EMP2platformundan yararlanılarak geliştirilen yeni şasi maksimum iç mekan genişliği ile kompakt dış boyutları bir arada sunuyor. 9 kişiye kadar yaşam alanı ve 1.500litre bagaj hacmi sunan Peugeot Traveller ayrıca sökülebilen koltuk kombinasyonuna bağlı olarak 4.900 litreye kadarbagaj hacmi de sunabiliyor.

Uzunlukları 4,6 0m ile 5,30 m arasında değişen üç farklı gövde tipine sahip olan Peugeot Traveller bu sınıfta nadir görülen sadece 1,90 metre tavan yüksekliği ile kapalı otoparklara girme avantajı sunuyor. 4,95 m uzunluğundaki Standard ve 5,30 m uzunluğundaki Long gövde seçenekleri pazarın kalbinde yer alıyorlar. Bu sınıfta tek olan4,60 m uzunluğundaki Compact versiyonu da 9 kişiye geniş ve konforlu bir yaşam alanı sunuyor. Kısa aks uzantıları ve kompakt boyutlarıyla Peugeot Traveller şehir içi de dahil günlük kullanım şartlarında rahat bir sürüş sunuyor.

Peugeot Traveller Business VIP ile arka koltuk yolcularına her biri bağımsız deri kolçaklı karşılıklı 4 koltuklu veya 5 koltukluoturma düzeni sunuluyor. Yumuşak üfleme özelliğine sahip üç bölgeli iklimlendirme kontrolünün entegre edildiği çok fonksiyonlu tavan bu sınıfta benzersiz bir donanım olarak öne çıkarken yumuşak ambiyans aydınlatması da yolcuların konforuna katkıda bulunuyor.

PEUGEOT_TRAVEL_2016_4

Güçleri 95 hp ile 180 hp arasında değişen Euro6 emisyon normuna uygun modern ve verimli motor seçenekleri ve yeni EAT6 otomatik şanzıman yüksek sürüş keyfive bu sınıfta rekor tüketim / CO2 emisyon değerleri vaat ediyor. En verimli seçenek 5,1 lt/100 km ve 133 g/km CO2 değeri sunarken Peugeot Traveller’in tüm ürün gamı ortalama5,4 lt/100 km ve 140 g/km ile sınıfında referans değerlere imza atıyor.

Peugeot Traveller kullanıcısına bu sınıfta nadir görülen hatta eşi olmayan çok sayıda yeni nesil konfor ve güvenlik donanımları sunuyor:
– Eller serbest sürgülü yan kapılar pazarda eşi olmayan bir donanım
– Head-up display ve Hız Sınırı Önermesine sahip Trafik İşareti Tanımlama Sistemi segmentte tek
– Açılan arka pencere,cam tavan, Aktif Güvenlik Freni ve otomatik uzun/kısa far yardımcısı bu sınıfta ender görülen ekipmanlar
– Sesli kumanda ve anlık trafik bilgisi özelliklerini destekleyen internet bağlantılı yeni navigasyon, 180° derece açılı kuşbakışı ve zoom fonksiyonlu geri görüş kamerası VisioPark1 ve Sürücü Yorgunluk Uyarı Sistemi gibi özelliklerbir Peugeot modelinde ilk kez kullanılıyor.

Peugeot Traveller biri bireysel kullanıcı ve diğeri profesyonel kullanıcılar olmak üzere her biri 2 farklı ekipman seviyesinde iki farklı ürün gamı ile sunuluyor.

Combispace ve VIP Shuttle sınıfında yeni referansı oluşturacak yeni üst sınıf ürün gamı

Bu sınıftaki profesyonellerin ve bireysel kullanıcıların ihtiyaçları ve beklentileri yapmış oldukları işe ve taşıdıkları kişi veya müşterileregöre farklılık gösteriyor.
Bu beklenti ve ihtiyaçları karşılamak üzere Peugeot Traveller her biri 2 farklı ekipman seviyesinde 2 ayrı ürün gamı sunuluyor:
– Bireysel müşteriler için,5, 7 veya 8 koltuklu Active ve Allure donanım paketleriyle Combispace
– Profesyonellerin yolcu taşımacılığıiçin 5’ten 9 koltuğa kadar alternatiflere sahip olan Business donanım paketli ile 6 ve 7 koltuk alternatifine sahip olan Business VIP
Markanın sınıf atlama stratejisine uygun olaraküst ekipman seviyelerindeseçkin ve prestijli çok sayıda dış ve iç mekan ekipmanları sunuluyor. Peugeot Traveller yolcularına üst seviye konfor ve rahatlık vaat ediyor.

PEUGEOT_TRAVEL_2016_1

Güçlü ve şık tasarımını Peugeot binek otomobillerinin genetik kodlarından alan Peugeot Traveller’ın yolcularına sunmuş olduğu yaşam alanı ve konfor seviyesi örneğin VIP yolcular ve bagajlarının transferi gibi yolcu taşımacılığı yapan profesyonellerin bütün ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılıyor.

İster alışverişe gitmek, isterse ailece seyahat etmek, isterse de bir dağ bisikleti gezintisi için arkadaşlarla kaçamak yapmak, Peugeot Traveller bütün durumlara rahatlıkla adapte oluyor. Farklı kullanım kombinasyonları sunan koltuk sistemi sayesinde ileri seviyede kullanım esnekliği sunan Peugeot Traveller gezme, hobi veya spor olmak üzere ailelerin farklı kullanım beklentilerine rahatlıkla adapte olabiliyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ