www.autowritetr.com

Pirelli’den Terzi İşi

Pirelli’den Terzi İşi

İstanbul Park’ta Porsche ve Pirelli’den Kusursuz uyum

Prestij otomobili lastikleri segmentinde yüzde 50’lik pazar payıyla dünya lideri olan Pirelli, ‘kusursuz uyum’ ilkesine dayalı stratejisinin en önemli ürünü olan lastikleriyle, Porsche Basın Günü’nde yer aldı.

Etkinlikte, Porsche araçlarla sıradışı bir uyum sergileyen Pirelli lastikler, hazırlanan tüm parkurlarda ve istasyonlarda, bu sınıfta bulunduğu yeri hak ettiğini kanıtladı.

Pirelli, Porsche Driving Academy etkinliklerinde, Porsche modelleriyle ne denli uyum içinde olduğunu gösterdi.

Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 26 ülkenin dahil olduğu Porsche Orta ve Doğu Avrupa bölgesi (PCEE), müşterilerine ve medya mensuplarına yönelik ileri sürüş eğitimleri düzenlemek üzere İstanbul ’da hayata geçirdiği Porsche Driving Academy etkinliklerinin yenisi, Pirelli işbirliğiyle düzenlendi.

Porsche’nin 991 Turbo S, 911 Targa 4 S, 911 Carrera 4, 911 Carrera S, Macan Turbo Performance Package, Macan GTS, Macan 2.0, Cayenne Turbo S, Cayenne Turbo, Gayanne GTS, Cayenne S Diesel ve Cayenne Diesel modellerinin yanısıra, Yeni 718 Boxster, Yeni 718 Cayman ve Yeni Panamera’nın da Türkiye lansmanının da yapıldığı etkinlikte Pirelli, prestij otomobil lastiklerinde kendisini liderliğe taşıyan ürünleriyle yer aldı.

Her otomobile özel lastik
Küresel otomotiv pazarının en hızlı büyüyen sektörü olan lüks ve spor otomobil pazarına odaklanan Pirelli, bu özel segmentte elde ettiği liderliği, üretim teknolojisinde geldiği nokta ve ürünleriyle kanıtlıyor.

Stratejisini prestij otomobili lastikleri segmentine yoğunlaştıran Pirelli’nin otomotiv pazarının en üst seviyelerindeki bu liderliği, “kusursuz uyum” ilkesine dayalı stratejinin bir ürünü. Pirelli, her otomobil için özel teknolojiler, süreçler ve malzemeler kullanarak farklı lastikler geliştiriyor, tasarlıyor ve üretiyor. Tasarım aşamasına gelindiğinde bu unsurlar, her otomobil üreticisinin mühendislerinin taleplerine göre şekillendiriliyor. Pirelli bu sayede farklı modeller için özel lastikler geliştirebiliyor. P Zero olarak adlandırılan bu lastiklerin, farklı otomobil modellerine kusursuz uyum sağlayabilmesi için farklı versiyonları bulunuyor. Bu farklılıklara dikkat çekmek için, lastiklerin yanaklarında, Pirelli’nin özel tasarımı olduğunu gösteren özel işaretler yer alıyor.

Terzi işi lastik; P Zero
Pirelli’nin Porsche Basın Günü’nde kullandığı lastiklerinin önemli bir çoğunluğu en gelişmiş lastik teknolojisine sahip yeni P Zero lastikler.

Pirelli’nin ilk olarak 30 yıl önce yollarla buluşturduğu ve performans, güvenirlik ve güvenlik özellikleriyle ön plana çıkan P Zero, performans, güvenilirlik ve güvenlikle ilgili artan talepleri karşılamanın yanı sıra, her araç modeline uygun ölçülerde lastik üretmek anlamına gelen Mükemmel Uyum-Perfect Fit stratejisini de güçlendiriyor.

P Zero, İtalyan firmanın mühendislerinin, yakın işbirliği içinde oldukları dünyanın önde gelen otomobil üreticilerindeki meslektaşlarından gelen teknik çözümleri entegre ettikleri, Pirelli’nin ünlü araştırma bölümünün sahip olduğu ileri teknolojiyi temsil ediyor. Her bir aracın tasarımı aşamasında belirli beklentileri, gelişmiş teknoloji, işlemler ve materyallerle titizlikle eşleştiren Pirelli, her bir model için talep edilen lastikleri tedarik edebiliyor.

Yeni P Zero, modern ve güçlü otomobillerde aşırı güç kullanımlarında sağladığı güvenilirliğin yanı sıra en hünerli lastik olarak dikkat çekiyor. Lastiğin yeni alt tabaka bileşenleri sürüş hakimiyeti ve yuvarlanma direncini iyileştirirken, ileri mekanik özelliklere sahip yenilikçi polimerler hem ıslak hem de kuru koşullarda performansı optimize etmeyi sağlıyor. Daha derin ve boylamasına olan yenilikçi sırt desen tasarımı sayesinde ise, daha fazla suyun dışarı atılması mümkün oluyor.

İster sadece renkli, ister hem renkli, hem sensörlü
Pirelli’nin en gelişmiş lastik teknolojisine sahip P Zero, Pirelli mühendislerinin geliştirdiği inovatif malzemeler ve koruyucu sistemlerle canlı ve dayanıklı renkler kazandı. P Zero’lar standart versiyonlarının dışında sensörlü ve renkli, yalnızca Connesso sistemine sahip ya da yalnızca renkli lastik olarak da tercih edilebiliyor. Diğer bir deyişle, farklı ebat seçeneklerinde ve yaz, kış ve performans gibi farklı uygulamalara yönelik tek bir lastikte, sensör ve renk seçenekleri istenilen kombinasyonda bir araya gelebiliyor.

Formula 1 tarzı yol tutuşu için yarıştan esinlenen topuk: F1 Bead
Formula 1 lastiklerinin gerçekleştirdiği gibi en yüksek hızda bile maksimum istikrarı güvence altına alma yeteneği yeni P Zero’nun önemli özelliklerinden birisi olarak öne çıkıyor. Topuk bölümü içerisinde kullanılan katı bir bileşik sayesinde daha hızlı ve daha hassas direksiyon hakimiyeti sağlayan ve P Zero’da da kullanılan Formula 1 Bead teknolojisi, yatay kavramada beklenmeyen kayıpların önüne geçiyor. P Zero’yu pek çok rakibinden ayıran F1 Bead Teknolojisi, performans kaybının önüne geçerken yüksek yük ve hızda ise yapının bütünlüğünü geliştiren yapı anlamına gelir. Bu teknoloji topuk ve yastık yanağında geçerli olan güçlerin daha eşit dağıtılması anlamına gelirken, tam bir güvenlik içinde sportif performansın keyfini yaşamak için sürücüyü serbest bırakıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ