www.autowritetr.com

SEAT’ın Orkestra Şefleri

SEAT’ın Orkestra Şefleri

SEAT’ın Barselona’daki Martorell Üretim Merkezi’nde bulunan akustik mühendisleri, markanın tüm modellerinde sürücü ve yolcuların konforlu bir yolculuk yapmaları için kapı sesinden, motor sesine hatta silecek sesine kadar her ayrıntıyı inceliyor.

SEAT markasına özel motor seslerini bir orkestra şefi gibi tasarlıyorlar.

Bir otomobilin sesi nasıl olmalı? SEAT’ın İspanya Barselona’daki üretim merkezi Martorell’de bulunan Akustik Departmanı’nda çalışan mühendislerin görevi, işte bu soruya cevap bulmak. Burada çalışan mühendisler mesailerini, SEAT tarafından üretilen tüm modellerin her parçasından çıkan sesleri incelemek ve bu seslerin sürücüler ile yolcuların akustik konforunu sağlamak için harcıyor.

SEAT Akustik Mühendisleri, sürücü ve yolcuların, motordan, cam sileceğine, sinyal lambalarından, kapı açılma ve kapanmalarına kadar duyduğu tüm sesleri analiz ediyor. SEAT araçlar satışa sunulmadan önce kulağa hoş gelmeyen sesleri gidermek için iyileştiriliyor.

İdeal kapı sesi nasıl olmalı?
Mühendislere göre, örneğin araç sahiplerinin en dikkat ettiği seslerin başında kapı kapanma sesi geliyor. İdeal bir kapı kapanma sesi, kaliteli bir algı yaratan yumuşak bir “tık”lamadan ve sonrasında kapının sıkı kapandığı hissi veren bir sesten oluşmalı. Ses ve işitme duyusu her ne kadar insandan insana değişse de, SEAT Mühendisleri, analizlerinde bilgisayar sistemlerini kullanıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ