www.autowritetr.com

TOYOTA bZ4X

TOYOTA bZ4X

Toyota’nın Subaru ile birlikte geliştirdiği ilk tam elektrikli modeli ortaya çıktı. Evet bu elektrikli otomobil de, bir alt yapı ve 70 ayrı modellik bir serinin başlangıcı.

İşte yakın tarihin en önemli Toyota otomobillerinden biri olacak. Toyota bZ4X, şirketin dünya çapında geniş ölçekte sunacağı ilk elektrikli otomobili olması planlanıyor. 

. E-TNGA platformu Subaru ile birlikte geliştirildi ve bu nedenle bu bZ4X dört tekerlekten çekiş özelliğine sahip. Daha diğer detayları belli olmadı.

Biraz RAV4 gibi ancak daha alçak bir tavana, daha eğimli bir bagaj ve kısa bir dingil mesafesine sahip.  Çıkıntılar da oldukça kısa. İç mekan oldukça fütüristik ve havadar. Gösterge panelinin derinliklerine yerleştirilmiş yükseğe monte edilmiş gösterge ekranı, kumaş kaplı gösterge paneli ve orta konsolla köprü oluşturan yüzer orta konsol gibi oldukça farklı.

BZ4X önümüzdeki yılın ortasında dünya çapında satışa sunulacak. Model, Toyota için “sıfırın ötesinde” anlamına gelen bZ adlı yeni bir elektrikli alt markanın ilki olacak. 2025’e kadar Toyota, bu tam elektrikli bZ modellerinden 15’ine sahip olacak ve bunlar, bazıları hibrit ve yakıt hücreli araçlar olmak üzere toplam 70 elektrikli aracı içeren bir planın parçası olacak . Bir de merak uyandıran, hibrit kamyon ve elektrikli kamyonun işlerde elektrikli modeller arasında yer alması .

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ