www.autowritetr.com

SUZUKİ EL DEĞİŞTİRDİ

SUZUKİ EL DEĞİŞTİRDİ
  • Güncel
  • 22 Mayıs 2015 07:52
  • 1.554

Aydın Doğan’ın otomobil firması sahibi olması isteği akrabalıktan da olsa gerçekleşiyor.

31 yıllık Suzuki Türkiye temsilciliği el değiştiriyor. Bir zamanlar Doğuş Otomotiv’in istediği temsilciliği Boyner aldı.
Türkiye’nin en eski ithalatçılarından biri olan Suzuki Pazarlama ve Tic. A.Ş. ve 1984 yılında o dönem Başbakan olan Turgut Özal’ın özel izniyle ithalatına başlanan Suzuki marka otomobillerin Türkiye distribütörlüğü Aydın Doğan’ın damadı olan Osman Boyner’e geçiyor.
HACO Şirketler Grubu’nun 31 yıldır yürüttüğü Suzuki Türkiye operasyonu için BD Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Osman Boyner ile prensip anlaşması yapıldı. Bu sefer iş bir tek imzaya kaldı.
İstanbul Auto Show’da konuştuğum Ali SAVCI’dan alınan bilgiye göre değişikliğin yapılması bir tek imzaya kaldı ve Japonya’daki merkez tarafından da onaylandığını öğrendim.
Suzuki Türkiye distribütörlüğünü 2011 yılında Doğuş Otomotiv devralmak istemiş ama son anlaşma bozulmuştu.. Anlaşmazlığın Türkiye’den değil, VW Grubu ile Suzuki Grubu arasındaki anlaşamamazlıktan çıktığı açıklanmış ve bu anlaşmazlığa paralel Türkiye’deki değişiklik de gerçekleşmemişti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org