ROLLS-ROYCE 2021’de Satış rekoru kırdı!

ROLLS-ROYCE 2021’de Satış rekoru kırdı!

Lüks otomobil üreticisi Rolls-Royce Pazartesi günü yaptığı açıklamada, küresel koronavirüs pandemisine rağmen dünya çapında lüks araçlara olan talebin artmasıyla satışlarının 2021’de %49 artarak rekor seviyeye yükseldiğini söyledi.

Rolls-Royce CEO’su Torsten Müller-Ötvös, çevrimiçi bir sunumda, otomobil üreticisinin 50’den fazla ülkedeki müşterilere 5.586 araç sattığını söyledi.

Müller-Ötvös, “Bir bütün olarak lüks sektöründe, mücadele müşteri bulmaya çalışmaktan çok, büyük müşteri talebini karşılayacak kadar ürün üretmeye odaklandı.” Dedi.

Çin ve Amerika dahil olmak üzere çoğu bölgede satışların tüm zamanların rekorlarına ulaştığını söyledi.

Salgın seyahat kısıtlamalarının varlıklı tüketicilere daha fazla harcanabilir gelir bırakması nedeniyle, Çin ve Amerika Birleşik Devletleri gibi önemli küresel pazarlarda premium ve lüks otomobil satışları daha geniş bir şekilde büyüyor.

Müller-Ötvös, Reuters’e verdiği demeçte, “Covid birçok insanı artık seyahat etmemeye zorladı ve bu nedenle birikmiş ve lüks mallara harcanan oldukça fazla servet var” dedi. “Bu gelişmeden faydalandık.”

Otomobil üreticisinin Goodwood’daki İngiliz fabrikasının maksimum kapasiteye yakın çalıştığını ve sipariş defterlerinin 2022’nin üçüncü çeyreğine kadar dolduğunu söyledi.

“Bugün bir Rolls-Royce sipariş ederseniz, yaklaşık bir yıl sonra teslim almayı bekleyeceksiniz” dedi.

Volkswagen AG’nin bir birimi olan lüks İngiliz otomobil üreticisi Bentley , geçen hafta, yüksek kaliteli araçlara olan güçlü talebin ortasında küresel satışların %31 artmasıyla 2021’de rekor bir yıla çıktığını söyledi.

Geçen hafta BMW, 2021’de BMW markasından 2,2 milyonun üzerinde rekor satış gerçekleştirdiğini ve küresel yarı iletken çip sıkıntısına rağmen 2019 satışlarını geride bıraktığını söyledi.

Müller-Ötvös, çip sıkıntısı endişe kaynağı olsa da, Rolls-Royce’un ana şirketi BMW’nin “arabalarımızı yapmak için ihtiyaç duyduğumuz tüm çipleri teslim alabileceğimize dair güvence verdiğini, bu nedenle herhangi bir eksiklik görmediğimizi” söyledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org