Skoda Büyümeye Devam Ediyor

  • 11 Ekim 2014
  • 1.121 kez görüntülendi.
Skoda Büyümeye Devam Ediyor

Çek üretici Skoda, dünya çapındaki satış başarısını, eylül ayında da sürdürdü.

Geçen ay 95.600 adetlik teslimat gerçekleştiren Skoda, böylece marka tarihinde bir dönüm noktası daha yaşayarak, en yüksek aylık satış rakamına ulaştı. Türkiye’de de bu başarısını sürdüren Skoda, Eylül ayında geçen yıl aynı döneme göre yüzde 18 artışla 1.300 adet satış gerçekleştirdi.
Son olarak Paris Otomobil Fuarı’nda tanıttığı yeni nesil Fabia ile model atağında hız kesmeyen Skoda, bunu, tüm dünyada elde ettiği satış başarılarıyla taçlandırıyor. Eylül ayında dünya çapındaki teslimatları yüzde 10,4’lük artışla 95 bin 600 adede ulaşan Skoda, böylece aylık bazda marka tarihinin en yüksek satış rakamını elde etti. Skoda bu yükselişini Türkiye’de de sürdürdü ve eylül ayında 1.300 adetlik satışla yüzde 2,64’lük pazar payına ulaştı.

Skoda, geçtiğimiz ay marka tarihinde bir dönüm noktasını daha yaşayarak, bugüne kadarki en yüksek aylık satış rakamına ulaştı. Tüm dünyada 95.600 adetlik teslimat gerçekleştiren Skoda, aylık bazda satışlarını geçen yılın aynı ayına göre yüzde 10,4 oranında artırmayı başardı. Geçen yılın Eylül ayında bu rakam 86.600 adet olmuştu. Skoda’nın ilk 9 aylık satışları ise, geçen yıla göre yüzde 13’lük artış gerçekleştirdi.

Henüz durgunluğun tam olarak atlatılamadığı Batı Avrupa pazarlarında Eylül satışlarını yüzde 8,2 artıran Skoda, benzer şekilde düşüş yaşanan Rusya’da da teslimatlarını yüzde 4,3 oranında yükseltmeyi başardı. Skoda’nın zorlu Çin pazarındaki eylül ayı satışları da geçen yıla göre yüzde 16,3 artış kaydetti.

TÜRKİYE’DE MÜKEMMEL SONUÇLAR
Skoda’nın yükselişi, Türkiye’de de hız kesmeden devam ediyor. Teknolojisi, ekonomik motorları ve dayanıklılığıyla yerini giderek sağlamlaştıran Skoda, Eylül’de yüzde 7’ye yaklaşan daralmanın yaşandığı Türkiye otomobil pazarında satışlarını yüzde 18 artışla 1.300 adede yükseltti.

Eylül ayında pazar payını yüzde 27,67 oranında artışla yüzde 2,64’e çıkaran Skoda, otomobil pazarında en çok satış yapan markalar arasında 15. sırada yerini aldı. Bu yılın ilk 9 ayında otomobil pazarı yüzde 18,92’lik düşüş yaşanırken, Skoda satışları yüzde 7’ye ulaşan artışlarla 9 bin 407 adede ulaştı. Bu sonuçla otomobil pazarında 2,56 pazar payı elde eden Skoda’nın, bu dönemdeki pazar payı artışı da yüzde 32’ye ulaştı. Skoda, 9 aylık satışlarıyla otomobil pazarında 14. marka konumuna yerleşirken, bu dönemde otomobil satışlarını en çok artıran 4. marka oldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
2027’ye kadar EV1’den EV9’a kadar isimleri daha sonra belli olacak bir serinin ilk aracı bir...
Heyecanla beklenen yeni ŠKODA OCTAVIA, Türkiye lansmanının ardından satışa sunulurken, markanın yeni reklam yüzü Mehmet...
Yenilenen Egea Ailesi, Anahtarsız ve Kablosuz Kullanıcı Deneyimi ile Segmentinin Standartlarını Yükseltiyor Tofaş’ın 2015 yılının...
Yeni bir lüks otomobil deneyimi sunan Yeni Mercedes-Benz S-Serisi Türkiye’de Aralık 2020 itibarıyla satışa sunuldu....
Alpine Cars, Renault Sport Cars (RSC) ve Renault Sport Racing (RSR), Alpine amiral gemisi altında...
İki üretici Instagram’da atıştı. Hidrojen yakıt hücrelerine “aptal hücre” diyen Elon MUSK’a meydan okudu. Jim...
Porsche Orta Doğu Şampiyonası’nın Sakhir GP öncesi koşulan destek yarışında, milli sporcumuz Ayhancan Güven bugün...
Yarış dünyasına yeni nesil süper spor otomobili MC20 ile dönmeye hazırlanan Maserati, geleceğini köklerindeki yarışçı...