Shell Eco-marathon, ikinci kez Türkiye’de

Shell Eco-marathon, ikinci kez Türkiye’de

Üniversite ve lise öğrencileri geleceğin otomobillerini üretti

Shell Türkiye , Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Uludağ Otomobil İhracatçıları Birliği (OİB) işbirliğiyle, dünyanın en önemli mühendislik yarışmalarından biri olan Shell Eco-marathon’un Türkiye’deki ikincisi 7-8-9 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da TİM Dış Ticaret Kompleksi’nde gerçekleştirilecek. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü açılış konuşmasında; geçen yıl AR-GE konusunda yapılan 18 milyar lira yatırımla tarihimizde ilk kez milli gelirin yüzde birinin üzerine çıkıldığını belirtti.

Shell’in 31 yıldır, tüm dünyadan gençleri enerji tasarruflu yenilikçi araçlar tasarlayıp üretmeye için teşvik etmek amacıyla küresel ölçekte düzenlediği “Shell Eco-marathon”, bu yıl ikinci kez, 7-8-9 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da TİM Dış Ticaret Kompleksi’nde gerçekleştiriliyor. Yarışmaya, Türkiye’nin farklı lise ve üniversitelerinden 13 takım ve yaklaşık 200 öğrenci katılıyor.

Yarışma öncesi düzenlenen basın toplantısında bir konuşma yapan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü “Türkiye gibi yoğun genç nüfusa sahip bir ülkede bu yarışmanın çok önemli olduğuna inanıyorum. Teknoloji kullanma konusunda çok başarılı olan gençlerin teknoloji üretme konusunda da başarılı olacağına inanıyorum. Ülke olarak, inovasyon konusunda söz sahibi olmak istiyoruz. Bilim ve teknoloji alanında büyük yatırımlar yaptık. Ar-GE konusunda geçen yıl 18 milyar lira yatırım yaptık ve tarihimizde ilk kez bu oran milli gelirin yüzde birinin üzerine çıktı” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org