Sorento Club’ın ilk organizasyonu

Sorento Club’ın ilk organizasyonu

Sorento Club Türkiye 29 Ocak İstanbul Gezisi keyif verdi

4×4 Segmentinin bir dönem en çok satan markası olan Sorentolar yine revaçta.
Bunun sebebi ise yeni model 4×4 veya SUV ların vergilerden dolayı yüksek maliyetli olması.

2003-2010 model arası Sorentolar hem gerçek anlamda 4×4 sayılabilecek kadar kemikli bir yapıya sahipler hem de piyasada uygun fiyatlara bulunabiliyorlar.
Sosyal medya üzerinde buluşan Sorento severler, kendi aralarında güzel bir dayanışmaya hatta bir aile havasına sahipler.
2500 den fazla üyesi bulunan Sorento Club Türkiye sayfasının içindeki yazışmalara bakıldığında, tamamen ticari amaçtan uzak bir yardımlaşma ve kaynaşma havası hakim.
Sayfanın kurucusu olan ve sayfa takipçileri tarafından Başkan olarak kabul edilen Sayın Resul Yıldırım Ankara’da yaşıyor olmasına rağmen, Bolu, İstanbul ve Bursa’da bulunan Sorento severler ile iyi bir iletişim içinde.

Zaman zaman farklı illerde 30 -40 hatta 70 araç ile günü birlik geziler düzenleyen Sorento Club Türkiye’nin İstanbul’da bulunan takipçilerinin küçük bir kısmı 29 Ocak Pazar günü, Hadımköy / Dursunköy bölgesinde 8-10 araçlık küçük bir buluşma düzenlediler.

Bu buluşmayı Hüseyin Yılmaz organize ederken enteresan bir nokta dikkatimizi çekti.
Katılımcıların büyük kısmı eşleri ve çocukları ile buluşmaya katılırken tam bir aile havası içindeler ve buluşmayı düzenleyen yetkililer, buluşma öncesinde yemek yenecek mekan seçimi için uzun yollar kat ediyorlar ve yemekten sonra arazi de tam anlamı ile offroad olmasa da, biraz eğlenmek amacı ile araçları çamurlu alanlarda kullanıyorlar ve organizasyon hazırlıklarının tüm masraflarını yöneticiler kendileri karşılayarak, katılımcılardan herhangi bir ücret talep etmiyorlar. Katılımcılar sadece kendi yemeklerini ve yol masraflarını ödüyorlar.
Bunun haricinde grubun başkanı ve diğer yöneticiler Sorento Club Türkiye takipçileri için, gerek yetkili ve gerekse özel servislerle sıkı bir pazarlığa girerek, hem yedek parça hem de bakım masraflarında çok ciddi indirimler alıyorlar. Bunu yaparken de hiçbir ticari amaç gütmüyorlar.
Pazar günü gerçekleşen gezi için Emez Oto Özel Kia Servisi’de, olası arızaların giderilmesi için herhangi bir ücret talep etmeksizin katılımcıların arasında idi. Ayrıca arazide olası bir batmaya karşılık ise bir adet traktör organize edilmişti.

Tam bir aile ve eğlence havasında geçen küçük geziden sonra Sorento Club Türkiye’nin artık bir dernek olmak için hazırlıklar yaptığını öğrendik. Resul Başkan ve yönetim kadrosu bu konuda çalışmalara ciddi anlamda başlamışlar ve yakın bir tarihte derneği kurup birkaç pilot ilde de şube açmayı planlıyorlar.
Türkiye’mizde bir çok otomobil grubu olmasına rağmen bu denli yardımsever ve ticari amaçtan uzak bir oluşumun olması AUTOWRITE olarak dikkatimizi çekti ve bu ay ki sayımızda Sorento Club Türkiye’yi misafir ettik. Dileriz ki, ilerleyen günlerde Avrupa veya Amerika’da olduğu gibi 500- 1000 araçlık buluşmalara imza atarlar ve yine sayfalarımızda kendilerine daha fazla yer ayırarak misafir ederiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org