TOSFED Başkan Adayı SERKAN YAZICI

TOSFED Başkan Adayı SERKAN YAZICI
  • Güncel
  • 13 Kasım 2015 18:51
  • 1.597

Sorularımızı samimiyetle yanıtladı.

Sizi şampiyon bir ralli pilotu olarak tanıyoruz ama, kısaca kendinizi tanıtır mısınız?
– 1971 yılında Bursa’da doğdum lise ve üniversite eğitimini Bursa’da tamamladım. 1989 yılında başladığım otomobil sporları kariyerim boyunca 4 kez Türkiye Ralli Şampiyonluğunu kazandım ve 2000 yılında Dünya Ralli Şampiyonası’nda ülkemizi temsil ettim. 2011 yılında aktif sporculuk hayatına ara verdim. O günden bu yana da Can Tolon başta olmak üzere her zaman genç sporcuları destekleyerek otomobil sporlarından kopmadım. Halen turizm sektöründe yöneticilik yapıyorum, aynı zamanda Moldova Bursa Fahri Konsolosuyum. Evliyim ve rüzgar adında 8 yaşında bir oğlum var…
Otomobil sporunda neleri EKSİK gördüğünüz için aday oldunuz?
– Ülkemizde otomobil sporları ne yazık ki bir süredir bitkisel hayatta… Bugüne kadar ki tüm yönetimler iyi niyetle birçok girişimde bulundular elbette ama son dönemde baktığınız zaman ‘ruh ve heyecan eksik’… Sporu eski günlerine döndürebilecek, sporcusundan görevlilere kulüplere herkesin yeniden heyecan duymasını sağlayacak projelerimizle spora bugün ve yarın katkım olabileceğini düşündüğüm için aday oldum.
Başkan olduğunuzda ilk 3 hedefiniz nedir?
– Sporu yeniden eski günlerine dönebilmesi için en önemli konu birleşmekten geçiyor. Tüm paydaşların birleşip gücümüzü gösterebileceği en önemli projelerimizden birisi ‘otomobil sporları festivali’… Offroaddan rallikrosa, kartingden ralliye, driftden draga kadar bütün branşlar 3-4 gün boyunca aynı bölgede etkinlikler, yarışlar, gösteriler yapacaklar. Bu proje ile daha önce yapılmamış bir ilk’i gerçekleştireceğiz. Farklı branşlardaki sporcular birbirleri ile tanışıp kaynaşacak, kulüpler kendilerini daha iyi ifade edip halka tanıtabilecek, sporcudan organizatörlere, görevlilerden gözetmenlere medyaya bütün paydaşlar bir arada olacağız. Otomotiv sektörü gelecek, lastikçisi yedek parçacısı, hepsi standlar açacak. Bu sayede spora başlamak isteyen kişiler de her branşın en doğru insanları ile birebir görüşebilecek. İzlemek isteyenler ve medya için de her şey göz önünde olacak.
Yönetim olarak, tüm branşlardaki Türkiye Şampiyonalarının isim sponsorluklarını bulmak için efor sarf edeceğiz. Ulusal yarış düzenleyen kulüpler, kendi sponsorlarının yanına artı olarak bu destekle maddi olarak büyük bir yükten kurtulmuş olacaklar. Kulüplerin organizasyonlar haricinde sporcu yetiştirmelerini teşvik etmek için de projelerimiz var. Mesela eskiden olduğu gibi her branşta kulüp takım şampiyonalarını hayata geçirip, kazanan kulüplerimize desteklerimiz olacak.
Sporcuları teşvik etmeye yönelik de, branşlarda Türkiye Şampiyonaları haricinde farklı kriterler ile değerlendirmeler sonucu puan taşınabilecek ‘süper kupa’lar planlıyoruz. Her branşın ‘süper kupa’sını kazananlara da ciddi ödüller koyacağız. Super Kupayı kazanan sporcuların, yaş ve tecrübeleri doğrultusunda başarılarını ödüllendirme düşüncemiz var. Mesela Offroad Super Kupa birincisi TOSFED desteğinde uluslararası bir rally-raid yarışına katılacak, ralli süper kupa birincisine TOSFED desteğinde Avrupa Ralli Kupası’nda bir yarış yaptıracağız, karting süper kupa birincisi TOSFED desteğinde V1 Challenge ya da pistteki özel kupalarda yarışacak… Bu tür ödüller tüm branşlarda mutlaka motivasyonu ve rekabeti arttıracak unsurlar olacak.
Ekibiniz hazır mı? Sorun olmazsa ekibinizdeki isimler nedir?
– Benim yönetim kurulum, benden daha akıllı ve başarılı insanlardan oluşuyor. Zaten kendinden daha akıllı insanlarla çalışmayan insan, hiçbir zaman başarılı olamaz, bugüne kadar da olamadılar da. Ben, kendimden daha akıllı insanlarla çalışacağım. Görev alacak arkadaşlarım da çok heyecanlı. Bugüne kadar ne geçmiş yönetimlerde yer aldılar, ne de herhangi bir şahısla organik bir bağları var. Daha önce hiçbir şekilde şaibeye karışmamış, genç bir yönetim oluşturacağımıza inanıyorum. Yakın bir zamanda isimleri açıklandığında herkesin bu heyecanı hissedeceğine eminim.

serkan_yazici_2

Seçilirseniz vaz geçilmezleriniz nelerdir?
– Şeffaflık ve dürüstlük…
Eski yönetimden farklarınız neler olacak?
– Ben düzeni yıkmaya değil, onarmaya geliyorum. Mevcut düzeni onaracak ve herkese yardımcı olmaya çalışacağım. Sonuçta baktığınız zaman, bir süredir iyi veya kötü işleyen bir düzen var. Kim gelirse gelsin, bu düzen aynı şekilde işleyecektir. Ama ben az önce bahsettiğim gibi kural değişiklikleri ile bri takım yenilikler getirerek, spora yeniden özlenen heyecanı katacağıma inanıyorum.
Otomobil sporlarındaki tesisler sizce yeterli mi?
– Otomobil sporlarının kesinlikle tesisleşmeye ihtiyacı var ve şu bir gerçek ki tesis olmadan sporda asla ilerleme olmaz. Bakın, mesela Bursa Orhangazi’de ve İzmir Menderes’de rallikros parkurları yapılıyor. Farklı bir çok ilde offroad ve trial yarışları için hazırlanan parkurlar var. Ben çok takdir ediyorum o insanları, çünkü büyük bir özeveri ve müthiş bir emek var. Bizim böyle şövalye ruhlu insanlara ihtiyacımız var ve onları desteklememiz lazım. Karting yarışlarının artık Körfez ve İzmirPark haricinde yeni pistlerde yapılması lazım. Offroad kulüplerinin yerel yönetimlerin destekleri ile hazırladıkları parkurları kalıcı hale getirmek lazım.
Son dönemde offroadda ciddi bir yükseliş söz konusu. Sizin offroad ile ilgili görüş ve hedefleriniz neler?
– Offroad son yıllarda otomobil sporlarının Türkiye’deki lokomotifi konumunda olan bir branş. Offroad oyunlarının kaldırılıp, yarışların belli kurallar çerçevesinde güvenliğin ön planda olduğu mahalli ya da ulusal olarak resmi bir formatta düzenlenmesiyle birlikte daha ciddi bir kimliğe kavuştu. Artık TOSFED içerisinde de daha farklı bir şekilde temsil edilmesi gerektiğini düşünüyoruz ve hem sportif içerisinde offroad kökenli üyeler olması, yönetim kurulunda temsil edilmesi planlarımız arasında.
Otomobil sporlarını daha geniş kitlelere yaymak için ne gibi hedefleriniz var?
– Karting otomobil sporlarının gerçekten de giriş kapısı ve ne yazık ki Kocaeli ve İzmirpark harici gerçek anlamda karting pistimiz yok. Hele ki İstanbul gibi bir metropolde uluslararsı standartlarda bir karting pisti olmaması bence bu sporun ayıbıdır. En ekonomik ve en genç yaşta başlanabilecek sporu biz yurt sathına yaymazsak başarı elde edemeyiz. Zamanında yapılan ve Berkay Besler, Ayhancan Güven, Kaan Önder gibi bir sürü genci spora kazandıran 25 KÜÇÜK ADAM gibi, eğitim ağırlıklı projeler ile okullar bazında kartingi tanıtmak ve tabana yaymak gibi düşüncelerimiz var.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
© 2004 KURULUŞ // AutoWriteTR / Mail: [email protected] / Tel : 0212 654 45 81 / Adres: 100. YIL Mah. 2254 Sokak No: 11 H Blok Kat: 2 D:221 OTO CENTER Bağcılar-İstanbul

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org