TEMİZ BİR DÜNYA İÇİN

TEMİZ BİR DÜNYA İÇİN

Jaguar Land Rover

Sıfır Karbon Ayak İzi Hedefiyle Yeni Stratejik Planını Açıkladı

Lüks otomotiv sektörünün liderlerinden Jaguar Land Rover, geleceğini inşa edecek yeni stratejisini açıkladı. Sürdürülebilirlik ve elektrikli mobiliteyi odak noktası olarak belirleyen İngiliz otomotiv üreticisi, “Reimagine” stratejisi kapsamında, 2039 yılına kadar tüm Jaguar Land Rover modellerini tamamen elektrikliye dönüştürmeyi planlıyor.

Kalıcı bir sürdürülebilirlik hedefiyle yola çıkan Jaguar Land Rover, dünyanın en çok arzu edilen lüks otomobillerininçevreye olan etkisini minimuma indirecek. 2030 yılına kadar Land Rover satışlarının yüzde 60’ını, Jaguar satışlarının ise yüzde 100’ünütamamen elektrikli modellerdenoluşturacak şekilde yeniden yapılanan Jaguar Land Rover,2039 yılınakadar tedarik zincirinden, ürünlerine ve operasyonlarına kadar tüm alanlarda karbon nötrolmayı amaçlıyor. Stratejiyi hayata geçirebilmek için yıllık 2,5 milyar sterlin harcayacak olan Jaguar Land Rover, bütçeyi başta elektrifikasyon teknolojileri olmak üzere bağlantılı hizmetler ve veri merkezli ekosistemin oluşturulmasında kullanacak. 

Yeniden yapılanma kararını dijital bir basın toplantısıyla duyuran Jaguar Land Rover CEO’su ThierryBolloré,Reimagine stratejisinin her iki markanın da rakipsiz olduğu özelliklerini geliştirmeye imkan tanıdığına işaret etti.  Reimagine yaklaşımıyla mevcut fikir ve teknolojiler için bir sıçrama gerçekleştirme hedeflediklerini belirten Bolloré,çevik bir organizasyon yapısıyla her alanda verimliliklerini de yükselteceklerini sözlerine ekledi.

Jaguar Elektrikli Olarak Yeniden Doğacak

Önümüzdeki 10 yıl içerisinde hem Jaguar hem de Land Rover’ın ayrı altyapılar üzerinde elektrikleneceğini belirten Bolloré, Jaguar markasının temsil ettiği tüm değerleri modernize lüks kavramıyla baştan tasarlayacaklarını, 2025 yılı itibarıyla Jaguar’ın tamamen elektrikli bir marka olarak yeniden doğacağını belirtti.

İlk Tamamen Elektrikli Land Rover 2024’de Yollarla Buluşacak Lüks SUV segmentinin tartışmasız lideri Land Rover araçlarının da 2 yeni platform üzerinde elektrikleneceğini belirten CEO, Reimagine stratejisi kapsamında ilki 2024 yılında yollarla buluşmak üzereönümüzdeki 5 yıl içinde tamamen elektrikli 6 Land Rover modelini pazara sunacaklarını söyledi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ