www.autowritetr.com

Tofaş’a ‘Sürdürülebilir İş’ ödülü

Tofaş’a ‘Sürdürülebilir İş’ ödülü

Türkiye’de sektörüne öncülük ederek sürdürülebilirlik yolculuğunda gerçekleştirdiği çalışmalarıyla öne çıkan Tofaş, Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından verilen ‘2015 Sürdürülebilir İş Ödülleri’ kapsamında ‘Karbon ve Enerji Yönetimi’ kategorisinde en iyi performans gösteren şirket oldu.

Yeşil İş Zirvesi kapsamında düzenlenen, Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından bu yıl ikinci kez düzenlenen Sürdürülebilir İş Ödülleri, 8 Ekim 2015 tarihinde düzenlenen törenle sahiplerine verildi. Türkiye’nin öncü otomotiv üreticisi Tofaş, “7 Adımda Proaktif Karbon ve Enerji Yönetimi” projesi ile ‘Karbon ve Enerji Yönetimi’ kategorisinde ödüle layık görüldü.
Sürdürülebilir iş modeli yaklaşımını tüm faaliyetlerinin ekseninde tutan Tofaş, ürettiği araçlardan üretim sistemlerine, çalışma ortamından paydaşlarla ilişkilere kadar, değer zincirinin bütününde sürdürülebilir çalışma ilkelerini hâkim kılmaya ve sürekli geliştirmeye devam ediyor. Türkiye otomotiv sanayisinde “Sürdürülebilirlik Raporu” yayınlayan ilk otomotiv üretici şirketi olan ve 2015’te GRI G4 prensipleriyle ikinci sürdürülebilirlik raporunu da yayımlayan Tofaş, aynı zamanda Karbon Saydamlık Projesi, CDP İklim Performansı Liderlik Endeksi’ne A Bandı’na giren ilk Türk şirketi ve BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde yer alan ilk ve tek otomotiv şirketi unvanlarını da taşıyor.
Tofaş adına ödülü alan Tofaş Endüstriyel Operasyonlar Direktörü Akın Aydemir, Türkiye’nin önde gelen sanayii kuruluşlarından biri olarak kapsamlı yatırımlar yaptıkları sürdürülebilirlik çalışmaları sonucunda karbon ve enerji yönetimi kategorisinde ödül almaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını belirtti. Geliştirdikleri sürdürülebilirlik yaklaşımının tüm çalışan ve paydaşlar nezdinde benimsenmesini hedeflediklerini söyleyen Aydemir, “Tofaş’ta tüm faaliyet alanlarını, tüm çalışanları ve etkileşimde bulunduğumuz tüm bileşenleri kapsayan bir sürdürülebilir iş modelini ve yaklaşımını yerleştirmeyi başardık. Bu yaklaşımı her geçen gün yeni yatırım ve iş fikirleriyle geliştiriyor, insana ve çevreye daha saygılı ve daha verimli bir sistemi hayata geçirmek için çaba gösteriyoruz. Bu yıl ikincisini yayınladığımız sürdürülebilirlik raporunda bu alanda yaptığımız çalışmaları detaylı şekilde paydaşlarımıza aktarıyoruz” dedi.
Tofaş’ın Karbon Saydamlık Projesi‘nin (CDP) Karbon Performans Liderliği Endeksi’nde ve BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde yer alan bir kuruluş olduğunun altını çizen Akın Aydemir, “İçinde yaşadığımız topluma ve dünyaya karşı sorumluluğumuzun bilinciyle, sürdürülebilir bir yarının inşası için çalışıyoruz. Bu doğrultuda, faaliyetlerimizin çevresel, sosyal ve ekonomik boyutlarını bütünsel bir yaklaşımla ele alarak, sürdürülebilir gelecek stratejilerine dayalı iş modelleri oluşturuyoruz. Ayrıca, tüm süreç ve faaliyetlerimizde hesap verebilirlik, şeffaflık, adillik, sorumluluk kavramlarıyla hareket ediyoruz” şeklinde konuştu.
“7 Adımda Proaktif Karbon ve Enerji Yönetimi” nedir?
Tofaş’ın ödüllü projesi 7 Adımda Proaktif Karbon ve Enerji Yönetimi projesi temelde sürdürülebilirlik ve çevre politikalarının şirket yönetim stratejilerine entegre edilmesini hedefleyen 7 maddelik bir yol haritasından oluşuyor. Proje, çevre ve enerji yönetimi ile çevresel ve ekonomik kazanımların bütünsel bir yaklaşımla iş süreçlerinde etkili bir şekilde ele alınmasını hedefliyor.
Bu yönetim sistemi, enerji verimliliği ve karbon emisyonu azaltımı faaliyetlerinde odaklanılacak alanların tespiti, enerji kayıplarının belirlenmesi esasına dayanmaktadır. Mevcut tesislerde ve yeni yatırımların planlanmasında dikkate alınan bu iyileştirme yaklaşımı, odaklanılacak bölge seçimi, inceleme, ölçme, analiz, gerekli önleyici tedbirlerin alınması, standartlaştırma ve yaygınlaştırma aşamalarından oluşmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org