SUZUKI eVX Konsept (İlk elektrikli otomobili)

SUZUKI eVX Konsept (İlk elektrikli otomobili)

550 km menzili olan ve SUZUKI’nin ilk elektriklisi olma özelliğine sahip eVX, şimdilik konsept ama 2025 sonunda bir kaç düzenlemeyle piyasaya çıkacak.

Markanın 4×4 mirasını ileriye taşımayı” amaçlayan S-Cross boyutlu bir crossover olan eVX konsepti, Suzuki’nin bütçe dostu konumlandırması, tek motorlu, iki tekerlekten çekişli bir aktarma organını, modelin varyantlarının büyük bir kısmında yer alacak.

2025 yılına kadar lansmanı planlanan üretim eVX’in, Suzuki’nin dün ortak bir geliştirme anlaşması imzaladığını duyurduğu Kanadalı Inmotive firması tarafından üretilen iki vitesli bir şanzıman kullanması muhtemel. İki şirket, dünyanın en verimli iki vitesli şanzımanı olduğu iddia edilen, hızlanmayı ve menzili %15’e kadar iyileştirebilen ‘Ingear’ şanzımanını geliştirmek için çalışacak.

Toshihiro  Suzuki şunları söyledi: “İlk küresel stratejik EV’miz olan eVX’i ortaya çıkarmaktan mutluluk duyuyorum. Suzuki Group’ta küresel ısınmayı ele almak bir önceliktir. Sera gazı emisyonlarını azaltmak için bir dizi küresel önlemi destekliyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org