PR NET Belirledi:

PR NET Belirledi:

YILIN EN’LERİ

2014 yılı boyunca güncel haberlerden; siyaset dünyasına, spor camiasından ünlüler medyasına kadar her hafta En’leri belirleyen PRNet A.Ş. yıla damga vuranları 5 başlık altında sıraladı.
YILIN GÜNDEMİNİ “IŞİD” BELİRLEDİ
Geçtiğimiz günlerde geride bıraktığımız 2014; gündemin yoğun yaşandığı ve tarihe iz bırakacak olaylara sahne olan bir yıl oldu. Yıl içerisinde Suriye’nin Kobane kentinde saldırılara başlayan ve kenti ele geçirmek için bölge güçleri ile çatışan IŞİD; 132 bin civarı haberi ile yılın en fazla konuşulan konusuydu.
Türkiye’de olduğu kadar dünya tarihinde de kayıtlara geçecek olan Cumhurbaşkanlığı Seçimleri de 2014’ün gündemini belirleyenler arasındaydı. 102 bine yakın yansıma bulan seçim konusu; reklam, kampanya, seçim çalışmaları gibi aktiviteler ile de medyada oldukça yer aldı.
Türkiye’nin siyasi gündemi için önem arz ettiği gibi; dönemin ekonomisi ve günlük yaşamına da yön veren bir gelişme olarak 30 Mart Yerel Seçimleri yılın bolca konuşulanları arasındaydı. 92 bine yakın yansıma bulan seçimler; öncesi ve sonrası ile oldukça hareketli geçti.
Yıl içerisinde toplumun tümünü aynı anda ve derinden etkileyen Soma Maden Faciası; 2014’ün en fazla yansıma bulan dördüncü haberi olarak kaydedildi. Kazada 301 madenci acı bir şekilde can vermiş, 3 günlük yas ilan edilmişti.
2013 yılına damga vuran 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet olayları; Paralel Yapı’ya Yönelik Operasyonların Başlatılması ile karşılık bularak; geçtiğimiz yılın gündeminde önemli bir yer tuttu.
YILIN EN ÇOK KONUŞULAN SİYASETÇİSİ “RECEP TAYYİP ERDOĞAN”
2014 yılının en önemli olaylarından birisi olarak kaydedilen Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde dönemin başbakanı iken Cumhurbaşkanı olarak seçilen Recep Tayyip Erdoğan; sene boyunca siyaset haberlerinin de liderliğini üstlendi. Yılı 345 bine yakın haber ile tamamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan; sıralamada kendisini takip eden Ahmet Davutoğlu’ndan 5 kat daha fazla yansıma buldu.
Geçtiğimiz yıl içerisinde Bakanlıktaki görevini bırakarak Başbakanlığa atanan Ahmet Davutoğlu 2014’ün siyaset gündemini belirleyenler arasında raporlandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 63 bin 431 haberi ile sıkça yansıma bulurken; MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yılın siyasi isimleri arasında dördüncü sırada yer aldı. Geçtiğimiz yılın beşinci siyasi ismi ise, Soma ve Ermenek Maden Ocaklarıyla birlikte sıkça adı geçen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız oldu.
YILIN EN ÇOK KONUŞULAN ÜNLÜSÜ “CEM YILMAZ”
Bir tweetiyle bile günlerce konuşulmayı başaran Cem Yılmaz, 2014’ün birincisi oldu. 9 bin 700 haberi ile yılın en ünlüsü olarak belirlenen Cem Yılmaz yıl içerisinde vizyona giren “Pek Yakında” filmi ile de dikkatleri çekmişti. Müzik dünyasının Minik Serçe lakaplı dev ismi Sezen Aksu da ünlü gündemine ikinci sıradan damgasını vurdu.
Şarkıları ile olduğu kadar anneliği ile de sürekli adından bahsettiren Demet Akalın ise 4 bine yakın haberi ile yıl boyunca en fazla konuşulan üçüncü ünlü olarak kaydedildi. Türk sinemasının sultanı Türkan Şoray medyadaki etkisini korurken; bu yıl 67. Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye ödülünü kazanarak başarısı ile gündeme gelen Nuri Bilge Ceylan ilk beşi tamamlayan isim oldu.
YILIN EN ÇOK KONUŞULAN SPOR ADAMI “FATİH TERİM”
Medyanın hareketini arttırdığı alanlardan birisi olan spor dünyasında; 2014’ün en medyatik ismi Fatih Terim olarak belirlendi. Az bir farkla ilk sırayı kaptıran Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım da 20 bine yakın haberi ile yılın popüler isimleri arasındaydı.
Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal yılın spor adamları gündemini üçüncü sırada yakalarken; Galatasaray eski Teknik Direktörü Cesare Prandelli onu izleyen isim olarak belirlendi. 2014 yılında Galatasaray Spor Kulübü başkanlığını bırakan Ünal Aysal da oldukça yansıma bulanlar arasındaydı.
YILIN EN ÇOK KONUŞULAN SPORCUSU “WESLEY SNEIJDER”
Spor camiası; sporcuları ile de oldukça dinamik bir yıl geçirdi. 15 bin 725 haberi ile en fazla konuşulan sporcu isim; Galatasaray’ın futbolcusu Wesley Sneijder oldu. Popüler sporcular arasında yerini alan Trabzonspor futbolcularından Kévin Constant’ı; Fenerbahçe’nin yıldız ismi Emmanuel Emenike takip etti. 2014’de Galatasaray ile yollarını ayıran Didier Drogba da yılı yoğun geçirenler arasındaydı. Sporcu gündemini yıl boyunca beşinci sıradan tamamlayan isim ise Galatasaray’lı Felipe Melo oldu.
GÜNDEM BAŞLIĞI HABER ADET
2014’ÜN EN ÖNEMLİ KONUSU IŞİD… 132.371
CUMHURBAŞKANI SEÇİMLERİ ÇOK KONUŞULDU… 101.755
TÜRKİYE TARİHİNİ ETKİLEYEN 30 MART SEÇİMLERİ… 91.498
SOMA MADEN FACİASI ÜLKEYİ SARSTI… 78.375
PARALEL YAPI’YA YÖNELİK OPERASYONLAR DİKKAT ÇEKTİ… 60.529

SİYASİLER HABER ADET
RECEP TAYYİP ERDOĞAN 344.602
AHMET DAVUTOĞLU 72.087
KEMAL KILIÇDAROĞLU 63.431
DEVLET BAHÇELİ 24.812
TANER YILDIZ 23.559

ÜNLÜLER HABER ADET
CEM YILMAZ 9700
SEZEN AKSU 5859
DEMET AKALIN 3998
TÜRKAN ŞORAY 3839
NURİ BİLGE CEYLAN 3689

SPOR ADAMLARI HABER ADET
FATİH TERİM 20.902
AZİZ YILDIRIM 19.787
ERSUN YANAL 17.749
CESARE PRANDELLI 13.350
ÜNAL AYSAL 12.799

SPORCULAR HABER ADET
WESLEY SNEIJDER 15.725
KEVIN CONSTANT 13.630
EMMANUEL EMENIKE 12.271
DIDIER DROGBA 11.018
FELİPE MELO 10.750

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org